צעצועי עץ ידידותיים לסביבה

בחורה עם מחשב נייד

קיים מגוון רחב של צעצועים לילדים, החל מצעצועים פשוטים ועד לצעצועים הכוללים מרכיבים אלקטרונים מסובכים. למרות מבחר עצום הזה, שמתי לב שהילדים שלי עדיין חשים צורך בצעצועים של פעם.

לפני מספר חודשים לקחתי אותם למוזיאון בפתח תקווה בו בתערוכה קבועה מוצגים חיי הילדים לפני קום המדינה, לרבות צעצועים בהם שיחקו פעם. לא יכולתי להרחיק את ילדי אשר שחקו שעות בצעצועי עץ של פעם: נדנדת סוס, קוביות עץ בצבעים שונים, בית הבובות מעץ, בובות מעץ ועוד.

לאחרונה השתלטו הנוסטלגיה והגעגועים לרטרו גם על רשתות השיווק לילדים. כך ניתן למצוא כיום מבחר הולך וגדל של צעצועי עץ יפהפיים מישראל ומכל העולם. קוביות, בתי בובות ועגלות בובה חמימות, תופסים מחדש את מקומם בליבם של הילדים וההורים. יתרה מכך, ישנן לא מעט חנויות המתמחות בצעצועי עץ בלבד, הללו צוברות קהל לקוחות נאמן ההולך ומתרחב

רשת שילב מרחיבה את סדרת צעצועי העץ ידידותיים לסביבה, כחלק מהמודעות ההולכת וגוברת לאיכות הסביבה.
ברשת שילב פיתחו שורה של צעצועי עץ ידידותיים לסביבה במחירים תחרותיים במיוחד, אשר יענו על הצורך בשלבי ההתפתחות השונים של התינוקות והילדים.

מדובר בקולקציית צעצועי עץ קלאסיים המדברים "ירוק" – ידידותיים לסביבה.

סדרת מוצרי העץ מיוצרת מעץ טבעי, בתהליך אשר שומר על תכונותיו הטבעיות של העץ.

מדובר בשני כיוונים עיקריים בייצור הצעצועים:

* העצים מגודלים במיוחד לתעשיית הצעצועים (ביער שמאושר ע"י ארגון FSC) – העץ נשתל ונכרת באזור שיועד לכך ולא נכרתו עצים ביערות טבעיים, לטובת ייצור המוצרים.

* הקפדה על צבעים לא רעילים, שימוש בחומרים ממוחזרים, דבק אורגני על בסיס מים ודיו סויה.

 סדרת מוצרי העץ מיוצרת מעץ טבעי , בתהליך אשר שומר על תכונותיו הטבעיות של העץ. בתהליך הייצור, נעשה שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה כגון חומרים ממוחזרים, דבק אורגני על בסיס מים ודיו סויה. כל מוצרי העץ נצבעים בצבעי מים שאינם רעילים.
העץ עצמו נשתל ביער שמאושר על ידי ארגון FSC (Forest Stewardship Council). המשמעות היא שהעץ נשתל ונכרת באזור שיועד לכך ולא נכרתו עצים ביערות טבעיים, לטובת ייצור מוצרים.

קבלתי להתנסות השחלות חרוזי עץ של שילב. אפילו שהמחשק מיועד לילדים בני שנה -שנתיים, שני ילדי שעברו את הגיל הזה, אחד מהם לא מזמן, השתלטו עליו במהרה והתחילו לשחק.

 

מדובר בבסיס עם 5 מוטות כדורים בחמישה צבעים, כשמטרת המשחק להשחיל את הכדורים על המוטות לפי צבע וכמות.

לדעתי, המשחק הזה יכול להתאים גם לילדים מעל גיל שנתיים היות ואבן דרך התפתחותית בגיל 3 זה צבעים ומספרים, שבני הקטן רק לומד בימים האלה.

סרטון פלאש

מדובר בצעצוע שגדל עם הילד: החל מאימון בהורדת הכדורים מהמוטות, דרך השחלתם באופן מקרי, ואז השחלה תוך התייחסות לצבע ובהדרגה התייחסות גם לכמות.

אפשר להשחיל את הכדורים לפי צבע בצורה אנכית ואפשר גם אופקית, בשכבות (הכדורים האדומים בשכבה ראשונה וכו'). אפשר ללמד מושגים בסיסיים בחשבון, כמו ספירה, כמות ומושג הגובה.
תועלות התפתחותיות:
תאום עין יד,
הכרות עם צבעים,
התנסות ראשונית עם מושגים בסיסיים בחשבון.

גם מוצר הזה של שילב מיוצר מעץ טבעי , בתהליך ששומר על תכונותיו הטבעיות של העץ. בתהליך הייצור נעשה שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה כגון חומרים ממוחזרים, דבק אורגני על בסיס מים ודיו סויה. המוצרים נצבעים בצבעי מים שאינם רעילים. העץ עצמו נשתל ביער שמאושר על ידי ארגון FSC (Forest Stewardship Council). כלומר, העץ נשתל ונכרת באזור שיועד לכך.

מחיר רגיל בשילב: 79.99 ש"ח

לדעתי כדאי להשקיע בצעצועי עץ איכותיים לילדים, במיוחד לאלו שמתכננים עוד ילד, על מנת לקבל בתמורה צעצעוים איכותיים אשר מחזיקים הרבה זמן (עובדה שצעצועים שראיתי במוזאיון החזיקו מעמד הרבה שנים).