צומת מילר – הממתק של הקיץ

עונת הקיץ היא לרוב עונת המלפפונים, עונה משעממת, ללא אירועים מסעירים בדרך כלל, בעיקר עבור צופי הטלוויזיה. אנשים יותר עסוקים בבילויים, ים, מסעדות, רוצים להיות בחוץ, פחות מעניין אותם לרבוץ על הספה ולזפזפ בין הערוצים.
בהשקת הסדרה "צומת מילר" שנערכה אמש בסינמטק, אמרה אפילו מפיקת הסדרה, שכשאדיר אמר לפני כשנה שהוא לא ממשיך את רמזור, היא הייתה בפאניקה וראתה מולה לוח שידורים ריק בקיץ הבא.

אדיר מילר לא התכוון לעצור כשסיים עם "רמזור". לאחר שזכה בפרסים רבים על הסידרה, גם בינלאומיים ומכר את הזכויות לרשת FOX האמריקנית ולערוץ CTC ברוסיה, הוא ממשיך עם הילד השני, לדבריו "צומת מילר" ומקווה שהילד הקטן ילך בעקבות אחיו הגדול.

מה נראה בסידרה

הסידרה מבוססת על חייו האמיתיים של אדיר מילר כשחקן וקומיקאי מפורסם, ומציגה סיטואציות בחיים שלו באופן מוקצן. בדרך הוא צוחק על התעשייה ועל כל עולם הבידור.
מילר מגלם את עצמו ושותפים לו לאורך הסידרה עוד הרבה מפורסמים שבאים גם לצחוק על עצמם ולהרוג פרות קדושות בדרך כגון אסי כהן, גורי אלפי, דנה וייס, שלומי שבת, שלמה ארצי ועוד רבים וטובים.
בקאסט הקבוע משתתפים אדווה בולה, המגלמת את אשתו של אדיר, מירי אלוני, אמו, ואברהם סלקטר, המגלם את אביו.
הסידרה מתחילה בכך שכל המשפחה של אדיר יורדת עליו שהוריד את הסידרה רמזור, ואנשים ברחוב לא נותנים שום סיכוי לסדרה החדשה שלו. בכל מקום שהוא הולך הוא שומע הערות וביקורות על הורדת הסידרה. זה מהלך מאד חכם להתחיל את הסידרה החדשה בהתכתבות עם הסדרה הקודמת רמזור. אדיר מניח מהתחלה על השולחן את כל הקלפים, או את כל מה שאנשים יחשבו על הסידרה כגון: איך אפשר אחרי רמזור להצליח שוב, אי אפשר לשחזר הצלחה וכו'.. בכך הוא בעצם משתיק את כל הקולות מסביב שמצפים לראות תואם רמזור או השוואות עם רמזור, ונתן את כל הבמה לילד השני שלו.

אחרי הפתיח הזה, יש מוסיקת פתיחה (שכתב מוקי הנפלא שגם כתב לרמזור) ומתחילה באמת הסידרה

אדיר מילר1

תהליך הליהוק

אדיר מספר על תהליך הליהוק לסידרה, הוא חיפש מישהי שלא תזכיר את ליאת הרלב מ"רמזור", מישהי אחרת לגמרי, שהצופה לא יעשה השוואות בינה לבין ליאת וגם לא ישווה בין מערכות היחסים השונות בין הסדרות. ברגע הראשון שרואים את הסצינה של אדיר ואדווה יחד בסלון, מייד משווים ומחפשים את הדמות של ליאת ואת אדיר של רמזור.

בפועל, הדינמיקה פה שונה. אדווה היא טיפוס אחר, יותר רצינית, יש לה חן מסוג אחר, ומערכת היחסים נראית יותר שוויונית. יחד עם זאת, ניכרים היטב אלמנטים מ"רמזור" בתוך הסצינות. זה לא פוגם, אך די צפוי. אדיר חוזר להיות פגיע וקורבני גם כאן, הוא מנסה "לנקום" באשתו על איזו אמירה שאמרה ומקצין גם פה את מערכת היחסים ביניהם, כמו ב"רמזור". זה מצחיק מאד וגם אסי כהן משתתף פה במשחק, שזה בכלל הופך את הסצינה לקורעת מצחוק.

מירי אלוני לוהקה לתפקיד מבין עשרות מועמדות. לדברי אדיר, היא השאירה אבק לכולם. לאחר שראה הרבה דמויות שרצה שיזכירו לו את אמו ההונגריה, שלחו לו קלטת של מירי, שלקחה את האודישן עד הסוף. היא קנתה פאה בלונדינית קצרה כדי שתיראה כמו אמא שלו, עשתה תחקיר עליה והתאמנה על מבטא הונגרי. "לא היה בכלל ספק שזו הדמות המתאימה" אומר אדיר.

