פרידה מהמוצץ – ארבעת המומלצים שלי להורים ולילדים

ספר חדש העוסק בפרידה ממוצצים יצא לאחרונה. זו הזדמנות טובה להמליץ על כמה מהאהובים עלי. מוזמנים להגיב, לשתף ולספר על עוד ספרים שלא כתבתי עליהם שעזרו לכם

השבוע הגיע  ספר חדש לספרייה והצטרף למדף "גמילה ממוצץ" שלנו, החלטתי שזה הזמן ליצור סוף סוף קצת סדר בין כל הספרים הללו. כרגיל אזכיר שיש עשרות ספרים בנושא וכל אחד שונה ואחר, לכל אחד יתרונות וחסרונות ובסקירה הזו אתייחס רק לחלק מהספרים שנמצאים בספרייה וזמינים להשאלה, אני בטוחה שיש בחנויות עוד ספרים נוספים , טובים לא פחות.

 חדש על המדף

"אני רוצה את המוצץ שלי!"/מיה מיטב.

אצלנו בגרסת הקרטון.  הסיפור קצר, חזרתי, שבאה לעזור לילד להתמודד עם הקושי להיות ללא המוצץ שלו.  האיורים מדהימים, מיה מיטב היא סופרת מוערכת ואהובה אצלנו בספרייה. הקושי היחיד שלי עם הסיפור זה העבודה שבחלקו ההורים מנסים להסיח את דעת הילד מהקושי על ידי מתנות והפתעות ולא נותן מספיק מקום לילד לבטא את הקושי שלו. לדעתי אפשר מכאן רק לצמוח ולהשתמש בשיח שמתפתח בסיפור לשיח משפחתי של הילד, לעזור לו להביע את הקושי שלו באופן מילולי דרך הילד בסיפור, להעלות ביחד כדרכים לעזור לילד להתמודד עם הקושי. בהחלט ספר שכדאי להיעזר בו.

אני-רוצה-את-המוצץ-שלי-השקה-חגיגית-עם-מיה-מיטב_LWV

 הספר שעזר לנו באופן אישי

"הקץ למוצץ"/דורון רוזנבלט

הספר שעזר לנו הכי הרבה מכולם היה הספר הזה. קצר וקטן ומדויק. להורים ישנה הקדמה על תהליך הפרידה מהמוצץ שכתב הפסיכולוג דור הררי.הסיפור הוא על איתי ולו 10 מוצצים שהולכים איתו לכל מקום. אך פתאום מוצץ אחד נפל לאמבט ונשארו לו 9 מוצצים ואז מוצץ אחד ננגס בטעות במקום התפוח ועכשיו יש לו רק 8 מוצצים וכך הלאה עד אשר הוא נשאר רק עם מוצץ אחד, מה עושים? איתי שלנו מחליט להפרד מהמוצץ לשלום.  אחרי כמה ערבים שהקראתי את הספר הזה לבן ה3 שלי, הוא מיוזמתו החליט שהוא גם יכול, כמו איתי וזרק את המוצץ לפח.

20180803_1113059999fffffff

 הספר שהעלה חיוך

"המוצץ של נינה"/כריסטין נומן-וילמן

הספר מציג את נינה שלא מוכנה להפרד מהמוצץ וטוענת שהיא אפילו תתחתן עם המוצץ. בשלב מסויים היא יוצאת לשחק בחצר ופוגשת זאב שרוצה לאכול אותה, הזאב לא מצליח להבין מה שהיא אומרת כי יש לה מוצץ בפה.  ואחרי קצת חילופי דברים הוא שואג עליה. והיא בתמימות של ילדה, מוציאה את המוצץ שלה ומכניסה לזאב לפה. איורים מקסימים, סיפור נחמד שמעלה צחוקים עם הילדים.

42-1001244b

גרסת החרוזים

"המוצץ הקופץ"/ענת אומנסקי

סופרת מוכרת בתחום ספרי הילדים, שוב ספר קרטון. מספר את סיפורה של ליאת שהיה לה מוצץ שובב קופץ, אך המוצץ הפריע לה לשתות, הפריע לה לדבר  עד שפתאום יום אחד קפץ לחול ונעלם. הספר כולל כתוב בחרוזים מקסימים, מעביר לילדים את הקושי שהמוצץ מביא איתו וגם מסכם במסקנה, אני כבר ילדה גדולה .

b3df3f8bf0adca3632ff94b349bc955d3001c7c6

אז זו הרשימה שלי, מוזמנים להגיב, לשתף ולספר על עוד ספרים שלא כתבתי עליהם שעזרו לכם

ספריית כבר תבור
בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.