צריך רק אותך לטנגו!

בחורה עם מחשב נייד

אני יודעת שמה שאני הולכת לכתוב כאן עלול להביא לתגובות כאלה ואחרות, חלקן מתנגדות, חלקן מופתעות, אבל אני הולכת על זה… 

לא פעם מגיעים אלי מטופלים לבדם ל….טיפול זוגי!
מה ס'תומרת טיפול זוגי לבדם?
אני אסביר:
כשמבינים שכולם הם השתקפויות שלנו, אז גם בן/ת הזוג שלנו משקפים לנו את מה שמתרחש ב-ת-ו-כ-נ-ו. מכאן, שעבודה אישית שלנו על אותו מנגנון, תייצר שינוי מיידי גם במראה שנמצאת מולנו, דהיינו בני הזוג.
אם אתם מחייכים אל המראה, היא גם תחייך. זה חוק!

בטיפול מסוג זה מבצעים התבוננות ע-מ-ו-ק-ה ביותר על האמונות והדפוסים הלא מודעים שלנו (שכן, אם היינו מודעים להם לא היינו חווים בכלל את הקושי מלכתחילה).
אתן דוגמא, אם בן/ת הזוג שלכם לא רואה אתכם, למשל, זה בהכרח אומר שיש בתת המודע שלכם אמונה או דפוס המדברים את זה. אולי אתם לא מרגישים מספיק ראויים? אולי בכלל יש לכם אמונה שאם יראו אתכם אתם עלולים דווקא לאבד את הייחודיות שלכם? וכן הלאה.
ואז, כשרואים את המנגנון, מבינים אותו ומשנים אותו, קורה פלא קסום, הצד השני פשוט מתחיל להתנהג אחרת…

ושלא תבינו לא נכון, זה לא שאין לצד השני בזוגיות אחריות. אבל האחריות שלנו היא קודם כל על עצמנו! ואם אנחנו נרגיש ראויים ואהובים באמת מבפנים, זה פשוט ישתקף כך גם מבני הזוג שלנו.

אני כ"כ נהנית כל פעם מחדש לשמוע ממטופלים על ה"קסם" שקרה אצל בני זוגם, כשבעצם הקסם האמיתי הוא השינוי שהם עשו בתוך ע-צ-מ-ם. אהבה עצמית קוראים לזה 

10458867_687415447962314_1799408289190996887_n

אז אם יש לכם קושי זוגי, והצד השני לא מוכן ללכת לטיפול, גם זה בסדר. אפילו זה גם סוג של שיקוף למה שקורה בתוך תודעתכם. עבודה עצמית תייצר שינוי מיידי בכל הסביבה שלכם. ככה זה עובד!

 

והכי מקסים, הוא כשמגיעים אלי שני בני הזוג יחד לטיפול. כששניהם מבינים בו זמנית שכל אחד מהם הוא שיקוף לשני, ושברגע ששניהם יסתכלו פנימה לעצמם, הכל ייראה אחרת. אין מקום להאשמות, אין מקום לתלונות, אין מקום לקורבנות.
שני הצדדים לוקחים אחריות, וכל אחד מוכן להתבונן בדפוסים שלו עצמו, אז בכלל ההצלחה מובטחת!

וצריך רק אתכם גם בכל נושא אחר בחיים.

להרשמה ולפרטים לאירוע פורץ תודעה "לצאת מהמטריקס" הקרוב, לחצו כאן.

שיהיה יום נפלא מלא באהבה

בקרו אותנו גם בדף הפייסבוק.