ציוד קמפינג: מורה נבוכים לטיילים חדשים

ציוד תרמילאים לטיולים

האביב עוד מעט מגיע, מה שאומר שהטיול שתכננתם מזה זמן בדיוק מעבר לפינה. כמובן, שבכוונתכם להצטייד באביזרים וציוד איכותי לקמפינג שלכם. אל דאגה, גם אם רק התחלתם לגלות את עולם ההייקינג והטיולים בטבע או שמא אתם טיילים מנוסים וותיקים, אנו ננסה לענות על שאלות נפוצות ולתת כמה טיפים במאמר זה.

מה שתיקחו עמכם לטיול הבא שלכם תלוי מאוד באופיו והתכנית שלכם. נוסעים ברכב לאזור שאינו מאוכלס? תוכלו להביא סיר פויקה או כירה ניידת. מטיילים עמוק לתוך היער או החורשה? לבטח תזדקקו לפתרון נייד וקל משקל לבישול וחימום האוכל שלכם.

מהו הציוד המתאים ביותר לקמפינג?

בהתאם ליעד, המסלול ומשך הטיול שלכם, תוכלו לנסות לצפות מה ידרש. מומלץ לקחת בחשבון את משקל  הציוד ולדעת כמה שיותר על אמצעי התחבורה הנגישים לאורך הדרך או אם מדובר בנשיאה רגלית, להתארגן ולהצטייד לפי הצורך.

נתחיל בציוד הבסיסי והפופולרי ביותר הייעודי למחנאות וטיולי שטח: אוהלים, שקי שינה, תיקי גב, כיסאות מתקפלים, בישול, היגיינה וכל מה שעולה בדעתכם ואולי תזדקקו לו. תודות להתקדמות הרבה באמצעי ייצור והטכנולוגיה, גם בתחום המחנאות אפשר היום להשיג מגוון אביזרים קומפקטיים ויעילים במיוחד לשהייה בתנאי חוץ ושטח.

אוהלים, יריעות הצללה ומוטות תמיכה

אם הטיול משלב לינת לילה תחת כיפת השמיים, תזדקקו למחסה לישון בו, לכן אוהל יציב ואיכותי צריך להיות בראש סדר העדיפויות שלכם. וכן, אין אוהל בגודל אחיד המתאים לכל המצבים, אוהלים מגיעים בגדלים שונים וניתן להשיגם מחומרי גלם עמידים המבטיחים עמידות גם בתנאי חוץ, חום, קור גשם ורוחות. יש לבדוק זאת מול חנות לציוד קמפינג בה אתם קונים. אוהלים קלים מותאמים במיוחד לטיילים הנושאים אותם על הגב ואילו אוהלים מאובזרים המאפשרים יתרונות נוספים, לרוב כבדים יותר, ולכן מומלצים לשימוש בקרבת כלי רכב שיאפשר לשנע אותם.

ציוד קמפינג | קרוואנים למכירה

שקי שינה

שקי שינה, בדומה לאוהלים, מגיעים במידות ומשקלים שונים ומותאמים לטמפרטורות ותנאי מזג אוויר שונים, לכן תצטרכו לבדוק מה הכי מתאים לכם לטיול המתוכנן. אפשר לקחת אתכם גם כריות, יתכן ותזדקקו לרפידה נוספת בינכם לבין האדמה על מנת להרגיש בנוח יותר.

תיקי גב

בכל הנוגע לתיקי גב ישנו הבדל בין סוגי התרמילים המיועדים קמפינג ואלו לטיול רגלי. אם אתם מקימים מחנה, לא תזדקקו לתיק גב, אלא אם אתם מתכננים לשלב גם קמפינג וגם הליכה. בהתאם לתכנית הטיול שלכם, ניתן להתאים את נפח וסוג התיק למשא שלכם. אפשר להצטייד ביותר מתיק אחד לפי הצורך.

תרמילים המותאמים להייקינג ניתן להשיג בכל חנות אביזרים למטיילים ויכולים להציע חלוקת כיסים ומשקל על פי הדרישות שלכם. הימנעו מתיקים באיכות נמוכה העלולים להיקרע בדיוק בשעת הצורך כשאתם תלויים בהם.

מיכלי מים

מי שתייה חיוניים לחיי היום יום שלנו ובמיוחד כשאנו נמצאים במאמץ או בטיול שטח. כדאי לנסות לעשות חשבון מבעוד מועד כמה מי שתייה תזדקקו להם מידי יום וכן לבדוק האם יש מקור מים בסביבה באמצעותו תוכלו לחדש את המאגרים שלכם – לא בכל מסלול ייעודי לטיולים יש גם ברזים לנוחיות המטיילים.

נעלי טיולים

לא משנה לאן חשקה נפשכם בטיול, נעליים מותאמות לטיולים הם חובה מאחר ולא תרצו להיתקע ללא הגנה ותמיכה מספקת לרגליכם בעוד אתם ביער או על תוואי נחל סלעי. נעלי ריצה או הליכה המיועדות לשטח אורבני אינן עמידות דיין למטרה אם מדובר בטיול רגלי ארוך ולכן מומלץ שלא לקחת סיכון בעניין. אם אתם אתגריים וחובבי אקסטרים תוכלו גם להשיג מגפיים חסינות בפני חדירת מים וסוליה עבה שתמנע שחיקה מהירה או פציעה אפשרית.

מפה

במרבית מסלולי הטיולים יש סיכוי טוב שתיתקלו בבעיות קליטת סלולר, מאחר וכיסוי טווח הקליטה באזורים אלו אינו תמיד מלא. קחו אתכם מפה שתסייע לכם בהתמצאות וניווט באזור בו אתם מבקרים. יש לוודא שהמפה עדכנית.

ערכת עזרה ראשונה

הצטיידו גם בערכת עזרה ראשונה למקרי חירום. ערכת עזרה ראשונה יכולה לכלול עזרים וכלים שונים ושימושיים מאוד במקרה של פציעה: תחבושות בד היגייניות או אלסטיות, גזות, פלסטרים, תרופות משככות כאבים, ספריי נגד חרקים ומשחת אלו-וורה בה ניתן להשתמש במקרה של כוויה, עד להגעת לטיפול במרפאה במידת הצורך.

קיימות עוד שלל אפשרויות ואביזרים ייעודיים למחנאות והייקינג, אך מרבית האנשים לא יזדקקו ליותר מאשר המופיע ברשימה זו כבסיס לטיול מוצלח, מהנה וגם בטוח.

רוצים לשדרג את ההנאה מהטיול שלכם? שלבו קרוואנים לטיולים [Motorhome] לנוחות מרבית גם בתנאי חוץ – ניתן להחנות את הקרוואן בסמוך לנקודת המוצא של המסלול שלכם. מומלץ במיוחד למשפחות עם ילדים אך גם משמש טיילים, זוגות וקבוצות מאורגנות.

טיולי קרוואנים בישראל