צייר לי ממותה

דימה גור הממותה מתארח בפארק המדע עד חודש אוקטובר, והתהילה והתלאות שהוא צובר מאז שנתגלה מתווספות לסיפור המרתק שלו.

איכשהוא העובדה שיש ממותה בבאר שבע בפארק קרסו למדע, הגיעה לאוזני עד לשיקגו הרחוקה, סופר אמא בפעולה, מיד רשמתי לשותף שיתכנן נסיעה, בביטול הוא רשם לי בחזרה, לא נראה לי שהילד יתעניין בממותה. אופטימי, הילד צווח מהתרגשות ושמחה. לא עזרו נסיונות הסבתא להרגיע שהממותה היא רק גור, זה לא שראיתי גור ממותה אי פעם בחיי.

באר שבע

אז יצאנו ממש מוקדם כי באר שבע ממש רחוקה, בטעות נכנסנו קודם כל לביתן הכור הגרעיני במוזיאון, הרבה השתנה מאז שהייתי ילדה כשעוד אמרו לנו ששש… זה סוד, בביתן הזה נדמה שהפריחו את השממה בטעות באורניום ובגאווה גדולה.

פארק קרסו למדע

בשעה 12:00 מיהרנו למעבדת פאבלב לפעילות הדפסת תלת מימד, המדריך הסביר לילדים על הדפסות של מכונית שלמה ונוסעת הנמצאת בפארק, הדפסת בתים, כוס משוקולד, פנקייק ואפילו יד של ילדה, הבן 8 שלי היה מרותק, נדמה לי שזו ההזדמנות הראשונה האמיתית שבה הוא ראה מדפסת תלת מימד עובדת בפעולה. מהתוכנה שהראיתי לו בבית הוא לא הצליח להתרגש באותה מידה עד שהוא ראה איך זה נראה בפעולה. הילדים עיצבו את השם שלהם על גבי סימניה מקסימה וייצאו את הקובץ להדפסה.

תלת מימד ילדים סדנה

חצר פארק קרסו מרתקת באתגרים, קסילופון ענק מאבנים, צינורות עצומים בגודלם להעברת קולות וצלילים, מזרקת מים להפעלה ידנית עם משאבה, מרכז הנעה חשמלית, חצר חפירה לעצמות ממותה, מרכז סולרי ועוד הפתעות רבות

מוזיאון מדע ילדים

והחשוב מכל לילדים שלי תחנת מלחמת סייבר בלייזר. אי אפשר היה להזיז אותם משם.

מדע ילדים

ממליצה מאוד להצטייד באוכל, המזנון אמנם לא מפגיז במחירים אבל הוא יותר מבסיסי, ולקח לנו יותר משלוש שעות להצליח לגרור את הילדים הסקרניים החוצה.

עולם הקרח, התערוכה המרכזית מכיל עובדות רבות על ההתחממות הגלובלית, בעיית המזון העולמית ועוד מיני תגליות שניתן היה לפרוס על פני שנת לימודים שלמה.

דימה גור הממותה מתארח בפארק המדע עד חודש אוקטובר, אחר כך הוא ימשיך הלאה לתערוכה הבאה, דומה שהתהילה שהוא צובר מאז שנתגלה מתווספות לסיפור המרתק שלו, זהו אכן גור ממותות קטן שנולד וטבע בבוץ טובעני לפני 400,000 שנה. בדרכו לישראל הוא נאלץ לקבל חתימות של 3 שרים ביניהם ראש הממשלה שהתחייבו למדענים הסיביריים שאין למוזיאון כוונה לגנוב אותו והם מבטיחים להחזיר, בגרמניה הוא נעצר על פי חוקי המכס כיוון שנדרש לחתימת וטרינר שיוכיח שהוא אכן מת, בישראל הוא עוכב במכס במשך יומיים כיוון שלא האמינו שפארק קרסו הוא מוזיאון ואין לו כוונות מסחר בחיית ממותה נדירה.

גור ממותה בבאר שבע

וזה לא החלק היחיד של דימה שהגיע ארצה

ממותה

התערוכה אכן מקסימה, אבל היא מועצמת לעין שיעור על ידי העובדים המקסימים והמסורים שמסתובבים ועונים בסבלנות אין קץ לשאלות הילדים, ולא, המדריך לא יודע להעריך כמה עולה ממותה בשוק החופשי, בכל זאת זוהי הממותה הצעירה ביותר והשלמה ביותר ככל הנראה שנמצאה.

שן של ממותה

חללים שונים הכילו פעילויות מגוונות מנועים מכניים, תולדות התפתחות המחשב, תולדות התפתחות הטלפון. בעיות מזון בעולם ומציאת דרכים יצירתיות לפתור אותן. כל הפעילויות היו ניתנות לבחירה בין השפות עברית ערבית ואנגלית.

הזדמנות להצטרף בתמונה לשורת זוכי פרס נובל, באמת חסרה שם עוד בחורה!

זוכי פרס נובל

קצת אכזרי, אבל הבטחנו לילד שבאמצע זה חם.

עולם הקרח

וככה נראיית בדיקת רנטגן כשאבא מלטף

רנטגן ילדים

בכל רגע שבו השותף התחנן לחזור כבר הביתה, הילדים מצאו חלל נוסף שאנחנו ממש חייבים לבדוק גם. מודה שלא ידעתי איך לעזור להם לספור בצורה עשרונית בשפת המחשב, הרבה מחוץ לתחום שלי, אבל הבטחתי להתאמן לשנה הבאה.

מחשב לילדים

באמת שאם הייתי גרה יותר קרוב זו הזדמנות נדירה שבה הילדים ממש רצו ללמוד בעצמם או בעיקר לא שמו לב שבדרך המשחק הם צברו כמויות אדירות של מידע. ולא, אהדה לכדורגל היא לא גן מולד ב DNA למרבה ההפתעה.

מוזיאון מדע לילדים

שעות הפעילות בפארק :

ראשון- רביעי: 9:00-17:00 | חמישי: 9:00-20:00| שישי: סגור | שבת: 10:00-18:00

שעות פעילות בחגים, חופשות ומועדים:

חול המועד:10:00-19:00 | ערבי חג וימי שישי: 10:00-15:00 | חג ושבת: 10:00-18:00

לדעתי את מחיר הכניסה אפשר לקמט לחצי בעזרת לאומי קארד אחד פלוס אחד, החנייה ניתנת בחינם עם הכניסה לפארק.

עינבר שחק
עיצוב משנה מציאות ,השפעות הפוליטיקה העולמית על שוק הצרכנות והאופנה. עינבר שחק מעצבת טקסטיל ותכשיטים בינלאומית בוגרת שנקר, מציגה בתערוכות עיצוב תכשיטים באירופה וארה"ב.מתמחה בייצור ושיווק תכשיטים לחו"ל. http://www.inbarshahak.com/about/