פרקטים, האם מומלץ לגוון את הבית עם זה או לא?

פרקטים, האם מומלץ לגוון את הבית עם זה או לא?

 

נסעתי לעבוד בטוסון אריזונה שבארצות הברית והגענו לדירת העובדים והיה על הרצפה פרקטים מדהימים. יש הטוענים שפרקטים זה רצפה מזויפת ולכן לא כדאי לקחת אותה. בנוסף לכך יש הטוענים שפרט צובר מיקרואורגניזמים בין הפרקט לרצפה. בעבר עפר היה הרצפה הביתית כשהשבטים באפריקה היו גרים בבקתה. היום הרצפה היא בדרך כלל מקרמיקה או שיש.

למה פרקטים הכי טובים לבית?

היום ידוע לכולם שפרקט מגן על הרצפה ושומר עליה משברים, סדקים ולכלוך. כשהייתי בכיתה ה' שמו דבק מגע על הרצפה של הכתה שלי ושמו פרקט בצבע כחול. לאחר תקופה הרצפה היתה מלאה בלכלוך. יש באמת היום אנשים הטוענים שרצפת פרקט צוברת לכלוך מעל לפני השטח, אך זו טעות נפוצה. לכלוך אפשר לנקות. אין לנהוג כמו האנשים החושבים שאם ישימו פרקט על הרצפה שלהם אז אין צורך בניקיון, לטאטא, לקרצף, לנקות באופן יסודי, לשפוך דליי מים עם אקונומיקה, לשפשף עם מטאטא, ולגרוף את המים. למידע נוסף על ניקיון פרקטים.

 File65493_File11616_floor_518_4

מה ההבדל בין רצפת פרקטים לבין רצפה רגילה?

כשהלכתי בטוסון אריזונה ארצות הברית לבית העובדים באותו הרגע שהלכתי על הרצפה התאהבתי. הנקישות שהשמיע הפרקטים היו מאוד עוזרים לי באיתור ילדי.

יש אנשים הקונים נעלי צפצפה. נעלי הצפצפה משמיעות קול בכל פסיעה ונעליים אלו משמשות בעיקר לגיל הרך. עם רצפת פרקט אני חוסך כסף ולא צריך לאתר כל פעם את ילדי בעתיד כי אשמע את פסיעותיהם על פי רוב.

האם באמת משתלם לשלם כסף על רצפת פרקטים?

לסיכום התשובה היא כן. רצפת פרקט עוזרת בכל התחומים ואפילו בתחום ההורות, כמצוין לעיל. לא משנה איזה סוג רצפה יש לכם, לא צריך להחליף ריצוף אלא פשוט לקנות פרקטים שהוא גם יותר זול וגם יותר שימושי נוח ויעיל.

כשהייתי בישיבת כפר חב"ד הבוכרים אור מנחם שמחה ביקשו מכל התלמידים לעזור בבנייה. ירדנו לבית המדרש המחודש ופשוט זרקנו פסולת של בניין עם דליים אל חוץ מהחלון. כעבור תקופה ראיתי בן מיעוטים הידוע כבן דודי שמרצף את הרצפה. אז בנערותי לא ידעתי מה זה פרקט.