פריצת הדרך של מנהלות בכירות בחברת חשמל

בחורה עם מחשב נייד

הקידום של נשים להנהלה הבכירה משקף שינוי משמעותי. זוהי הפעם הראשונה בחברת חשמל שנשים יאיישו תפקידי ניהול רמי דרג. עתה, משנפרצה הדרך לנשים לעמדות מפתח בחברה, אני מקווה שנראה בעתיד יותר נשים בדרגי הניהול הבכירים וכן בדרגי הביניים

מאת: רו"ח איריס שטרק

רו"ח איריס שטרק

אני מברכת על המינויים החדשים של שתי מנהלות בכירות בהנהלת חברת חשמל: על מינויה של נאוה טרינצ'ר, אשר מונתה למנהלת אגף פרויקט תקשורת רחבת פס, אגף חדש במסגרת הקמת חברת התקשורת החדשה, ועל מינויה של ענת שמיר, אשר מונתה למנהלת אגף השיווק.

הקידום של נשים להנהלה הבכירה משקף שינוי משמעותי. זוהי הפעם הראשונה בחברת חשמל שנשים יאיישו תפקידי ניהול רמי דרג, וכן זהו קידום של נשים, אשר צמחו בחברה, ואשר עשו דרך ארוכה ומסלול קידום רב שנים, עד להגעתן לנקודה זו.

יו"ר החברה יפתח רון טל ומנכ"ל החברה אלי גליקמן, מבטאים במהלך זה את יישומו של עיקרון השוויוניות, בו נשים מוכשרות,בעלות ידע וניסיון,העונות לדרישות המקצועיות,יכולות לקחת חלק בצוות המוביל של החברה. להיות שותפות באתגרים החדשים כמו גם בכובד האחריות הנדרש בתפקידים אלה .

נאוה טרינצ'ר תעסוק בקידום חברת התקשורת החדשה של חברת חשמל, שהיא למעשה חדירה לשוק חדש עבור החברה וענת שמיר תעסוק בקידום היעדים השיווקים של חברת חשמל. החברה הישראלית נמצאת כיום בצומת דרכים. מחד, עדיין מתמודדת עם סוגיות של אפליה על רקע מגדרי,  ומאידך מורגש שיש בשלות והכרה בכך שיש לתת ייצוג שוויוני לנשים שהם 50% מהאוכלוסייה.

איך מגשרים בין קצוות אלה?

על פי מדד הפער המגדרי של "הפורום הכלכלי העולמי" לשנת 2012, ישראל מוקמה במקום ה-56 מתוך 135 מדינות בעולם. זאת בהשוואה למדינות המובילות בתחום זה, ביניהן איסלנד, פינלנד, ונורווגיה. התופעה המדאיגה היא שישראל נמצאת במגמת ירידה בדירוג. ביחס לשנת 2011 בה דורגה ישראל במקום ה 55 וב 2010 במקום ה 52 ובשנת 2009 במקום 45.

היבט משמעותי נוסף של האפליה המגדרית הוא בנושא השכר. לצערי, במגזרים רבים אנו עדים לחוסר שוויון בשכר בין נשים לגברים באותו תפקיד. החלטת בג"צ שהתקבלה בשנה האחרונה בנושא שוויון הזדמנויות בשכר, לאור תביעתה של אורית גורן, היא פסיקה תקדימית לטובת שכר שוויוני לנשים. נקבע בה כי במקרים בהם מעסיקים משלמים, באופן משמעותי, פחות לעובדות בהשוואה לעובדים באותו תפקיד, תחול עליהם חובת ההוכחה על כך שלא התבצעה אפליה ולא על העובדת.

מאידך, התחושה היא כי חל שינוי מסוים באווירה הציבורית. הקול הנשי התחזק ובא לידי ביטוי הן בימי המחאה החברתית, בנשים שנמנו על מובילות המחאה דפני ליף וסתיו שפיר, והנשים אשר לקחו חלק בהפגנות ובהעלאת נושאים לסדר היום ולשיח הציבורי.

אין ספק, שאחד מההישגים הוא חוק חינוך חובה חינם מגיל שלוש,המאפשר חזרתן של יותר נשים למעגל העבודה ומזעור הפגיעה בניהול הקרירה שלהן. גם הבחירות הכלליות נשאו עמן בשורה של שינוי. עמידתן של שלוש נשים בראש מפלגות – העבודה,התנועה ומרץ, כמו גם בחירתן של 27 נשים לכנסת ה 19 המהווה מספר שיא, הם בעלי השפעה בתחום הפוליטי.

יחד עם זאת, האווירה הציבורית הנותנת לגיטימציה לנשים להוביל בתחום הפוליטי, מחלחלת ומשפיעה גם על המגזרים העסקיים,הציבורי והפרטי כאחד. הכוח העולה של הנשים בעמדות מרכזיות של קבלת החלטות, יכול להשפיע על כך שתתבצע קפיצת מדרגה בנושא השוויון לנשים בחברה הישראלית. החקיקה היא כלי מרכזי ביישום שינויים. החוק לייצוג שוויוני של נשים בדירקטוריונים של חברות ממשלתיות,השפיע על כך שכיום דירקטוריון חברת חשמל הוא שוויוני ומכהנות בו 8 נשים מתוך 17 חברי דירקטוריון. אין ספק שתמהיל וגיוון של נשים בדירקטוריון הוא בעל השפעה על דמותה של החברה. על חברות ממשלתיות להוות דוגמא בכל נושא קידום נשים לעמדות ניהול בכירות. חברת חשמל כחברה מובילה במשק הישראלי היא בעלת השפעה על חברות אחרות.

עתה, משנפרצה הדרך לנשים לעמדות מפתח בחברה, אני מקווה שנראה בעתיד יותר נשים בדרגי הניהול הבכירים וכן בדרגי הביניים. על נשים בעמדות מפתח לפעול לטובת קידומן של נשים בעלות כישורים ועל ההנהלות של החברות לפעול לייצוג הולם ולאפשר סביבת עבודה נוחה שתאפשר לנשים לנהל קריירה ולהתקדם בה, לצד האפשרות לשלבה עם חיי משפחה.

מימין לשמאל: ענת שמיר ונאוה טרינצ'ר

* רו"ח איריס שטרק – היא שותפה מנהלת בפירמת שטרק את שטרק רו"ח, סגנית נשיא לשכת רו"ח בישראל, דירקטורית בחברת חשמל, מרצה באקדמיה בנושאי ממשל תאגידי ואחריות דירקטוריונים

נשות חברת החשמל
יום האישה הבינלאומי: הנשים שעושות את חברת החשמל. חברת החשמל מציינת גם השנה את יום האישה הבינלאומי, והפעם בסימן הנשים שעושות את חברת החשמל – עובדות ומנהלות, במשרד ובשטח, במגוון תפקידים, מקצועות ותחומים ברחבי הארץ. במהלך השבועיים הקרובים, נעלה פה בבלוג 'נשות חברת החשמל', בלוגים אישיים של עובדות ומנהלות בחברת החשמל שבחרו לשתף אותנו במסלול הקריירה שלהן ועל הדרך גם מעניקות טיפים לנשים אחרות. 10 בלוגים, 10 סיפורים מלאי השראה של נשים שבחרו ללכת בדרך שלהן, בעוז ובאמונה. קריאה מהנה!