צוק איתן בתמונות

בכלל לא בטוחה שהגיע הזמן לסכם, עושה רושם שסיבוב נוסף בפתח, אבל לשלב זה – אלו תמונות המלחמה שלנו

בחורה עם מחשב נייד

החופש הגדול של הילדים עוד לפניי.

אני מניחה שרובכן מקנאות בי (וגם מקנאים), אבל כקיבוצניקית אנחנו רגילים פה לשבוע אחד בלבד של חופש גדול, שבוע בו אנחנו מפגיזים את הילדים באטרקציות מקופונים (בכ"ז, קיבוצניקים, אין לנו סכום עצום בבנק) או בנסיעה למלון (דרך העבודה של החצי, כבר אמרנו שהכסף הוא לא הדבר הכי מצוי פה).

אבל השנה, "בזכות" צוק איתן, הילדים כבר עשו הכל, כבר בילינו איתם את כל זמן האיכות שאפשר, מה כבר יהווה עבורם הפתעה בחופש שהגיע אחרי כ"כ הרבה הפעלות?

הנה, טעימה על קצה הלשון ממה שהיה לנו בקיץ הזה, עוד לפני החופש הגדול הרשמי:

mini

בפעם הראשונה יצאנו להפוגה בבית הוריי, שבכפר סבא, היינו שם משני בלילה ועד מוצאי שבת, יומיים מתוך זה לקחתי את הילדים למיני סיטי, עוד כשלכולם היו קייטנות והמקום עמד פחות או יותר לרשותנו, היה כיף.

(מיניסיטי, כל הפרטים)

 

אח"כ חזרנו הביתה, חווינו שהות בשדה קרב, עשינו V ענק על חווית מנהרה, ואז ארזנו את עצמנו להפוגה עם משפחות נוספות מהקיבוץ בכפר-גלים. היינו שבועיים תמימים אורחים במקום המדהים הזה, אורחים של כפר-גלים ושל מועצה מקומית חוף הכרמל, שסיפקו לנו 3 ארוחות ביום, מגורים, ואת כל צרכי הבסיס (נגיד, נייר טואלט).
ה-קטע של כפר גלים, בעיננו לפחות, זה מים, בריכה מקסימה, חוף ים מטריף, אז שרצנו שם, כמובן:

water

בכל יום היו לנו מתנדבים עם שפע הפעלות, תיפוף על כדורי ענק (גורן רודיטי המדהים), בועות סבון ענקיות, ליצנים (בין השאר אורנה אשכנזי וגולדי), כל דבר שרק אפשר להעלות על הדעת (ובהקשר הזה קטונתי מלהזכיר את כל השמות אבל אזכיר את זו שנכנסה לי ללב – שרון קמחי, שעשתה לנו גם מעגל נשי וגם שיאצו הורה-וילד ובכלל מהשניה שהגיעה אלינו במקרה – לא הפסיקה לעזור בכל דרך…) ופה ושם גם סידרו לנו הסעות למשחקיות ושאר אטרקציות (למשל יום מדהים במרכז ליאו בק בחיפה).

animalsערבוב תמונות מפינת החי של כפר גלים – כולל הכנת פיתות בטאבון, מהאירוח המדהים שקיבלה מועצת שער-הנגב בגן החיות התנ"כי בירושלים, ומהביקור החינמי לכל תושבי הדרום בחי-פארק של קרית מוצקין.

(שרון שמר, פינת חי כפר-גלים, לבחורה מגיעות מחיאות כפיים מטורפות, לא פירטתי פה אפילו חצי מהתרומה שלה למען ילדינו בשבועיים הנ"ל)

game

אמרתי משחקיות, נכון? כשהיינו בקניון שרונים דגמנו את ממלכת שרונים, כשרק הגענו לכפר גלים יצאנו עצמאית למשחקיה בקניון חיפה, ואת כל העקורים בכפר גלים אירחה ברוחב לב משחקיית כיופים בקרית-מוצקין.

Bdaysבמהלך השהות בכפר שתי בנות חגגו ימי הולדת, לאחת הגיע מפעיל בלונים מדהים, גנן בשם גל שמר, וגם נערות שעשו איפור, לק ותסרוקות, לשניה הגיעה גליה דרורי שעשתה מסיבת ספא. והכל בהתנדבות!

(גליה דרורי, מסיבות ספא)

artאצל הוריי בכפר-סבא, בימים שהיינו מסוגרים בביתנו מחשש לפגיעה מקאסמים וגם בכפר-גלים עשינו לא מעט יצירות, הנה דוגמיות (אני הכי אוהבת את הרעיון של להטביע עם צבעי ידיים כף רגל ואחרי הייבוש לצייר אותה למשהו. ותודה לפינטרסט ולאמא עם המצלמה על הרעיונות).

micsעשינו גם זומבה עם אריאן סולימני וגם "סתם" דברים רגילים, בועות סבון, גני שעשועים, משחק עצמאי ועוד ועוד

 

וברצינות, יש פה אמא אחת מותשת, ושלושה שובבים מלאי אנרגיות – מה יש לכם להציע לנו עבור החופש הגדול שעוד בפתח?

10450181_10152540828038956_3534933432843738497_n