בגדי הגברת החדשים

לטענת הדובר הרשמי של רשת הכלבו זוהי אינה תגובה פוליטית לכבוד "הבת של".

על אף העובדה שנציגיה של חברת ההלבשה של איוונקה טראמפ טוענים לעלייה במכירות של מעל 20% במהלך 2016, בחרו ברשת הכלבו נורדסטרום לפרסם הודעה רשמית על פיה לא יחודשו ההזמנות מהמותג בעונה הבאה, בשבוע שעבר הוצא הליין מחנות האון ליין של בית הכלבו היוקרתי.

לטענת הדובר הרשמי של רשת הכלבו מדובר בהמשך ישיר לירידה במכירות שאפיינה את העונה שעברה ולא כתגובה למדיניות הפוליטית של "הבת של".

במקביל ניימן מרקוס רשת כלבו נוספת הודיעה על נקיטת צעדים דומים וב TJ MAX  הנחו את העובדים להצניע את פרטי המותג בין המדפים השונים.

הנשיא מצידו לא נשאר חייב ויצא בציוץ נרגש על היחס הבלתי הולם אליו זכתה בתו

trump tweet

שועלי אופנה ותיקים בניו יורק יודעים לספר שלא נהוג שבתי אופנה יוציאו מותג חזק מתחומי החנות על סמך ירידות במכירות של עונה אחת בלבד. למעשה יש מותגים שמפסידים כסף לאורך זמן ועדיין נשארים על המדף כיוון ששמם החזק מכניסים אנשים לתוך החנות, עובדה המפצה על ההפסדים לכאורה.

האתר grab your wallet  הקורא לחרם צרכנים כלפי מוצרים הנושאים את השם טראמפ ורשתות שיווק המחזיקות אותם ,זוקף את הוצאת המוצרים מן המדפים לזכותו.

קשה להבין איך אתר המחזיק ב 8950 עוקבים בדף הפייסבוק, 700 עוקבים באינסטגרם, ו-18K בחשבון הטוויטר ואשר אינו מתקרב אפילו למספרי העוקבים והשיתופים של טראמפ ואיוונקה שנספרים במיליונים רבים. יכול להשפיע על חרם צרכנים בקנה מידה בו הוא מתהדר.

rab your wallet

מומחי הסקרים הנבוכים שהיו צריכים לתרץ כיצד לא צפו את תוצאות הבחירות טענו שאנשים התביישו להודות בציבור שהם עומדים להצביע לטראמפ ולכן הסקרים היו מוטעים. נראה שטראמפ יודע טוב מאוד מי האנשים שלצידו ומי הקהל שנוהה אחריו ותומך בחוקיו השנויים במחלוקת.

כך שדומה שבתי הכלבו הגדולים במקרה זה לא נהו אחר דעת הקהל ,אלא נקטו עמדה עצמאית פוליטית הנוגעת לשם המותגים אותם הם מוכנים לשאת על המדף. זה דבר אחד להנהן בהכנעה למראה מוסד אמנותי המביע דעה פוליטית, אולם נדיר מאוד שרשת שיווק מוכנה לעשות הקבלה מסוג זה אל מול העמדה הבכירה ביותר בשוק החופשי.

אני לא יכולה לתאר לעצמי מצב בו רשת קמעונאית מכל סוג שהוא בארץ תעז לקרוא תיגר על מי מהכוחות הפועלים בשוק. בקושי מחאה לקוטג' הצלחנו לבצע וגם זה אחרי שהפך מלוכסן עיניים עוד טרם יצאנו להצביע עליו ברגליים ובעגלות.

מלאניה טראמפ הוכרזה לאחרונה כאישיות המצולמת ביותר במדיה בעקבות מעמדה החדש, עקב כך הציעו לה יועציה לנצל את פרק הזמן הקרוב כדי להשיק ברנד הנושא את שמה לניצול המומנטום. זאת בניגוד לציפיות הציבור לראות את הגברת הראשונה תורמת את זמנה לצדקה. ואני שואלת את עצמי , מתי נשזוף את עיננו בקו מוצרי טיפוח על שם האם שרה.

h

———-><———-><———-><———-

רוצים לראות מה אני עושה? בואו לבקר באתר הבית שלי

רוצים לראות אותי לייב? מוזמנים לערוץ היוטיוב שלי

הכי הרבה אני אוהבת לעדכן את האינסטגרם שלי

והמתנות הכי שוות בחנות האטסי שלי

עינבר שחק
עיצוב משנה מציאות ,השפעות הפוליטיקה העולמית על שוק הצרכנות והאופנה. עינבר שחק מעצבת טקסטיל ותכשיטים בינלאומית בוגרת שנקר, מציגה בתערוכות עיצוב תכשיטים באירופה וארה"ב.מתמחה בייצור ושיווק תכשיטים לחו"ל. http://www.inbarshahak.com/about/