פצעי אקנה בפנים – טפול פנימי וחיצוני ב-IPL ו-RF|איריס לוי

בחורה עם מחשב נייד

זה מוכר לך ? שנים אני בטיפולים אצל הקוסמטיקאית עם מריחות של קרמים ומסכות על הפנים, ובהמלצתה אף רכשתי תכשירים קוסמטיים יקרים מאד, וזה לא עובר…זה נמצא שם כל הזמן… פצעי אקנה, פצעונים שחורים, שומנים, קומודונים, חצ'קונים, שומנים, וכתמים ..!

ולך היא אומרת אולי אחרי ההיריון זה יעבור, סבלנות….!  תמשיך/כי במריחות של הקרמים אחד על השני … זה לא נכון, לא ניתן לטפל באקנה או בפצעי בגרות רק ע"י מריחות של קרמים או שימוש בתרופות אנטיביוטיקה ורואקוטן.

  ומדוע?

 הידעת, כי בפצעי האקנה ניתן להבחין בשני חיידקים הגורמים לגירוי העור ולתגובה דלקתית ומוגלה "פצעי – בגרות " – "אקנה".

הפרשת שומנים יתרה מבלוטות החלב (בלוטות השומן) משתלבת עם תאי עור מתים (או מזהמים אחרים) ומביאה לסתימתם של זקיקי השערות. הפרשות השומן מצטברות תחת הנקבובית הסתומה, ומספקות  סביבה נוחה להתרבותו של חיידק האקנה. ואכן, בפצעוני האקנה ניתן להבחין בעיקר בשני חיידקים: "פרופיוני בקטריום אקנה"

 המשגשג בתעלות זקיקי השיער שבעור  –  propioni bacterium acnes

 ו"סטפילוקוקוס אפידרמידיס"  staphylococcus epidermidis

שאף הוא משגשג בתעלות זקיקי השיער. חיידקים אלה מפרקים  בעזרת אנזימים מסוג ליפאז את השומנים שבחֵלֶב (בלוטות השומן) והופכים אותם לחומצות שומן חופשיות שעלולות לגרום לגירוי העור, ויצירת תגובה דלקתית ומוגלה – אקנה פצעי בגרות.

האם חשבת שע"י מריחת קרמים על עור הפנים ניתן יהיה לחסל באופן סלקטיבי את חיידקי האקנה?

הידעת, קיימים כמה סוגים של תרופות ומשחות שונות המיועדות לטיפול באקנה. כמו בנזואיל פראוקסיד, המגדילות את חדירות העור ופותחות את הבלוטות. מכיוון שחלק מהתכשירים הללו מכילים אנטיביוטיקה, הרי שזו מפחיתה לכאורה את כמות החיידקים המצויה בבלוטות החֵלֶב.בלוטות השומן. הטיפול בתרופות אלה אמור להימשך כחודשיים עד שלושה חודשים כדי להשיג השפעה מירבית, אולם בדרך כלל אין הטיפול מצליח להביא להבראה מלאה מאקנה ולעתים חוזר הטיפול ונשנה.

לא פעם נמשך טיפול אנטיביוטי במשך שנים לסירוגין ללא הטבה. מה שמעיד על איכות הטיפול.  טיפול אנטיביוטי ממושך, אינו בריא ואף מסוכן. מבין תופעות הלוואי הנלוות לטיפול האנטיביוטי, ניתן לציין יצירת עמידות החיידקים, פגיעה במערכת העיכול, פגיעה בעצמות, רגישות לאור ועוד.

כאשר האקנה חמורה במיוחד ואינה מגיבה לכדורי אנטיביוטיקה מטפלים בתרופה הנקראת איזוטרטינואין או בשמה המסחרי רואקוטאן. תרופה הגורמת להקטנת בלוטות החלב המורחבות, הפחתת ייצור החלב והקראטין בשכבה החיצונית של העור ועל ידי כך מביאה לשיפור משמעותי ביותר גם במצבים הקשים ביותר. הטיפול בתרופה זו נמשך בדרך כלל שלושה עד ארבעה חודשים בלבד.

מעבר לתקופת זמן זו קיים סיכון בריאותי של ממש כי לתרופה ישנם תופעות לוואי שיש לשים אליהן לב. תופעות הלוואי השכיחות של הטיפול ברואקוטן הן עור יבש, קילוף העור, דימומים מהאף, דלקות עיניים ועוד. חייבים להיות במעקב לבדיקת רמת השומנים בדם ותפקודי הכבד כל חודש בזמן נטילת התרופה מכיוון שיש סיכונים מסוימים כפגיעה בכבד ועליה ברמת שומני הדם.  קרא/י עוד על תופעות הלוואי של התרופות לאקנה 

ממחקרים ידוע שלמעלה מ40% המשתמשים בתרופות המיועדות לטיפול באקנה חוזרים הנגעים ומתפרצים, וגם אצל מבוגרים, כי גם אנטיביוטיקה ורואקוטן לא עובדים על שורש הבעיה חיסול חיידקי האקנה .

