ציוד עזרה ראשונה שחייב להיות בכל בית

בחורה עם מחשב נייד

ערכת עזרה ראשונה היא מוצר שחשוב שיהיה בכל בית – כמעט כולנו שמענו סיפורים על "תאונות ביתיות", שהיו יכלו להסתיים עם תוצאות קלות יותר, במידה והיה בבית ערכת עזרה ראשונה.
אבל ערכת עזרה ראשונה לבדה איננה מספיקה, קיימת חשיבות גבוהה לשים דגש על תכולתה, ועל ידי כך להיות מוכנים לכל אחד ממקרי הפציעות או הפגיעות הביתיות הנפוצות.

ערכת עזרה ראשונה ביתית

תכולת ערכת עזרה ראשונה מומלצת

ערכת עזרה ראשונה ביתית, אמורה להכיל את הפריטים הבאים – פלסטר בגליל, פד סטרילי – לפחות 3 יחידות, צמר גפן, פלסטרים, פד אלכוהול (לפחות 10 יחידות), חוסם ורידים, משולש לקיבוע, מספרי עזרה ראשונה, כפפות לאטקס, תחבושת אלסטית, חומר חיטוי, אגד מתמתח, תרופה להורדת חום, ג'ל לטיפול בכוויות ודף המכיל את התדריך של עזרה ראשונה לטיפול בפגיעות שונות.
כמובן, שאם ידוע שאחד מבני הבית סובל מבעיות בריאותיות מסוימות כגון: אלרגיות, אסטמה וכדומה.. חשוב שהערכה תכיל גם את התרופות לטיפול באותה הבעיה נקודתית.
קיימת חשיבות גבוהה לאחסן את הערכה במקום שמחד יהיה רחוק מהישג ידם של ילדים קטנים ומאידך, יהיה זמין ונגיש עבור מבוגרים או ילדים בוגרים – חשוב מאוד להקפיד גם על הסדר בתוך הערכה – כך שבמקרה שתזדקקו לערכה באופן דחוף ומידי, תוכלו לגשת אליה ולהגיע בצורה מהירה אל אותו הפריט לו אתם זקוקים.
כאן חשוב לציין שאפשרות אחת היא לרכוש כל פריט בערכה בנפרד ואפשרות נוספת היא לקנות את אחד מאותן ערכות עזרה ראשונה מוכנות, ובמידת הצורך להוסיף להן פריטים נוספים להם אנו עלולים להזדקק.

ערכת עזרה ראשונה

תחזוקת ערכת עזרה ראשונה

השאיפה תהיה שלא נזדקק לערכת עזרה ראשונה ולתכולתה, וכחלק מכך, בהחלט יכולים להיות מקרים בהם לא נמצא סיבה לגעת בערכה במשך שנים.
יחד עם זאת, חשוב לדעת שחלק מהפריטים שהערכה מכילה הינם בעלי תוקף ויכולים להתקלקל עם הזמן, לכן, חשוב שבכל תקופת זמן קצרה נוודא את תוקפם של אותם הפריטים ובמידת הצורך נחליפם בחדשים.
כמובן, שחשוב לאחסן את הערכה במקום קריר ויבש, על מנת לשמור על הפריטים בצורה הטובה ביותר.