צילומי משפחות

בחורה עם מחשב נייד

מאוד מקובל כיום, לעשות "בוק צילומים" לבני המשפחה. לפעמים, צילום המשפחה יהיה בעת אירוע משפחתי, ולעיתים סתם בשביל הכיף. לפעמים, נחמד להצטלם סתם כך כבתור משפחה, וזוהי מתנה נהדרת ליום המשפחה, או ליום הנישואין.

צילומי ילדים, נפוצים גם בגני ילדים.

לכל הצילומים ההלו, יש עקרונות משותפים, שאם מקפידים עליהם, הצילום יוצא מוצלח ואיכותי:

לתפוס בעת התנועה- מה שהופך צילום למיוחד, הוא כאשר הצלם תופס במהירות את התנועה או התנוחה המיוחדת. מה שמייחד בוק צילומי ילדים, הוא התנועות, הפוזות, והתנוחות בהן נמצאים הילדים. גם כאשר מצלמים כמה אחים ביחד, כדאי שיבצעו תנועה מסויימת, כמו הפרחת בועות סבון, ועוד.

להשתדל לשמור על רקע תמונה טבעי: ככל שהרקע של התמונה טבעי, כך התמונה מיוחדת יותר. אין צורך לנסוע רחוק בשביל רקע מיוחד. בכל מקום ומקום, ניתן למצוא אזור עם צמחייה יפה, דשא, או לחילופין גדר מעניינת, או רקע מעניין אחר.

אווירה משפחתית: כאשר עושים צילום משפחה, חשוב מאוד שבני המשפחה יתחבקו בטבעיות, או יבחרו בפוזה מעניינת, אבל שתהיה טבעית ו"חיה", הרבה יותר מהתמונות המשפחתיות הישנות, בהן בני המשפחה עמדו בסטטיות אחד ליד השני.

אילו סוגי צילומים יש?

בוק בר מצווה- אחד מהטרנדים הנפוצים ביותר בתחום צילומי ילדים, הוא הכנת "בוק" צילומים לנער בר המצווה.

בוק בת מצווה– טרנד אחר נפוץ, הוא להכין "בוק" צילומים, לילדת בת המצווה. בבוק, עורכים סט תמונות של צילומים לפי רצון של הילדה כיצד להצטלם: מנגנת, צילומים בטבע, צילומי אופנה, ועוד. כאשר הנער עולה לתורה ומניח תפילין, יהיה לכך סט צילומים מיוחד.

צילומים בברית המילה ובבריתה:

כאשר מצלמים בברית המילה, משקיעים בצילום המשפחה, אך מוצאים סצינות צילום מעניינות לשאר הילדים במשפחה, ובמיוחד לאחים של התינוק. כאשר עורכים צילומים בבריתה, ישקיעו בעיקר בצילומי התינוקת, אך יהיו צילומים יפים של האחים והאחיות.

צילומים של ילדי הגן:

כאשר גננת משקיעה, ומביה צלם לסוף שנה, מומלץ לה, להשקיע עוד קצת, ולבקש מהצלם לעשות סט צילומים יפה. אפשר גם בתוך שטח עירוני, למצוא את פינת הטבע היפה, בה ניתן לעשות צילומי טבע מושקעים.