פשיטת רגל לאדם פרטי – לא נעים, לא נורא!

בחורה עם מחשב נייד

פשיטת רגל לא קשורה רק לחברות או לבתי עסק, כפי שאנשים נוטים לחשוב. פשיטת רגל לאדם פרטי שנקלע לחובות, רלוונטית בהחלט ויכולה להיות בשבילו פתרון מצוין.

הפתרון: פשיטת רגל

לא קל להיות בעל חובות, והסחרור סביב הנושים מעייף ומתיש. אנשים מנסים ככל יכולתם למנוע מצב כזה, אבל אם זה קורה הם חשים חסרי אונים. החובות הולכים ומצטברים, בעלי החוב דורשים את שלהם והגרוע מכל הוא – שמיום ליום הולכים החובות וצוברים ריביות נוספות כך שהבוץ רק הולך ומעמיק. האדם החייב שחשב עוד לחלץ את עצמו מן הבור של החובות, מגלה כי הוא אינו מצליח לעשות זאת לבד ולהיפך, הדבר נעשה גרוע עוד יותר.

במצב כזה מומלץ לפנות לתהליך של פשיטת רגל ולעצור את ההתדרדרות במדרון.

עורך דין פשיטת רגל למה זה טוב?

פשיטת רגל לאדם פרטי שנקלע לחובות, הוא לפעמים הפתרון היחיד לבעל החוב. במסגרת זו יוכל בית המשפט להטיל חיובים שונים הן על החייב והן על הנושים שלא יוכלו לרדוף אחריו בלי תכלית ולהביא לאיזה שהוא הסדר חוקי. בית המשפט יבדוק את יכולותיו של החייב ואת המצב הכלכלי שלו, הוא יכריז על מצב של פשיטת רגל ולפעמים חלק מהחוב גם יבוטל.

חסל סדר רדיפת נושים, חסל סדר התנהלות כושלת. באמצעות בית המשפט הוא יכול להתחיל את חייו מחדש ולהתנהל על פי חוקים שנקבעו לו.

אמנם, יש לציין כי פשיטת רגל לאדם פרטי שנקלע לחובות אינו חף מחסרונות. אדם כזה עלול לגרור אחריו גם השלכות שליליות, כמו למשל קושי בקבלת אשראי בבנק, או קושי באישור הלוואה, מה גם ששמו הטוב של האדם לפעמים נפגע, ולא כולם יסמכו עליו בנושאים כלכליים בעתיד.

ובכל זאת, אם אין ברירה וכבר גברו החובות עד אין תכלית, כדאי לשקול על תהליך של פשיטת רגל שהיא בסופו של דבר כן תועיל יותר מאשר תזיק.

פשיטת רגל לאדם פרטי? יש דבר כזה! אולי גם לך זה מתאים, כדאי בהחלט לבדוק!