צרכנות נבונה

צמד המלים 'יוקר המחייה' הוא הנפוץ ביותר בשנים האחרונות ולמעשה משנת 2010, משנת המחאה החברתית הגדולה ביותר שנראתה כאן, אנשים רבים מנסים למצוא את הדרך לחיות נכון ולחסוך בעלויות. זה הזמן להבין מהי צרכנות נבונה וכיצד אפשר להשיג אותה.

חיסכון קטן מצטבר לחיסכון גדול

 

לא קל לחיות במדינת ישראל וזו לא רק קלישאה. בכל השוואה למדינות אחרות השכר כאן לא גבוה ביחס להוצאות הרבות ואם משווים לחלק מהמדינות המפותחות ביותר אנו מבינים שאנו הרבה מאחור. אחת הטעויות הכי גדולות של אנשים היא שהם לא מבינים שהכול מתחיל מהדברים הקטנים. אז קנינו חולצה ב-200 שקלים ולא ב-100, זה לא מה שיגרום לנו להיות עשירים נכון? מי לא אמר לעצמו את המשפט הזה, אך זו טעות, כי צרכנות נבונה מתחילה מדחיית סיפוקים וחיסכון של כל שקל ושקל..

מועדוני לקוחות

אז איך צורכים בצורה נכונה?

  • מעבר לחיסכון בדברים הכי קטנים ודחיית הסיפוקים שלכם כמו למשל לאכול רק פעמיים בחודש במסעדה או לצאת פעם אחת בשבוע לפאב במקו פעמיים, יש דברים שאתם יכולים לחסוך בהם הרבה יותר כסף. אף אחד לא אומר לכם לא לקנות דברים או לבטל את החוגים שאתם משתתפים בהם, אך את האויב הכי גדול של הישראלים שמנסים לחסוך אתם חייבים להכיר: המותגים. נכון שמותגים הם מהחנויות האהובות ביותר שיש אך מומלץ לקנות בהם רק כשיש מבצעים, רק מספר פעמים בשנה וכמובן עדיף כחלק ממועדוני צרכנות.
  • מועדוני צרכנות יכולים לחסוך לכם הרבה כסף, בחיסכון שיכול להגיע למאות שקלים בשנה באפס השקעה מצדכם. במקום לקנות במקום מסוים במחיר רגיל, תשתדלו לקנות רק במקומות  שפועלים עם העסקים שבמועדון הצרכנות וכך תצברו נקודות ותקבלו הטבות שיועילו עמכם בהמשך.

אז מה אם זה זול?

במהלך חייכם אתם תיחשפו למחירים גבוהים מאוד שירחיקו אתכם מיד מאותו מוצר אך מצד שני תיחשפו למחירים משתלמים ביותר. נכון שכשרואים מוצר משתלם מומלץ לקנות אותו, אך רק אם אתם צריכים אותו באמת. אם זה סתם זול אז אל תקנו. אם זה מוצר שיכול לשמש אתכם בעתיד זו תהיה קנייה טובה אך נסו לא להתפתות נוכח המחיר האטרקטיבי.