פרופיל הפדופיל

כנראה שהיתה לו כבר תווית של מי שניתן לניצול. הדפוס של הקורבן היה לחלק ממנו. עד מהרה הפך ל׳שפחה׳ של הנערים שזיהו את מה שעבר עליו והתעללו בו מינית באופן קשה וקבוצתי במקלחות, בחדר, בנפרד וביחד. שלוש שנים פעמיים ביום, כל יום. הוא הלך ונגמר. כשלא עבר התעללות הוא פשוט ישן.

בחורה עם מחשב נייד

פדופיל 2

פדופיל.

יש יותר מגעיל?? דוחה ובזוי, מוקצה ונורא. שלא נדע.

הגיע אלי השבוע לפגישת ייעוץ בחור שהתברר לי במהלך הפגישה שהוא פדופיל מטופל. העובדה שהוא פדופיל נודעה לי ממנו רק לאחר ששמעתי, או יותר נכון קראתי, את סיפור חייו הקשה הנורא והמטלטל. אילו היה אומר לי בטלפון שהוא כזה, לא הייתי נפגשת איתו. חד משמעית!

לאחר שקראתי את הסיפור שלו על פני 7 עמודים מודפסים וכתובים ברוב רגש ואינטליגנציה מופלאה, גם לאחר ששמעתי שהוא פדופיל, כל מה שרציתי היה לחבק אותו חזק.

בחור בן 30 גדול מידות הולך בכבדות ומדבר בכבדות כפי הנראה בשל עומס תרופתי. הוא חכם ואינטליגנט ביותר, רגיש ומגיב בילדותיות. מודע לכאבים ולקשיים שלו באופן מעורר כבוד.

נכנס אלי, שלף דיסק און קי וביקש ממני להתקינו במחשב. שם כתב לי שני מכתבים.

הראשון היה סיפור חייו. איני מסוגלת לכתוב ברמת הרגש והכאב שהוא כתב. אני גם לא אכנס לפרטים. אספר שהוא אחד מארבעה אחים.  בשל קשיים של ההורים, כולם נשלחו לפנימיות. בגיל 6 הוא הגיע לפנימיה עם אח שלו שהיה בן 10. הבדידות והניתוק מאמא אוהבת ומחבקת גרם להם להתקרב זה לזה ולחפש האחד אצל השני חום. בסופו של דבר זה התגלגל לניצול מיני שלו בידי אחיו. אחסוך מכם את הפרטים. השפלה והתעללות לעיני כל הילדים במשך שנתיים. ובכל פעם שאזר אומץ לספר או להתלונן חלילה, בפני אימו, המדריכים, מישהו בעולם?? הוא נדחה. אמרו לו שהוא מדמיין. כעסו עליו.

כעבור מספר שנים של סבל הוא הועבר בנפרד ללא אחיו, לפנימיה אחרת. הוא חשב שהגיע לחיים נורמליים ושלווים. אבל…. כנראה שהיתה לו כבר תווית של מי שניתן לניצול. הדפוס של הקורבן היה לחלק ממנו. עד מהרה הפך ל׳שפחה׳ של הנערים שזיהו את מה שעבר עליו והתעללו בו מינית באופן קשה וקבוצתי במקלחות, בחדר, בנפרד וביחד. שלוש שנים. פעמיים ביום. כל יום. הוא הלך ונגמר. כשלא עבר התעללות הוא פשוט ישן. ואמא שלו התחילה להבין שמשהו רע מאוד קורה לו, עד אשר בגיל 15 יצא מהפנימייה וחזר לבית אימו. הוא הפך לנער מבוהל חרד ומסוגר בעולמו הפנימי. מאורעות ההתעללות צפו והציפו בכל פעם מחדש. הוא אובחן כסכיזופרן וגם – adhd ומכאן דרכו לאוכלוסיית פגועי הנפש הייתה ברורה. כל מה שעשה עם הדחפים המיניים שלו היה הנצחת מה שעבר עליו כילד והוא הפך לפדופיל. מזלו שהוא טופל ומתוך מודעות ולמידה, כבר שנים שהוא לא פוגע באיש או ילד.

לימים הוגשה על ידו תביעה נגד הפנימיה השנייה שבה עבר התעללות קשה והוא, בהסדר פשרה, קיבל פיצוי כספי של מיליון וחצי ש״ח. הסיפור הקשה עם האח הושתק בתוך המשפחה.

הבחור קורא ספרי פסיכולוגיה ופסיכיאטריה באנגלית ומנתח את עצמו ואחרים, כמו פסיכיאטר מן השורה. הוא בגילו כל כך רוצה להיות עצמאי ולצאת מהתלות באימו. הוא חולם על זוגיות ומשפחה. הוא הראה לי מצגת שהכין על יחסה הקשה של החברה לפגועי נפש והשמיע לי את השיר שילווה אותו בדרכו לחופה עם בחירת ליבו.

רגישות ומודעות עצמית מדהימה.

הוא בא אלי כדי להגיש תביעה כנגד בת משפחה אשר על פניה נראית מוצדקת ןעם עילה משפטית טובה. כמובן שביקשתי ממנו חוות דעת פסיכיאטרית בדבר כשרות משפטית. אינני יודעת לאן זה יוביל אבל הפגישה הזו השפיעה עלי והסיפור לא מרפה.

נכון. אנחנו שומעים על הסיפורים כאלו פה ושם בתקשורת. אבל לפגוש ולהרגיש את נפשו של הקורבן הפוגע זה שונה. מה אנחנו כחברה יכולים לעשות כדי למנוע עוולות קשות שכאלה? מה אנחנו יכולים לשפר בעצמנו בחינוך, כדי שפיגועי הנפש ירגישו שאנחנו מקבלים או לפחות לא דוחים אותם?? שאלות קשות שמצריכות חשיבה ועשייה רצינית.

אבל חשוב שנזכור. אנשים פוגעים בדרך כלל הם אנשים פגועים שבעברם חוויות קשות שהם בילדותם עברו.

 

 

 

מאיה אלון
אשה, אמא, סבתא, לוחמת צדק. בונה גשרים.שורדת. נולדתי בעיר אבל שנים אני נהנית בכפר. אוהבת עולם ואנשים, לדבר ולהקשיב.