פראנסין / ג'.ל. באטלר

מה קורה כשעורכת דין צעירה נקלעת לרומן עם לקוח אותו מייצגת בתיק גירושיו ואז אשתו נעלמת?

Mine / J.L. Butler, 2018

ז'אנר: מתח
501 עמודים | הוצאה:

דני ספרים הוצאה לאור

| תרגום: כפיר לוי | שנת הוצאה: 2018

#מתח_גבוה

זהו סיפורה של פראנסין דיי, עורכת דין צעירה המתמחה בדיני משפחה ובמיוחד בתיקי גירושים. היא מקפידה על תדמית ראויה, על חזות מקצועית ומתווה לעצמה מסלול שיעמיד אותה רמה מעל רבים מה שיזניק את הקריירה ואת הייחוס שלה פלאים.

ואז מגיע לידיה תיק גירושים שמן במיוחד והיא פוגשת את הלקוח שלה, מרטין גו'י. גבר חתיך, כריזמטי ועשיר במיוחד. בניגוד לאופייה ובשבירה גסה של כל כללי האתיקה, מוצאת את עצמה פראנסין נסחפת אל תוך רומן אסור ומסעיר. רגשותיה משבשים את שיקול דעתה והדרך משם להסתבכות…קצרה מדי.

אכולת קנאה, עוקבת פראנסין אחר מרטין ורואה אותו סועד עם אשתו, דונה ג'וי ואז שניהם נוסעים יחדיו לביתה. למוחרת, פראנסין מתעוררת בדירת פיט קרול, השכן שלה, מבלי לזכור כלום ממה שקרה בערב הקודם. ואם להקשות עוד יותר, מתקבלת הידיעה שדונה נעדרת.

לאן נעלמה דונה?
האם מישהו פגע בה?
מה המניע?
האם מרטין אשם?
האם תגליות חדשות יטרפו את הקלפים?
כיצד יסתיים סיפור הגירושים הזה וידו של מי תצא על העליונה?

הסיפור מסופר בגוף ראשון מנקודת מבטה של פראנסין. העלילה כתובה בצורה קולחת ומהודקת, מסקרנת ומושכת אך בה במידה, לטעמי האישי, ניתן היה לקצר אותה כי הארוך קצת העיק עליי.

הדמויות כתובות היטב והקשר בין הדמויות הראשיות לדמויות המשנה היה מעניין ועורר הרבה מאוד שאלות ותהיות.

זהו סיפור על אינטרסים, תככים, דחיקה לשוליים, הדרה, תשוקה ורצונות הן בפן האישי והן בפן המקצועי. בתור משפטנית, נהניתי מאוד מהצד המשפטי וכל הקשור בחקירות והתרעמתי נוכח הפרת כללי האתיקה מצידה של פראנסין אך בתור אדם מן הישוב, זה הוסיף תיבול מסויים לעלילה. אציין לשבח את התרגום, העריכה וההגהה שהיו ברמה גבוהה מאוד.

לסיכום, ספר טיסה קליל שמחתי כשקראתי בכריכה האחורית שזכויות לסרט נמכרו כבר ומאמינה שבתור סרט, הוא יהיה מוצלח מאוד ולבטח ארצה לצפות בו.

מוזמנים לעקוב אחר סקירותיי:

ayaib
שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.