פתרון סביר

ינון מגל, שלפני בדיוק 4 שנים נאלץ לוותר על תפקידו כח"כ עקב התבטאויות מיניות לא ראויות, הגיע לחנך את הורי הנגב המערבי

בלילה שבין שלישי לרביעי היתה באשקלון אזעקת שווא.

מניחה שיש סיכוי טוב שנחשפתם לסרטון שהעלתה משפחה ובו רואים את ילדיהם רועדים ובוכים ולא רוצים לחזור למיטה. כי ככה זה. את הלב והרעד האמירה שווא לא מרגיעה כ"כ מהר. בטח לא בגיל צעיר.

על פי ינון מגל, לרוץ באמצע הלילה מתוך שינה ב-30 שניות למקום מוגן (בתקווה שיש לך אחד כזה, באשקלון יש חצי דקה שלמה של התראה והיא לא נכללת בהגדרת עוטף עזה ולא מוגנה כולה, כך שלא לכולם שם יש ממ"ד) ואז לחכות שכיפת ברזל תעשה את שלה – זה פתרון סביר.

אי לכך ובהתאם לזאת, המבוגרים הגרים באשקלון צריכים לשדר לילדיהם רוגע. ולו רק יעשו זאת – גם ילדי אשקלון לא ייכנסו לטראומה ותוך רגע יפרחו להן באשקלון קשתות בכל פינה והיא תהיה העיר המאושרת בעולם.

אני פה להזכיר לאדון הלא נכבד כמה עובדות קטנות:

1. בתל אביב, מקום מגורייך, יש דקה ומחצה להגיע למקום מוגן. לתושבי אשקלון יש שליש מהזמן הזה. לי כתושבת העוטף יש שישית מהזמן הזה. נסה לרוץ באמצע השינה למקום מוגן ב-15 שניות ואז תדבר איתי על פתרון סביר.

2. אתה בטח מתגורר בבית חדש עם ממ"ד. להבנתי מצפיה בסרטון המשפחה הנ"ל נעמדת במסדרון או חדר פנימי. יחי ההבדל הקטן.

3. כיפת ברזל לא מיירטת מאה אחוז מהרקטות, בטח לא בטווח הקרוב.

4. לפני שנה נרצחה ינה גניסדנובה בת ה-74 במיטתה. טיל שנורה על אשקלון בסבב של נובמבר 2018 פגע בה, היא שכבה כצמח חודשים רבים ובספטמבר, ממש לפני חודשיים, היא הלכה לעולמה. כאמור, לא את הכל כיפת ברזל מיירטת.

5. אם לא הבנת, יש פה חבל ארץ שלם שחי בסכנת מוות יומיומית. שסובל כבר קרוב ל-20 שנה ובשנה ו-9 החודשים האחרונים חי מלחמת התשה קשה במיוחד ללא גב מצד המדינה. גם ילדים קטנים יודעים ומבינים שהם חיים בסכנת מוות שיכולה לפול מהשמיים כל שניה. הם לא צריכים מבוגר שיסביר להם. הם נולדו למציאות הזו ובניגוד לילדים שלך גם חיים אותה 24/7. אין להם את הפריווילגיה לא להיות בחרדה. הם פשוט בני אדם. לא רובוטים.

עכשיו כשסגרנו שוב את הפינה של היותך אדם לא מוסרי בעליל, ושתמיד עדיף שקודם כל תשתוק, אפשר שגם שאר העולם יפנים – כשחיים בשדה קרב חיים בטראומה מתמשכת ובחרדות. מדהים שהילדים שלנו גם צוחקים, מחייכים ומתנהגים כמו ילדים רגילים. הם ואנחנו ראויים להערצה, במקום לשלל האמירות המבזות שנבחרי ציבור בהווה ובעבר משחררים כאילו היינו עבריינים או נאשמים בפלילים ולא אזרחי מדינה שמפקירה אותנו להתמודדות עם ארגוני טרור באוזלת ידה.

(ואני בכוונה לא נוגעת לשאלה אם ראוי היה לצלמם ואם ראוי היה להפיץ את הסרטון. אנשים במצב נואש מוכנים לעשות דברים שבשגרה לא היו עולים על דעתם. אל תשפטו תדרשו שינוי!)

המשפחה באשקלון וכל שאר תושבי הנגב המערבי, תזכרו, אנחנו אלופי עולם! אל תתנו לאנשים קטנים להשכיח את זה מכם.

[youtube jlCNqyY-fAk nolink]