צביעת קירות בחדר ילדים – חשיבות, המלצות וטיפים

בחורה עם מחשב נייד

חדר הילדים הוא המקום בו הילדים שלנו מבלים את רוב זמנם בין אם במשחק, בשינה או בהכנת שיעורים הוא לא סתם עוד חדר בבית. לכן חשוב לנו להפוך אותו למקום נעים, יפה ומעוצב, שבאמת כיף לשהות בו.
השלב הראשון בעיצוב חדר ילדים הוא כמובן לרהט את החדר עם מיטה, שידה, אולי שולחן, מגיעה המשימה הבאה והמאתגרת באמת: להפוך את החדר מסתם חדר פונקציונאלי, לחדר ילדים מעוצב, שכיף להיכנס אליו וכיף לבלות בו כל יום מחדש.

DSC_0114

 

חשיבות צבע בחיינו, שלנו ושל הילדים כאחד
אחד הדברים שמשפיעים עלינו בלי שנדע הוא צבע הקירות בבית. הוא משפיע על האווירה בבית, על מצב הרוח שלנו, על יכולות הריכוז שלנו ועל ההרגשה הכללית שאנו חווים כאשר אנחנו נכנסים לחדר.
כאשר אנו נכנסים לחדר שקירותיו צבועים בצבעים מרגיעים ונעימים, שיש בו פרטים מעניינים שעוטפים אותנו בתחושות נעימות אנו מיד נרגעים. הרעש מבחוץ שיש לכל אחד מאיתנו נשאר בחוץ והתחושה הפנימית משתנה. גם אצל הילדים שלנו והתינוקות ניכרת השפעה רבה כאשר הם נכנסים לחלל עוטף ואוהב, אנו רואים תינוקות מפסיקים לבכות, או מפסיקים לרוץ ולרגע נעמדים, מסתכלים ואף בוהים בקירות של החדר.

160

צביעת הקירות והתפתחות הילד
ידוע שגירויים רבים אך מבוקרים ובמינון נכון תורמים רבות להתפתחות תינוקות וילדים, גירויים אישיים כגון דיבור ומגע הם בראש ובראשונה חשובים ואחריהם הגירויים הסביבתיים – צבעים, צורות, טקסטורות, חפצים וכד'.
לתינוקות ולילדים יש צרכים שונים מלהורים שחשוב מאוד להתחשב בהם שמתחילים לחשוב על צביעת קירות החדר. לצבעים בחדר יש את היכולת להשפיע על ההתפתחות הקוגניטיבית והמוטורית של הילד ולכן צביעת הקיר ובחירת הצבע הם נקודות מאוד חשובות להתייחסות.  עולמו הראשוני של התינוק מורכב ממשטחי צבעים שבולטים בעין ולכן צביעת קירות חדרו היא אחת הדרכים לתרום להתפתחות תקינה וגירוי החושים.

בחירת הצבע ועיצוב הקיר
אין נכון או לא נכון בנוגע לבחירת הצבע, אך יש מספר כללים שיעזרו לכם לבחור נכון לילד ולילדה שלכם. ניתן לשלב בבחירה את העדפותיו האישיות כגון התחביבים שלו או האהבות שלה או לבחור צבעים אשר יגבירו תחושות שאנחנו מעוניינים לחזק כגון : רוגע, שלווה, משחק שקט או לחילופין משחק אנרגטי, צוהל ושמח בחדרי המשחקים.

צבעים בהירים מאוד או בגווני לבן נראים כ"שקופים" לילד ולכן פחות מומלצים. צבעים חזקים מידי כגון אפור כהה, כחול כהה, שחור , וצבעים זוהרים וחזקים כגון – ירוק, צהוב שמש, או ורוד פוקסיה אינם מתאימים לצביעים קירות רבים או אפילו לצביעת קיר בודד בחדר קטן ( בגודלו קטן מ6 מטר מרובע ).

גוונים פסטליים יכולים להתאים לצביעה של מספר קירות בחדר, גוונים יותר חזקים ניתן לצבוע חלקים מהקיר – בחלוקה עיצובית, חלוקה ישרה או חלוקה מעניינת שתכניס יצירתיות ושמחה. וגוונים חזקים מאוד ניתן להכניס כנגיעות צבע או כמדבקות קיר מעל צבע בהיר יותר.

22

 

שילוב משחקיות ועיצוב בקירות חדר הילדים
מומלץ לגוון ולחדש את קירות החדר בצביעה ייחודית לקירות. ניתן לצבוע כל קיר בגוון אחר אך יש להקפיד כי משתמשים בגוונים בהירים ומאותה סקאלה של צבעים. יש אפשרות להיעזר במסקנטייפ מיוחד לצביעת קירות על מנת ליצור צורות גיאומטריות ולאפשר צביעה בצבעים שונים על אותו הקיר. גם במקרה הזה אנו ממליצות להשתמש באותו צבע אך בגוונים שונים שלו.

מדבקות קיר הם מוצר מומלץ ביותר שאנחנו מדברים על עיצוב קירות בחדר הילדים. הן תמיד מוסיפות עניין רב, יצירתיות ומשחק בקיר. ניתן לשלב מדבקות בצבע כהה על גוון קיר בהיר או לחילופין מדבקות קיר בהירות על צבע קיר יותר כהה. יש מדבקות לבנות שמגיעות שקופות ולכן לא יבלטו על הקיר ולכן חשוב מאוד לבדוק את איכות המדבקה לפני הקנייה וההדבקה.

לשים לב,  לא להגזים ולא להשתולל עם הצבעים ועם מדבקות הקיר על מנת לא לגרום לעומס ויזואלי בחדר. תמיד זיכרו כי הצעצועים, הבגדים והבלאגן הטבעי שלנו מאוד צבעוני גם ככה…

אם הילד\ה גדול\ה אנחנו מאוד ממליצות לשלבאותם בבחירת הצבע ובבחירת אופן הצביעה על הקיר. כאשר אנחנו משתפים את הילדים זה מגביר אצלם את תחושת השייכות לחדר ואת הרגשת הבטחון. תנו להם 2-3 אופציות שמאושרות על ידיכם ותנו להם לבחור ואף לעזור בהכנת החדר.

DSC_0282

מדבקות קיר לחדרי ילדים
מדבקות קיר לחדרי ילדים

 

 

 

מוצרים מומלצים שלנו:

רשת השראה
מדבקות קיר
מנורות לילה לחדרי ילדים
מדפים לחדרי ילדים
מתלי בגדים לחדרי ילדים

ואם את צריכה עזרה אנחנו מזמינות אותך לפנות אלינו במייל : kita4kids@gmail.com

יעל ואמילי
קיטה קידס