פרגולות אלומיניום, כדאי להשתמש או עדיף פרגולה מעץ?

בחורה עם מחשב נייד

פרגולות אלומיניום, כדאי להשתמש או עדיף פרגולה מעץ?

 

הישיבה בפרגולה מעץ כרוכה בהרבה אי נעימויות. בארצות הברית שהיא מדינה קרה הבתים נבנים מעץ כי עץ שומר חום. בישראל מכיוון שהמדינה חמה עדיף פרגולות אלומיניום כי אלה שומרות על קור. ישנם ארבעה יסודות : אש רוח מים ועפר (אדמה). הברזל שולט בו יסוד המים. כמו שמים מעבירים חשמל כך הם מעבירים חום וקור.

פיסת אלומיניום ארוכה שנניח אותה בתוך מדורה כך שחלקה יהיה מחוץ למדורה תתחמם גם היא. בעיה אמתית שישנה בפרגולה מעץ היא מכונת הכביסה. בניו יורק, ששם הבתים עשויים מעץ , כל תושב הולך למכבסה. הסיבה שהם הולכים לשם היא בגלל שמכונת הכביסה פוגמת בעץ.

 פרגולות מעץ

פרגולות אלומיניום, האם זוהי הבחירה החכמה ביותר?

אלומיניום זה סוג של ברזל. פרגולות אלומיניום עושות את העבודה המתבקשת. לדוגמא: אדם שרוצה לנקות את פרגולת העץ שלו בכך שישפוך עליה מים, יסבול באופן נוראי את הנפיחות שתוצר מהמים. פרגולה מאלומיניום מצד שני לא תהרס. ישנם הטוענים שפרגולה מעץ לא מחלידה שלא כמו אלומיניום שכן מחליד. הפתרון לזה הוא שפשוט קונים פרגולה מאלומיניום אל חלד.

אלומיניום אל חלד כן מחליד אך פחות מפרגולה שעשויה מאלומיניום רגיל. בנוסף לכך אם מייבשים את המים החלודה לא תוצר אף באלומיניום רגיל. ידוע שבשביל חלודה צריכים שלושה מאפיינים. הראשון הוא אלומיניום או כל סוג ברזל אחר. השני הוא חמצן. השלישי הוא מים.

פרגולות אלומיניום, האם האנושות באמת צריכה את זה?

תמיד כשהיינו קטנים אמרו לנו מה שיוצא אני מרוצה. כלומר, המצוי הוא הרצוי. אדם שקונה דירה זולה ויפה עם פרגולה מעץ לא באמת יבטל את הרכישה רק בגלל שהפרגולה מאחורי הבית היא מעץ. יש רצוי ויש מצוי. במרבית הבתים הישנים ישנה תופעה שכמעט כולם מתוך אלה שיש להם פרגולה יחזיקו את זו שהיא מעץ ולא את זו שמאלומיניום.

כיום כולם יודעים שברזל בכלל ואלומיניום בפרט מחזיקים הרבה יותר זמן. כך באותה פרספקטיבה, פרגולות מאלומיניום מחזיקות הרבה יותר זמן מפרגולה מעץ. אחת ההוכחות המקובלות היא שאלומיניום פחות מתכלה.