פתרונות ענן

תמונה של פתרונות ענן
במידע בענן זמין מכל מקום ובכל עת!

• בעשור האחרון רוב החברות החליטו לזנוח את התשתית הישנה של המחשוב ולעבור למחשוב ענן  במאמר זה נסביר מהי הסיבה לכך, נספק לכם מידע אודות פתרונות ענן ונרחיב לגבי חשיבות פתרונות האבטחה בענן • הבה נתחיל 

 

כותבת יער תמיר

◄ מהו ענן?

הדבר הראשון אותו חשוב להבין הוא מדוע חברות רבות בוחרות לוותר על פתרונות המחשוב בהם הן השתמשו במהלך השנים וזאת לטובת מעבר אל פתרונות ענן לעסקים. התשובה היא שמחשוב ענן מהווה כלי אידיאלי לאחסון מידע, יישומי רשת וכמובן אספקת שירותים מקוונים. שירותי מחשוב ענן הם שירותים הניתנים למשתמש באמצעות שרת מרוחק אליו המשתמש מתחבר מכל מקום ובכל זמן באמצעות האינטרנט.

תמונה של פתרונות ענן
במידע בענן זמין מכל מקום ובכל עת!

פתרונות ענן לעסקים – מדוע דווקא ענן?

התשובה היא היתרונות הרבים והחסרונות המעטים. אם עד היום חברות ועסקים גיבוי את כל הקבצים שלהם במחשבי החברה, כיום המידע נשמר בשרת מרוחק. היתרונות של הענן רבים, ביניהם העובדה שהמידע מגובה אוטומטית וניתן לשחזרו בכל עת ומכל מקום בו בוחרים. פתרונות הענן מתאימים לכל עסק – קטן כגדול ומותאמים לעסק. התוכנות מתעדכנות במחשב באופן אוטומטי.

המידע בענן זמין מכל מקום ובכל עת. החסכון בהוצאות משמעותי (הן מבחינת ציוד והן מבחינת שרת), קיימת קיימת גמישות גבוהה לגבי הוספת משאבים בעת הצורך ויש אפשרות של אבטחת מידע ברמה גבוהה.

◄ מחשוב ענן – פתרונות לעסק שלכם

  • גיבוי ענן לעסקים – גיבוי של כל המידע שלכם. כאן מדובר על גיבוי של כל המידע העסקי, הצפנת המידע ואפשרות שחזור של המידע בכל עת..
  • ניטור שרתים – שירות ניטור המידע בשרתים, פעולה שתבטיח לכל עסק מידע זמין ומאובטח בכל עת.
  • שיתוף קבצים – מתאימים עבורכם מערכת לאחסון ושיתוף קבצים בענן הכוללת סנכרון אוטומטי ונגישות למידע.
  • סינון אתרים – שירות סינון תכנים פוגעניים במחשבי החברה.
  • אנטי ספאם – מערכת סינון דואר הכוללת זיהוי ספאמים ווירוסים בשרתי הדואר.
  • מבדקי חדירה – כיום מתבצע יותר ויותר התקפות זדוניות על מחשבי הארגון לכן חשוב לבצע בדיקת חדירה.

◄ מה עם אבטחת מידע ורשתות?

השאלה היא לא רק מהם אותם פתרונות ענן שהחברה בחרה לאמץ אלא האם היא משלבת אבטחת מידע ורשתות בפתרונות אלו. בהתאם לתוצאות מחקר של החברה (חברה עצמאית שעורכת מחקרים) Vanson Bourne שערכה מחקר בתחום הטכנולוגיה, מעל שבעים אחוזים מהחברות מאמצים פתרונות ענן , אך רק בסביבות הארבעים אחוזים משלבים אבטחה בפתרונות אלו.

כאן חשוב לבחור בחברה שמציעה לכם פתרונות אבטחה הכוללים הנדסת אבטחה, אבטחת אפליקציות, ניהול חכם של שירותי אבטחה, שירות שמבטיח  המשכיות של העסק במקרה של אובדן מידע ואפשרות ניטור ובקרה של אותם פתרונות.

בהצלחה!