פרסונה הגיעה, והיא כאן כדי להישאר.

כולן כבר כאן: קרן המומחית לסייבר שההרצאה שלה בכנס TED הבינלאומי גרפה 1.4 מיליון צפיות; רעות שעושה ימים כלילות בכנסת ובכבישים אפלים כדי לסייע לנוער בשוליים; לזלי וענת שנלחמות על זכותן להתפלל בכותל בצורה שוויונית; סאמיה שנאבקת כנגד כל תופעות הדיכוי במגזר הערבי, ועוד מאות וטובות מאוד. פרסונה כאן כדי להישאר. הגיע זמן נשים.

איך הכל התחיל?

יום אחד בתחילת דצמבר, טלפון מחנה רדו, שדיברה אוטוסטרדה בלהט: "לא מקובל עלי שבקונצרן X אין ייצוג נשי מאוזן בדירקטוריון, אין שום היגיון שבוועידת העסקים של Y מספר המרצות שואף לאפס ואין שום הצדקה שבפאנל האקדמי של אוניברסיטת  Z אין אפילו אישה מומחית אחת לישועה. אנחנו 50 אחוז נשים במדינה. חמישים ואחד, ליתר דיוק. בואי נעשה משהו. את באה?"

כדי להבין את רוח השיחה אתם צריכים להכיר את רוח האישה. חנה היא האישה הכי פמיניסטית, הכי ציונית, הכי אקטיביסטית והכי ביצועיסטית שאני מכירה. לחנה אין זמן, אין מעצורים ואין סבלנות לשבת בשיחות סלון ולבכות על המצב העגום של המדינה. כשמשהו מפריע לה, היא קמה ועושה. כך למשל הקימה את מקאן וואלי – סוכנות פרסום דיגיטלי במצפה רמון, שהוקמה כדי לספק פרנסה לתושבי הדרום. אם זה לא להפריח את השממה, אז מה כן.  אז כשחנה אומרת בואי נעשה משהו, את יודעת בוודאות שהמשהו הזה ייעשה, ויצליח. "אנחנו הולכות לשנות את העולם", היא אמרה בהתלהבות מדבקת, וסגרה את הטלפון.

תוך כמה ימים נולד צוות היגוי של נשים מעלפות חושים, אחת אחת, ששמו לעצמן מטרה ליצור פלטפורמה מנצחת שתנכיח נשים בכל שדרות ההשפעה ובכל צמתי ההחלטה בישראל. מתוך צוות ההיגוי הזה נולדה פרסונה – אתר אינטרנט המושתת על מאגר נשים מוכשרות ,שיכולות ורוצות לעשות הכל.

logo persona

החלטנו שאנחנו רוצות איתנו נשים אינטליגנטיות ומוכשרות, שיש מאחוריהן עשייה משמעותית, בכל תחום אפשרי: בכספים וכלכלה, בחוק ומשפט, בהיי-טק, באקדמיה, בחינוך, ביזמות עסקית, ביזמות חברתית. נשים עם חליפות ונשים בג'ינס. נשים שדוהרות למרחקים ארוכים ברכב, באופניים או בקורקינט. נשים מכל המגזרים, מצפון ועד דרום, שפועלות לאור ערכים של ציונות, מנהיגות, אומץ, יושרה ותרומה לכלל. נשים שיכולות ורוצות לקחת את הצעד המקצועי הבא ולהשתלב במגוון נקודות השפעה: דירקטוריונים, פאנלים, כנסים, הרצאות ועוד. נשים שכמונו, מריעות למעשים, לא לכוונות, ושמבינות שהשפעה נשית יכולה לבוא אך ורק על ידי נוכחות בשטח. איך הגענו אליהן? מתוכנו.

כדי להגיע לנשים מעורבות ומשפיעות כל מה שצריך הוא להסתכל סביב, כל אחת ברדיוס האישי שלה. כך יצרנו רשימה של כל החברות והקולגות שלנו, שעונות על הקריטריונים והערכים שהגדרנו. פנינו אליהן, אחת אחת, ביקשנו שיצטרפו אלינו, וביקשנו מכל אחת שתמליץ על חברה מעולה כמוה. וכמו שחבר מביא חבר תמיד מנצח, ככה פרסונה מביאה פרסונה היתה המתכון שלנו ליצור מסה קריטית ויפיפייה של נשים מצליחות.

בתקופת ההקמה של פרסונה, זכיתי להכיר נשים יוצאות דופן: את קרן המומחית לסייבר שההרצאה שלה בכנס TED הבינלאומי גרפה 1.4 מיליון צפיות, ותורגמה ל-24 שפות;  את רעות שעושה ימים כלילות בכנסת ובכבישים אפלים כדי לסייע לנוער בשוליים;  את לזלי וענת שנלחמות על זכותן להתפלל בכותל בצורה שוויונית; את סאמיה שעוסקת בדוברות למגזר הערבי ונאבקת כנגד כל תופעות הדיכוי; את חוה עורכת הדין הממולחת שפועלת למען אתיקה וטוהר המידות ;את ד"ר קרן, מומחית לקבלת החלטות בתנאי חוסר וודאות, ועוד רבות וטובות מאוד.

היום, ביום האישה הבינלאומי, אנחנו משיקות את האתר, אחרי עבודה מטורפת סביב השעון שיש מאחוריה שילוב כוחות ותעצומות נפש שרק נשים יכולות להן. אני מרגישה שנפלה בחלקי זכות גדולה, להוביל מיזם כל כך משמעותי, שמכוון הכי גבוה שרק אפשר לשינוי פני החברה הישראלית בכלל, ונשים ישראליות בפרט. מלאת הודיה שזכיתי לעבוד עם מורה ורבה שאין לה אח ורע בישראל, באחריות, ועם נשים מעולות אחת אחת שנותנות לי יד, גב ולב. לפני ארבעה ימים חגגתי את יום הולדתי ה48. פרסונה היא ללא ספק המתנה הכי נפלאה שקיבלתי.

רוצה להיות פרסונה?

 

[youtube drGx7JkFSp4 nolink]