ואם את/ה מעל גיל 20 וסובל/ת מאקנה בגיל מבוגר,  רב הסיכויים שגם אנטיביוטיקה/מינוציקלין וגם כדור הרואקוטן לא ישפרו את מצב האקנה בפנים, בגב ובישבן.

התרופות בדרך כלל מטפלות בסימפטומים בתוצאה ואינן מרפאות ממש.

פתרון לאקנה בפנים – כטיפול פנימי וחיצוני לחיזוק מערכת החיסונית בגוף ומערכת העיכול, עובד  על סימפטום הבעיה, נותן שיפור אפקטיבי מצטבר ולאורך זמן לאקנה/פצעי בגרות בפנים – פצעים, פצעונים, פרונקלים, חטטים/שקעים וכתמים חומים/אדומים במבוגרים ובני נוער.

 ללא תופעות לוואי – ללא בדיקות דם – ללא תרופות – וללא פגיעה בכבד.

ללא שינוי באורך החיים שלך – ללא שינוי בתזונה שלך – וולא ויטמינים..

הטיפול הינו אישי ופרטני הניתן לך רק על ידי איריס לוי  –  מומחית לטיפול בבעיות עור ולא ממטפלות  קוסמטיקאיות אחרות, שאך לא מזמן סיימו קורס, כפי שמקובל במרבית מכוני הקוסמטיקה. (תחום התמחותי רק בפתרון לבעיות עור, כ-17 שנים בתחום). .

  • האם זה מוכר לךבקיץ עם החום והזיעה העור יותר אדמומי ומגורה, המייקאפ שאתם מורחים לא נמרח בקלות (ובליבך היית      מוכן/נה לוותר על המייקאפ), והשיער על הפנים, ועם כל אלה את לא מצליחה להסתיר את הפצעים השחורים השומנים והכתמים על הפנים, המהווים מטרד אסתטי ולעיתים אף בעיה פסיכולוגית. כי זה לא מתאים לך, לא מתאים לגיל שלך…!
  • מרגיש/ה שנמאס לך? רוצה לשפר את איכות החיים שלך?  בעזרתי  תקבל/י פתרון איכותי אפקטיבי ולאורך זמן לאקנה בפנים בגב ובישבן, כטיפול פנימי וחיצוני      משולב – כי זה מציק,  ולא נעים, משתלט על חייך, מכביד על איכות החיים, משפיע על מצב הרוח, גורם לך להסתגר בבית ומערער את הביטחון העצמי.

​​

סקפטי/ת לא מאמין/נה? הנך מוזמן/נת לגלוש באתר הבית שלי ולהתרשם מעל – 100 המלצות של לקוחות מרוצים, לקבל טלפון להתקשרות ולהיווכח שיש טיפול לאקנה, פצעי הבגרות בפנים בכל גיל.

ולטיפולים שלא נתנו מענה מספק לאקנה בפנים, פצעים פצעונים, פרונקלים חטטים/צלקות שקעים וכתמים בפנים יש טיפול לאקנה בפנים, בגב ובאזור הישבן בטכנולוגיית IPL   – קרן אור ואנרגיית גלי רדיו RF  (טיפל המומלץ ע"י רופאים). כטיפול מערכתי פנימי וחיצוני, לצמצום ואף להשמדת חיידקי האקנה P. ACNE  הגרמים העיקריים להתפרצות אקנה בפנים בבני נוער ובמבוגרים, ללא גרימת נזקים או תופעות לוואי כלשהן.

יתרונה הגדול של טכנולוגיית  – IPL בשילוב אנרגיית גלי רדי RF  בטיפול כוללני ויסודי, שאינו פולשני. התקדמות הטכנולוגיה כיום, מאפשרת להגיע לתוצאות לא רק בטיפול אלא גם בתופעות הנלוות לאקנה, בריפוי, הבהרת הכתמים (חומים/אדומים) ושיפור משמעותי בצלקות.

אחד מהיתרונות העיקריים בטיפול בטכנולוגיית IPL היא ההחלמה המהירה למעט אדמומית נקודתית ולעיתים תחושת רגישות קלה שחולפת אין כל כאב או אי נעימות וניתן לחזור מיד לשגרה.

רוצה סיפור הצלחה משל עצמך? התקשרי ישירות לאיריס לוי קוסמטיקאית פרא-רפואית מומחית לטיפולי אקנה בפנים בבני נוער ובמבוגרים 0558833337