פרידה של בית האח, היא לא ממש אותה פרידה של בית התות הלאומי~

כשפרידה הכט וחגית רימון ביקרו בדירתי טרום האח הגדול , לא חשבתי שהפעם הבאה תהייה עם מרוצי פאפארצי , אבל אכן להיות חלק מהערב בו עזבה פרידה את בית "האח הגדול", מהנסיעה עם חגית והילדים לבית האח, חזרה לביתה של תגית ועד לארוחה לילית ב"דיקסי " מלווה במעריצי פרידה, צלמי טלויזיה ועיתונאים ~ ממש חוויה ישראלית~

בחורה עם מחשב נייד

אז בא נתחיל מזה שאני מכירה את חגית רימון ופרידה הכט טרום האח הגדול.

כשנסעתי מהארץ בנובמבר הבטחתי לפרידה לבא לקחת אותה מבית האח "בסוף" , כי ידעתי שהיא תשאר עד הסוף, או כמו שקרה …..כמעט עד הסוף.

ביום שישי ממש יום לפני שהיא יצאה מבית האח הגדול נסענו לנווה אילן, לביקור שאושר לחגית תותי ,התות של המדינה בבית האח הגדול, ושם יצא לי ולפגוש את יורם זק שהוא הקול של של האח, כן הקול הזה שלפעמים מדבר שטויות חביבות של ילד שובב, אני בפירוש סולחת לו לשבת מול מסכים 100 ימים אפשר ממש להתחרפן.

יורם הוא בחור מבריק לדעתי , וכן ואני משוחדת כי לפני 40 שנה שמרתי עליו בביי סיטר כעוד גרנו בשיכון הוותיקים ברמת גן , כשאמו עדי עציון זק,היתה מין אמא רוחנית עם תובנות לחיים שאני זוכרת עד היום. ביקור חביב ודיי מפתיע כי ממש : מה שרואים משם לא רואים מפה, הבית נראה הרבה יותר קטן ,כולם נראים יותר רזים ,מקרוב לשמשה שהיא חד כיוונית. הסתכלתי עליהם במטבח ,בסלון ,בחצר, סיוון מחליפה צעיף, דיי הזוי אבל מעניין.

משם המשכנו ליום שלמחרת שהוא יום שבת, היום שפרידה נפרדה מאיתנו מעל מסכי האח הגדול ויצאה לחיים הנורמלים שלה.

היה מעניין לשבת בתוכנית ששודרה חי באזור של המשפחות , פרידה זיהתה אותי וקראה "נאאווה" ,לא ראיתי את התוכנית במאקו אצפה בה בארה"ב, והכי היה לי ממש מרגש ,לצפות באיחוד המשותף של פרידה וחגית ולדעת שהחששות של שתיהן הופרכו, לחגית החשיפה קשה יותר, היא עורכת דין , עורכת עיתון נשים אישה אישה, לא קל לדעת שמליון אנשים צופים במפגש שלך עם בת זוגתך שלא ראית 100 ימים ויותר.

זכיתי לצלם תמונות אמיתיות ,ברגעי אמת של האיחוד , של האהבה שלהן , שמאקו ,לאשה מגזין את ומעריב , ביקשו רשות להשתמש בהן. גאווה ישראלית מטופשת שלי, מה מעריב לאשה ואת רוצים את התמונות שלי ?

המשכנו לתל אביב אחרי שאיילה רשף ,שאגב ממש שונה ממה שחשבתי עליה אז כשהיתה בבית , ראיינה אותה בתחנת הדלק Yellow , וכולנו נסענו לבית של חגית , נדב הבן המתוק של פרידה המשיך לבית של פרידה ,הילדים של חגית, כל כך התרגשו הבן של חגית ביקש ממנה לבא לבית ספר שלו והיא הבטיחה שאכן , היא כל כך חמה לילדים, היא ממש אוהבת אותם והם ממש מתים עליה ,איזו אהבה מדהים! משם נסענו למסעדת "דיקסי" באחת לפנות בוקר , המונים צבאו עליה, קיבלו אותה בצרחות בקריאות "פרידה פרידה" , לאכול בשקט לא יכולנו ,כל שניה מישהו בא ביקש להצטלם ,וכמובן אמר שהיא גדולה נפלאה ונהדרת ,כל צלמי הפאפרצי חיכו בחוץ והיא פרידה , בטון הכי מפורסם של פרידה ביקשה שיעזבו אותנו , "תעעזזזזבבבוווו אותי" מחייכת , אישה גדולה , מה זה מיוחדת, שנויה במחלוקת ברורה ,אבל היא בהחלט טיפוס!

אהבתי את התנצלות האמיתית על מה שהיא אמרה בענין המתאבדים , "ראיתי את מה שאמרתי ולא האמנתי שאמרתי את זה , חבר טוב שלי נפגע בפיגוע, ממש לא התכוונתי זה יצא מההקשר ועשיתי טעות בבחירת הדוגמא הקיצונית".

כשעזבנו את דיקסי , פרידה שבחרה לנהוג כי היא התגעגעה לנהיגה במכונית ,הסיעה אותי לדירה שלי ,שהיא ממש מאחורי "דיקסי" במגדלי תל אביב , כשירדתי מהאוטו כולם עצרו מאחורנו , רדפו גם אחרי ,עוד רגע יזמינו אותי להשקות, סאלב של רגע שכמותי.

היא המשיכה בנהיגה לבית של חגית ,כי לבית שלה היא לא התכוונה לחזור ,כי היא ידעה שמחכים לה למטה , הם רדפו אחריהם במכוניות ובווספות ,ממש הזוי מבחינתי לצפות. מה שעושים מאנשים שנכנסים לבית למאה יום אנונימים ויוצאים כוכבים , דיי לא ברור מבחינתי אבל נו שיהיה…

אז אני גאה להציג לכם את החברות שלי שהן הזוג המאוחד מחדש פרידה וחגית שהיא התות הלאומי תותי~

נאוה רייץ
Tel Aviv born , living in the USA since 1982 a mother of two boys Ariel 23 and Jordan 21, will live partly in new york city , Amsterdam and mainly Tel Aviv .after a brain surgery in 2012, early retirement from my line of work as a baby bedding designer at www.navasdesigns.com ,attached to dutch guy Albert ~ ~ love my new life in Hebrew and English~