צעצוע התפתחות חווייתי מומלץ לפעוטות- רכבת החיות

לפעוטות מגיל שנה וחצי, אמליץ על צעצוע הטומן בתוכו שעות של הנאה וחוויה:  

"טיול בספארי – רכבת החיות" של חברת "ספרק טויס".

חברת "ספרק טויס", היא חברת צעצועים המתמחה בעיקר בפיתוח צעצועים אינטראקטיביים. הצעצוע החדש שהשיקה מלמד את הפעוטות על עולם החיות תוך כדי הפעלה, משחק וגילויים מפתיעים.

הרכבת מעוצבת בעדינות עם גימורים וקצוות מעוגלים המתאימים לילדי הגיל הרך. קטר, קרון ו-8 קוביות צבעוניות,  שעליהן 24 איורים של בעלי חיים ושמותיהם. בתוך כל קובייה מסתתרת קובייה נוספת ועליה תמונות נוספות של בעלי החיים (הקוביות נכנסות אחת בתוך השנייה).

רכבת לפעוטות

הרכבת משמיעה שני שירי ילדים קלאסיים בנושא הרכבת, כשמניחים בקטר את הקובייה עם ציורי השירים "כבר סידרנו הרכבת", ו"בין הרים ובין סלעים". אפשר לשמוע את השירים, או רק את נעימותיהן, אם לוחצים על הצופר.

רכבת משחק לגיל הרך

בנוסף, הרכבת נוסעת ומאירה, כך שהילד יכול להסיע את הרכבת, להעמיס עליה את הקוביות ולשחק בכיף. הרכבת גם נוסעת לבד ומשמיעה קולות כשמניחים בקטר את הקובייה עליה רשום "הרכבת נוסעת".

משחק או שאלה?

בצעצוע מתג לבחירה בין שני מצבים: מצב משחק  ומצב שאלה.

במצב המשחק (ציור של חיה): הרכבת מדברת אל הילד ומזמינה אותו לשים קוביות על הקטר ולהכיר את בעלי החיים. ברגע שהילד מניח קובייה בקטר היא משמיעה את שם החיה שמצוירת בצד של המתג. ברגע שהילד לוחץ על הצופר – הרכבת משמיעה תיאור של החיה והקולות האופייניים לה, ולאחר מכן מעודדת את הילד להכיר בעלי חיים נוספים.

רכבת החיות

מצב שאלות: הרכבת עורכת חידון  משעשע לזיהוי בעלי החיים ונותנת פידבק אם הילד זיהה.  למשל,  "מצאו את החיה המתאימה והכניסו אותה לקטר:  ארנב שובב – קפוץ הנה עכשיו". עם הכנסת הקוביות לקטר ולחיצה על הצופר, הרכבת תשמיע  משפטים מצחיקים, ותעודד את הילד להמשיך ולגלות מיהם בעלי החיים שבקוביות האחרות. כך הילד  מפתח את הסקרנות והמוטוריקה העדינה ולומד מושגים חדשים, תוך שהוא נהנה ו"בסך הכל" משחק…

צעצוע מאוד מהנה, עם המון אפשרויות של למידה וחוויה מעשירה לילד. כשהרכבת הגיעה לביתנו לא הפסקנו להתלהב, גדולים כקטנים מכל הפעלה, משחק ושיר הגלום ברכבת.

מתאים לפעוטות מגיל 18 חודשים. להשיג בחנויות הצעצועים המובחרות.

צילום: לילך דה-פז.

לילך
בלוג על אמהות, בריאות, טבע, יופי, אופנה, נשים ואוכל טוב ובריא ♥ בקרו אותנו גם בדף הפייסבוק "אמא טבע".