פתרונות הצללה – הגנה עצמית

בחורה עם מחשב נייד

נזקי השמש כבר ידועים והאנשים משתדלים להגן על עצמם כדי לא להינזק, גם שימוש במרפסת או החצר הביתית צריכים להיות מוגנים ולהבטיח הגנה בימות החמה. הצללה מוצלחת היא פתרון מוצלח.

ליהנות בכל עת

אין כמו מרפסת שמש. אין דבר שיכול להוות אתר בילוי ביתי טוב יותר מאשר מרפסת שמש, מרפסת שמש הינה מרפסת שיכולה לשמש הרבה מאוד שעות להרבה מאוד חוויות, מפינה לשבת בה לקריאה ומנוחה ועד מקום לעשות בריכה לילדים בימות הקיץ הארוכים. החיסרון המהותי של מרפסת שמש הוא דווקא בקיץ, אז שעות השמש הן ארוכות ולעיתים לא ניתן ליהנות ממנה בגלל החום והסכנות שבשמש.

מרפסת לכל מזג אוויר

פתרונות הצללה נועדו בדיוק עבור זה. הם מבקשים להוות מכסה גם למקומות שטופי שמש , פתרונות הצללה לסוגיהם השונים יכולים להוות מכסה בימות החמה, כך שלא תהיה מגבלה של מזג האוויר לשימוש במרפסת, פתרונות הצללה מהווים פתרון גם בימות הקרה, כאשר הרוח הנושבת והגשם המטפטף עשויים להזיק לחפצים המונחים במרפסת.

ניתן לראות פתרונות הצללה מסוגים שונים כמו:

  • אלומיניום
  • עץ
  • פח
  • בד

להתמקד בעיקר

כשהתחילו להשתמש בפתרונות הצללה כדי ליהנות ממרפסת וחצר שימושית כל השנה, ראו שזה לא מספיק שיש מין סככה, משום שמזג האוויר לא מתחשב בסוג ההצללה והוא מכה במרץ. בימות החמה הוא יכול להזיק לפח או לחדור מבעד לבד ובימות הקרה, רוחות זעף יכולות כמעט על כל הסככות למיניהן, לכן חשוב מאוד כאשר מחפשים פתרונות הצללה לא להתפשר על בערך, אלא להתמקד בדיוק. להכיר את החומרים, לדעת איך הם נראים בשינויי מזג האוויר ומה אורך החיים שלהם, זו הדרך היחידה והבטוחה לדעת שהפתרון כבר נמצא.