צביטה בלב / נורה אפרון

ספר עם ניחוחות של טעמים מהמתכונים והמאכלים של רייצ'ל עם אהבה ועם תקווה

בחורה עם מחשב נייד

צביטה בלב, המובא כאן בתרגום חדש ועם הקדמה מאת המחברת, הוא רומן אוטוביוגרפי מצחיק ושובר לב שבו מתארת אפרון בגילוי לב את התמוטטותם המהדהדת של חיי הנישואים שלה. הספר זכה להצלחה אדירה בארצות הברית ובמדינות נוספות מיד עם פרסומו ועובד לסרט בכיכובם של ג'ק ניקולסון ומריל סטריפ.

 צביטה בלב מספר את סיפורה של רייצ'ל, בשלנית ומתכונאית, הנשואה בשנית למרק, עיתונאי פוליטי בכיר, ומגלה, בחודש השביעי להריונה ועם בן פעוט, שהוא בוגד בה עם מכרה משותפת וגבוהה להפליא. החיים שלה מתחילים להתגלגל בכיוונים לא לגמרי צפויים. בין וושינגטון לניו יורק, בין זיכרונות מטורפים מן העבר לתיאור סרקסטי של חיי החברה הגבוהה בבירת ארצות הברית (כולל המתכונים), בין המצבים ההזויים שהיא נקלעת אליהם להחלטה לתפוס פיקוד על החיים, עולה קול נשי חזק וברור, רווי בכנות ובהומור.
הספר לא חדש,הסיפור מוכר וידוע ועדיין אי אפשר שלא להיות מוקסמים מנורה אפרון ומהספר שיצא בתרגום חדש ומצוין של אורית הראל.

כשרייצ'ל בחודש השביעי להריונה היא מגלה בדרך מקרית שבעלה בוגד בה ומכאן מתחיל תיאור נפלא ,לעיתים מצחיק לעיתים כואב על חייה לאחר הבגידה. על חיי שניהם.

היא לוקחת את הבגידה,את האנשים שבגדו בה,את האנשים שמקיפים אותה בין אם זה הוריה או חבריה למסע שבו היא מתארת כל אחד מהם בדרכה המיוחדת. היא מתארת את אהבתה לניו יורק ואת שנאתה לוושינגטון, היא מאשימה את עצמה,את בעלה,היא חוזרת והיא עוזבת.

נורה אפרון יודעת לגעת במקומות הנכונים וכך היא עשתה גם בסרט 'כשהארי פגש את סאלי' ובסרט 'נדודי שינה בסיאטל' ורק חבל שלא יהיו לה עוד ספרים עליהם נוכל להתענג.

הספר קליל,מחוייך,קריא וזורם. יש בו ניחוחות של טעמים מהמתכונים והמאכלים של רייצ'ל. יש בו אהבה ויש בו תקווה.

לאפות עוגיות,לשבת במטבח כשרוח אחר הצהריים מבדרת את השיער ולקרוא את הספר היפה הזה.

הוצאת כתר

צביטה-בלב-נורה-אפרון