מכתבים במטבע ~ פרק 5 ~ איילו גדמו

רומן בהמשכים ~ שזירה של תמונות אמיתיות מהחיים סוחפים את הקורא לעולם מסתורי ורומנטי. הם מסתובבים בעולם בנפרד. הוא במשימות פרטיות, היא עם האיטלקי והמטבע מחפשים תשובות .

סטלה מאריס
סטלה מאריס

היי, לגבי האיטלקי והמטבע את צודקת, לא אוהב את הסיפור הזה ומתוסכל מזה שאני לא איתך. כאן תמיד עסוקים בקושי נכנס למחשב. את האימייל האישי מחקתי מהטלפון, שוקל לפתוח פייסבוק מפוברק רק כי אולי יהיו לנו יותר הזדמנויות לדבר אבל מיד מתעשת.

סטלה מאריס

בטח זוכר שהתחפשת לנזירה בהריון, איך שנזכרתי בזה סיננתי לעצמי "כמה כישרון משחק יש לה, מצחיקה היא חייבת לעשות עם זה משהו ". ירדנו במדרגות ולחשת לי "שתף איתי פעולה", החזקת את הכרית שבבטן ושאלת כל רגע בקול מתוק "מתי מגיעים?"תוך כדי נאנחת כמו אישה בהריון שהמסע הזה כבד לה. מזל שלך שהתאפקתי לא לצחוק. זוכר את הבחור שבא מולנו מסכן איזה הלם הוא היה, בטח הרסת לו את כל מה שחשב על נזירות.

נזכר בירח המלא בסטלה מאריס. ישבנו לדבר על הספסל עם בירות קרות, השמש שקעה הירח עלה והתחיל להחשיך. נשארנו מחובקים עד ששמענו את יללות התנים. פתחת זוג עיניים גדולות " שנלך " אמרתי ואת נשארת רצית להתקרב, נעמדת מול התן ואמרת " ואוו, זה כמו תמונה מסרט" התעצבנתי, ביד אחת אני עדיין אוחז בבקבוק ובשנייה מושך אותך לעלות בחזרה "בואי נזדרז, זה מסוכן אולי יש לו כלבת או גורים . זה מסוכן"  את מחייכת וקורצת " אני מושכת חיות " .

מת על הסקרנות שלך אבל גם קצת מפחד ממנה, היום את במצרים מי יודע היכן תהיי מחר.

laptop-731904_960_720
קרידט צילום pixabay

המשימה  – איילו גדמו

נעבור נושא, יש משהו שלא תאהבי, חתמתי חוזה, אני חוזר לעבוד עם סמי. הכסף מעולה, קיבלתי את התנאים שאני רוצה אבל אני מתחרפן כי זה לחצי שנה בלי לראות את הבית, בלי לראות אותך. לא אהיה כאן שתנחתו , הייתי בא לי לראות אותך אפילו לדקה אבל מודה הפרידות ממך אף פעם לא היו פשוטות.

אני נכנס למקום בלי לדעת איך אצא ממנו, בלי לדעת מתי אשמע ממך, מקווה שלא תכעסי. אני נוסע לאתיופיה למצוא את איילו גדמו . 

הייתי בנתניה, נפגשתי עם הקייס שמכיר אותו ואת משפחתו. קייס הוא בעצם מנהיג דתי והילכתי של העדה. היום הרבה זוגות מסרבים להתחתן ברבנות ומעדיפים שהקייס יחתן אותם, בקיצור הוא טוען שגם איילו רצה להתחתן והוא בא אליו להתייעץ אבל לאיילו לא הייתה בעיה עם הרבנות הייתה לו בעיה עם הכלה והשכנים.

אני אסביר, אצל האתיופים לפני שמתחילים לצאת מוודאים שאין קירבה משפחתית בין הבחור לבחורה שבעה דורות אחורה. איילו והכלה הכירו בארץ, הם לא דמיינו שאחרי שנתיים שהם ביחד ורגע לפני החתונה אישה בת תשעים שהגיע מהכפר של איילו, תלך לקייס ותגיד לו שהם אסורים אחד על השניה בגלל שהם בני דודים דור שביעי.

הסיפור רק הולך ומסתבך כשאיילו מבין שהוא לא יכול לשנות את החוקים וגם לא את החלטתו של הקייס, הוא עזב את המשרד עם כל הדרכונים והמסמכים. הקייס טוען שבפעם האחרונה שראו את איילו זה היה בכפר קטן שהמורדים שולטים בו, אני נוסע להחזיר את איילו .    

 תכתבי לי , אני חייב לדעת מה קורה .

 

אשמח לדעתכם על הסיפור , אנג’ליקה . 

לשאר הפרקים :

פרק 1   – חלום או מציאות יש ללחוץ כאן 

פרק 2 –  השטיח בשארם השייח’  – יש ללחוץ כאן 

פרק 3 – ילדים יחפים ותיירות ערומות באופירה –  יש ללחוץ כאן 

פרק  4  – סמבוסק , לא מה שחשבת –  יש ללחוץ כאן 

פרק  5  – איילו גדמו  – יש ללחוץ כאן

פרק 6  – סן פרנסיסקו  – יש ללחוץ כאן

פרק  7  – אדיס אבבה  – יש ללחוץ כאן 

פרק 8  – הגשר הישן מעל הנהר – יש ללחוץ כאן  

פרק  9  – בית הכנסת בוולקה  – יש ללחוץ כאן

אנג'ליקה אגבייב
האנשים והעסקים שאני מעריכה ואוהבת, הם כאן מהזווית שלי.על המלאכים שפגשתי בדרך וקטעים ספר על "דרך המלאך" שיראה אור בקרוב.