צלוליט

בחורה עם מחשב נייד

צלוליט

מה יש בסימנים אלו שכל כך מטריד אותנו והאם יש מה לעשות כדי להעלים אותם?

טיפול בצלוליט – יש הרבה רגעים בחיים שגורמים לנו לאושר רב, כמו לידה של תינוק או ירידה משמעותית במשקל באמצעות אימוץ אורח חיים בריא. אולם, אם יש משהו שיכול להעיב על השמחה, זאת התגלית של סימני צלוליט בגוף לאחר לידה ודיאטה. כלפי חוץ הכל נראה בסדר והגוף יכול להיות במידות מתאימות, אך את יודעת שכאשר תסכלי במראה, הסימנים יהיו שם. תופעה זו אינה שמורה רק לנשים אחרי לידה או למי שירד בצורה משמעותית במשקל, אלא יכולה להופיע גם באנשים שעלו במשקל או כתוצאה מתורשה.

מה יש בסימנים אלו שכל כך מטריד אותנו?

מערכת היחסים שלנו עם גופנו היא מורכבת ולא תמיד קל לנו לקבל את המכלול של גוף ונפש. יש מחקרים המראים על קשר בין היחס שלנו לגוף לבין הדימוי העצמי שלנו. ככל שאנחנו שלמים עם מראה הגוף שלנו ומידותיו, כך עולה מידת הביטחון העצמי שלנו ולהפך.

סימני הצלוליט מטרידים אותנו למרות שהם אינם גלויים כלפי חוץ, אך התחושה שהעור גבשושי ואינו חלק ושברגעים אינטימיים או בבילוי בחוף הים, סימנים אלו ייראו, משפיעה עלינו בכל זאת, ואפשר לראות את זה גם לפי מספר הנשים הפונות לטיפולים אסתטיים.

טיפולים אסתטיים להסרת צלוליט

לא חייבים להשלים עם הופעת סימני צלוליט ולרפואה האסתטית בהחלט יש מה להציע בנושא. כיום ישנו טיפול בואקום, במהלכו לשים את העור עם מכשיר מיוחד המדמה תחושה של עיסוי ונועד לעודד חידוש רקמות עור ולנקז מהאזור פסולת. שיטה נוספת היא טיפול באמצעות טכניקות מתקדמות, כמו אולטרה סאונד, לייזר וגלי רדיו או על ידי זריקות להמסת שומן (מזותרפיה). כל השיטות נועדו כדי להפחית את כמות השומן באזור מסוים בגוף ולעודד צמיחת רקמות בריאות, ובכולן הטיפול אינו פולשני ואינו כרוך בהרדמה ובלקיחת ימי מחלה מהעבודה לצורך התאוששות.

מה עוד אפשר לעשות?

יש שיטה נוספת שיכולה לסייע והיא עיסוי לימפטי. עיסוי לימפטי הוא עיסוי מקצועי ועמוק שנועד לשפר את זרימת הדם. עם זאת, חשוב לדעת שכדי לראות תוצאות ולשמר אותן, יש לחזור על העיסוי מספר פעמים.

אם אינך מרוצה מהמראה הגבשושי של עורך באזורים מסוימים בגוף, כדאי להתייעץ עם מומחה לאסתטיקה לגבי התאמת טיפול שיסייע להשגת התוצאה הרצויה.