אברהם סלקטר, שהוא גם שחקן תיאטרון מאד מוערך, משחק את אביו של אדיר בצורה נפלאה. הוא מאד חסר אונים בכל סצינה, בעיקר בכל הקשור לקידמה וטכנולוגיה ואדיר עוזר לו להבין איך העולם עובד היום. קצת חסרה הכימיה בינו לבין מירי אלוני, לא רק כזוג, אלא גם כשחקנים, אולי זה יבוא לידי ביטוי יותר בהמשך הסידרה.

ראוי לשבח גל זייד, שמשחק בסדרה את הסוכן האישי של אדיר והוא גם עורך התסריט של הסדרה. זייד בדרך כלל מופיע מאחורי הקלעים בסדרות. אדיר מספר, שבשעות הרבות שישב איתו לערוך את התסריט, הוא גילה שחקן גדול וביקש ממנו להשתתף בסידרה.

גל נכנס לתפקיד הסוכן בצורה מושלמת ומוקצנת אפילו מרב גינונים. כשכתב את הסדרה, אדיר ראה בעיניו את הסוכן שלו עם חולצות גולף צמודות בצבעים משוגעים, וביקש מתופרת התלבושות שתשיג לו בדיוק חולצות כאלה. בכל סצינה זייד מחליף לחולצת גולף אחרת, ומתגלה כל פעם מחדש כדמות ססגונית וחסרת מעצורים. יש לו תפקיד מאד משמעותי בסידרה, הניגודיות בינו לבין אדיר גורמת לסצינות להיות הרבה יותר מצחיקות.

מדוע קוראים לסדרה צומת מילר?

מילר הרגיש לפני שנה שהגיע לצומת דרכים, הוא החליט שלא רוצה להמשיך עם רמזור, חיפש משהו חדש, לבסוף הלך על הכי טריוויאלי "צומת מילר" (רמזור, צומת, מעניין איזה תמרור יהיה בהמשך).

מילר בסידרה הוא גם היוצר, הכותב וגם הבמאי. לביים זה חדש עבורו כשנשאל איך זה, הוא אמר שזה מאד שונה מרמזור ובכלל מלכתוב וליצור, כי פה זה מצריך להיות מעורב בכל שלבי העשייה של הסידרה, עד לפרטים הכי קטנים.

כשדיבר אחרי ההקרנה הוא אמר בהקשר לכל המעורבות בסידרה מתהליך הכתיבה ועד הבימוי "לי נורא חשוב החופש וחשוב לי לעשות מה שאני רוצה. אני מאד שמח שההפקה נתנה לי יד חופשית כמעט בהכל". זה לא ברור מאליו ששחקן מחליט על כל מה שיקרה על המסך. בדרך כלל יש שיקולי רייטינג ועוד שיקולים שונים שההפקה מעורבת בהם. פה ניתנה לו ממש יד חופשית.

לסיכום

סידרה מצחיקה מאד, כיפית ומתאימה בדיוק לקיץ, הליהוק לסידרה נפלא ותוספת הסלבס בכל פרק תורמת מאד. היא מראה בדיוק מה שאנשים רוצים לראות, בלי להתאמץ או לחשוב יותר מדי. ניכר שמילר פיצח את הצורך של הצופה הישראלי והצליח להגיע אל יש לומר שוב אל הצרכן הישראלי הממוצע והפעם עם ממתק לימי הקיץ המהבילים. למרות זאת, יש הרבה אלמנטים שמזכירים את רמזור ובאים לידי ביטוי גם בה וקשה לעשות את הניתוק בין שתי הסדרות.

הסדרה תעלה לשידור השבוע, ביום חמישי ב 21:00 בקשת, ערוץ 2.

אדיר מילר3

מיקה  אפלבאום | מטפלת ב NLP
לבלוגים קודמים לחץ כאן
לדף בפייסבוק: NLP שינוי קצר לזמן ארוך לחץ כאן
ליצירת קשר050-6507111

מיקה אפלבאום
אני מנחת מיינדפולנס למבוגרים וילדים. משלבת סדנאות מיינדפולנס עם כתיבה ככלי לביטוי עצמי. עובדת באופן פרטני ועם ארגונים גדולים שמשלבים את תחום המיינדפולנס בתוכם. בנוסף, אני עוסקת בכתיבה ועריכת תוכן. כותבת למגזינים, אתרי אינטרנט, אתרים פנים ארגוניים, בלוגרית בסלונה בנושאי גוף ונפש, תרבות, לייף סטייל. הכתיבה היא אהבתי הגדולה והשילוב שלה עם מיינדפולנס הוא חיבור מנצח בעיניי.