פשיטת רגל

בחורה עם מחשב נייד

פשיטת רגל

פשיטת רגל הוא הליך הנוצר כתוצאה מהתנהלות הכלכלה המודרנית המאפשרת הזדמנות לכל אחד שרוצה לנסות ואולי גם להצליח

סוף הסיפור

פשיטת רגל הינו סופו של תהליך בו אין בידי אדם להחזיר את חובותיו או לממש את נכסיו על מנת להחזיר את החובות. מצב זה הנקרא גם חדלות פירעון זהו מצב בו חובותיו של החייב ממומשים על פי בית המשפט על מנת להרוויח את המקסימום האפשרי כדי להחזיר את כספם של הנושים.

כשהחלום מתנפץ

בעולם בו נתינת הלוואות הוא חלק אינטגרלי מניהול עסקים משגשגים בלתי נמנעת סיטואציה בה אין באפשרותו של האדם או החברה להחזיר את החוב, הנושים מתדפקים על הדלת והחייב נאלץ להתחיל הליך של פשיטת רגל, כאשר פשיטת הרגל יחד עם אי הנעימות שבדבר עשויה להועיל לו ולתת לו אפשרות בהמשך להיפטר מחלק מהחובות ולהתחיל את חייו מחדש.

להציג אותך נכון

עורך דין דיני עבודה או לפשיטת רגל הוא זה שייצג את האדם המבקש להגיש תביעה לכונס הנכסים באזור מגוריו של פושט הרגל, בהגשת תביעה זו בודק כונס הכנסים את נכסיו של החייב על מנת לוודא שאכן אין באפשרותו לממש את נכסיו לטובת החזרת ההלוואה. כונס הנכסים על פי הממצאים אותם הוא אוסף מציג צו תשלומים חודשי, כשבמקביל הוא פותח תיק בבית המשפט להתחלת הליך פשיטת רגל. הדיונים בבית המשפט יתנהלו בשיתוף החייב הנושה ועורכי דינם.

להיחלץ על ידי הפטר

תקופת פשיטת הרגל הקשורה לענייני הוצאה לפועל, עשויה להימשך בין ארבע לחמש שנים, בהם יש באפשרותם של הנושים לממש את זכויותיהם על ידי נכסיו של החייב, בתום תקופה זו יכול להינתן לחייב צו הפטר שעל ידו הוא נפטר מחובותיו ויכול להתחיל את חייו הכלכליים מחדש, צו הפטר יכול להיות צו הפטר חלוט, צו הפטר מותנה או צו הפטר מלא, לפי שיקולו של בית המשפט על פי המלצותיו של כונס הנכסים.

פשיטת רגל היא דרך לחלץ את החייב ולנסות להציל את הנושה, אפשרות זו נותנת הזדמנות נוספת לכל אחד לשוב ולהצליח, להגשים חלומות ולהרחיב עסקים, הכול בשליטת החוק.