צל הברק/אורי יהלום

מה קורה כאשר מבצע חלק של אנשי המוסד לא הולך חלק כבר מההתחלה, ועוד מבצע לא מאושר ולא מתוכנן.

צל הברק/אורי יהלום

The Lightning Shadow/Uri Yahalom

עריכה: תמר ביאליק.

הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2018

287 עמ', כולל: תודות.

"מה חשבת לעצמך? שאתה יכול להסתיר את זה ממני? נו באמת. אני ראש המוסד. זה תפקידי לדעת, לא?" (עמ' 13).

מה קורה כאשר מבצע חלק של אנשי המוסד לא הולך חלק כבר מההתחלה, ועוד מבצע לא מאושר ולא מתוכנן.

נכון, עלילת הספר די מזכירה את עלילות ג'יימס בונד מבחינת האקשן והבחורות היפות, אך לפעמים גם אישה היא זאת שיכולה להוביל את המהלך עם קצת עזרה.

אליעד מרום נמצא באירן על מנת לבצע משימה, הבעיה היא שהמבצע לא אושר על ידי אף דרג גבוה, המשימה אמנם מצליחה והוא מוציא את המידע אך לצאת מהבניין לא היה קל. גרוע מכך, האיראנים יודעים שמשהו נגנב. משהו משמעותי כל כך שהם מרגישים שאין להם ברירה אלא לעשות את כל מה שאפשר על מנת שהמידע לא יגיע ליעדו.

אליעד מצליח לצאת מאיראן למדינה אירופאית, אולם הרשת האיראנית סוגרת עליו במהירות, והוא נפצע באופן אנוש בשדה התעופה של בוקרשט.

רוני כרמי היא דוגמנית בינלאומית מצליחה, הבעיה היא שברגע זה היא גילתה שהחבר שלה הוא לא באמת בחור ששווה לשמור עליו.

עמית קורן הוא מומחה לאבטחה. וקצין בסיירת מטכ"ל בעברו כמו אחיו יאיר, בניגוד לאחיו, המבצע שסיים את השירות הצבאי של עמית נגמר בצורה עגומה ומאז הוא רק מנסה לחפש איזון בחייו.

עמית מגיע לנקודת שפל כאשר הוא מגלה שפרצו לו לפייסבוק והרסו את מערכת היחסים שלו עם חברתו ואם ילדתו. בעקבות זאת הוא נוסע לניס על מנת להתחיל מחדש.

אליעד ברגעיו האחרונים מוצא את רוני. רוני לא יודעת מאיפה הבחור הופיע ואם אכן כל מה שהוא אומר זה נכון, רוני יודעת שהיא תעשה הכל למען המדינה.

עמית מקבל טלפון מאחיו בעודו נמצא בניס, שוב הוא נקרא אל הדגל לבצע משימה עבור המדינה, הוא יודע שהוא יבצע אותה גם אם זה יעלה בחייו.

ליילה היא סוכנת איראנית יפה אשר תעשה הכל בין אם זה להקריב את אהוב ליבה לקראת מדינתה ובין אם זה לרדוף אחר סוכני המוסד על מנת להשיג את המידע לפני שזה יגיע למדינת ישראל.

עלילת הספר צפויה בסגנון סרט מתח הוליוודי קלאסי והדמויות מרובות, אך אם אתם מחפשים ספר קליל לטיסה, זה הספר.

"פעמון אזעקה מחריש אוזניים פצח ביללות בתוך ראשו. משהו היה לא בסדר. משהו היה מאוד לא בסדר. לשבריר שנייה לא הבין מה, ואז זה הכה בו." (עמ' 69).

צל הברק