צינורות סתומים זה כאב ראש

בחורה עם מחשב נייד

צינורות סתומים זה כאב ראש

מערכת המים והאינסטלציה היא מהחשובות ביותר בבית המודרני – אנחנו לא יכולים לחיות בלי מים. אנחנו שותים אותם, מתקלחים בהם, מנקים איתם, מבשלים איתם, מה לא. לכן, חשוב שנקפיד על פעילות תקינה של מערכת המים ונטפל בתקלות ובעיות כמה שיותר מהר.

אחד מסוגי הבעיות הנפוץ ביותר בעולם האינסטלציה הוא סתימות בצינורות. פתיחת סתימות היא חלק חשוב ובסיסי ביותר בעבודתו של אינסטלטור, וחשוב שיידע לבצע אותן באופן חלק ובלי בעיות, כמו שצריך ומצופה מאיש מקצוע איכותי ומיומן.

פתיחת סתימות

כל מה שאתם צריכים לדעת

בן מחברת אשר אינסטלציה אומר במילים שלו מהי "סתימה"? המשמעות די ברורה – מצב שבו יש הפרעה בזרימת המים, שלא יכולים לעבור בצינור כמו שצריך בגלל מכשול כזה או אחר. סתימות יכולות לקרות בכל צינור שבו עוברים מים – בברז, במקלחת, בצינור השקיה ועוד רבים. סתימות יכולות להיגרם ממספר גורמים שונים – למשל שאריות נייר טואלט ותחבושות, היווצרות אבנית, או אפילו משקעים של קפה שחור.

בעת פתיחת סתימות, יאתר האינסטלטור באמצעים שונים את מיקום הסתימה, יפתח את הצנרת ויפנה את הסתימה שגורמת לבעיה. חשוב לבחור אינסטלטור מקצועי ואיכותי, שכן אם אדם לא מנוסה יתעסק במערכת הזו, הוא יכול לגרום יותר נזק משהוא יביא תועלת, ובמערכת כה חשובה וחיונית לתפקוד שוטף, אנחנו לא רוצים להסתכן.

אל תנסו את זה בבית

יש כל מיני שיטות באינטרנט לשימוש בחומרים שונים ומשונים ושפיכתם לתוך הצינור, על מנת לפתוח סתימות בעצכם בבית, באופן עצמאי ובלי להצטרך לקרוא לאינסטלטור. בעוד שיטות כאלה יעבדו עם סתימות קלות ויחסכו לכם את הוצאות האינסטלטור, השיטה הזו עלולה להסתיר בעיה עמוקה יותר, ולכן להציע רק פתרון זמני. בנוסף, כפי שכבר צוין, אם אדם לא מנוסה מתעסק במערכת שהוא לא מבין, הוא עשוי לגרום נזק במקום לעזור. לעתים הבעיה עשוייה להיות סתימה עמוקה יותר שמסתתרת במערכת, או שהבעיה היא מסובכת יותר מסתימה פשוטה. בכל מקרה – עדיף לא להסתכן, ולשכור אינסטלטור העוסק בפתיחת סתימות שיטפל בבעיה.

כמובן ששווה לערוך בדיקה מקיפה על האינסטלטור לפני שמזמינים אותו – כולל המלצות, ביקורות באינטרנט, וותק בתחום וכדומה. מערכת המים היא, שוב, אחת המערכות החיוניות והנחוצות ביותר בבית, ותפקוד לקוי שלה משבש את התנהלות הבית – ולכן שווה להשקיע ולהביא איש מקצוע איכותי שיטפל בה ויתחזק אותה כמו שצריך.

קידום ישיר
הכי חדש! הכי עדכני! והכי מעניין, חדשות קידום ישיר מהשטח. קראו מדריכים, טיפים וכתבות מעניינות על כל התחומים המעניינים ביותר. יש לכם רעיון לכתבה? נשמח לשמוע ולפרסם!, צרו קשר באתר הבית של קידום ישיר.