פצעים בישבן? מקור התופעה חידקיי אקנה, וגנטיקה|איריס לוי

בחורה עם מחשב נייד

נבוכה בכדי לפנות לרופא מומחה ולהראות לו את ישבנך?… יש טיפול בפצעים בישבן – הטיפול ניתן כטיפול אישי ופרטני פנימי וחיצוני,  על ידי איריס לוי עצמה ולא ממטפלות אחרות שניסיונן אינו מוכח –  מדוע דווקא אצלי/כנס/י. 

  • איריס לוי עוסקת רק בתחום טיפול בבעיות עור שאינן ניתנות לפתרון ברפואה הקונבנציונאלית.

 

  • כ- 19 שנים בתחום.  בשילוב טכנולוגיית IPL ואנרגיית גלי רדיו RF –  טיפולי אקנה, פצעי בגרות – נפנים בגב ובאזור הישבן  והמפשעות רק אצל נשים.
  • לא תופעות לוואי – ללא רואקוטן ואנטיביוטיקה – ללא שיוף כימי – ללא פילינג עמוק – ללא וויטמינים – ללא טיפול "פנים לישבן" – ללא דיאטה קיצונית, ללא  שינוי מקום העבודה שלך – ללא בדיקות דם – וללא פגיעה בכבד.

 

סקפטית? לא מאמינה? הנך מוזמנת לגלוש באתר הבית שלי להתרשם מעשרות הממליצות עדות של מטופלות מרוצות בטיפול באקנה בישבן.

 

שואלת את עצמך איך הגיעו הפצעים, הפצעונים פרונקלים ציסטות וכתמים לאזור הישבן שלך? מה מקור התופעה, מה הם הגורמים לפצעים בישבן?  

הידעת?

  • בפצעוני האקנה ניתן להבחין בעיקר בשני סוגי חיידקים: "פרופיוני בקטריום אקנה" (propioni bacterium acnes) חיידק החי בתנאי חוסר אויר (אנאירובי) אשר משגשג בתעלות זקיקי השיער שבעור ו"סטפילוקוקוס אפידרמידיס" (staphylococcus epidermidis) שמשגשג גם הוא בתעלות זקיקי השיער.

חיידקים אלה מפרקים בעזרת אנזימים מסוג ליפאז את השומנים שבחֵלֶב והופכים אותם לחומצות שומן חופשיות שעלולות לגרום לגירוי העור, ויצירת תגובה דלקתית ומוגלה – אקנה פצעי בגרות – פצעים פצעונים, פרונקלים, ציסטות – פצעים כואבים אדומים ונפוחים, שומנים שחורים, פנימיים וחיצוניים עור מחוספס אדמומי מגורה ומגרד כתמים חומים/אדומים צלקות וחטטים – כל התופעות הנלוות לאקנה בישבן פצעים בישבן.

עלינו לזכור, שפצעים בישבן, אקנה בישבן נגרמת כאשר הדלקת הנמצאת לא רק בדרמיס העליון (שכבת העור השנייה המכילה בעיקר רקמת חיבור) אלא גם בדרמיס הבינוני והעמוק והיא איננה נעצרת ללא טיפול מתאים. לטיפול המהיר בנגעי האקנה ישנה חשיבות רבה במניעת צלקות סימנים וכתמים.

רוצה לדעת מה הם הגורמים לאקנה, פצעים פצעונים, פרונקלים, ציסטות שומנים שחורים כתמים באזור הישבן שלך?

  • בעוד שהגורם הגנטי המדויק של אקנה עדיין אינו ברור מחקרים קובעים באופן חד משמעי, לאחר בדיקות על אנשים בעלי היסטוריה של אקנה משפחתית חמורה כי אקנה עוברת בתורשה ולא חייבת להגיע מהמעגל המשפחתי הקרוב ביותר.

החוקרים גילו כי גנטיקה, חיידקים, תזונה, קוסמטיקה, איכות סביבה, הורמונים ומתח הם הגורמים העיקריים של אקנה, גורמים אלו בשילוב מלא או כל אחד מהם בנפרד עלולים להשפיע על העור, באופן חד משמעי.

הגנים – מגבירים את הנטייה של אדם לפתח אקנה ומשנים את פיסיולוגית העור והופכים אותו לרגיש יותר להורמונים וגורמים אחרים כך למשל…

הגנים – משפיעים על רמת רגישות העור להורמונים המשפעים על התפתחות אקנה על עור בריא. עור בעל נטייה גנטית לאקנה מייצר יותר חלב/שומן והוא בעל קצב מהיר של צמיחת תאי עור …

הגנים – משפיעים על כוח התגובה הדלקתית לחיידקים. אנשים הסובלים מאקנה הם בעלי תגובה דלקתית חזקה יותר לחיידקים הקיימים באקנה.

  • וניסית  "טיפול פנים" בישבן, תכשירים, קרמים למריחה, מסכות, אור כחול שידוע שאינו משפר אקנה דלקתית, עיסוי האזור ע"י פילינג סקראב על בסיס אשכוליות ולימון, אדים לריכוך (ידוע שמים חמים מעוררים חיידקים), ובסיום הטיפול עיצוב ומיצוק…!
  • כדור רואקוטן ואנטיביוטיקה, הומאופתיה, צמחים, רפלקסולוגיה, גלולות, דיקור סיני, שינוי בתזונה ואורח חיים בריא… ! 
  • טיפולים סדירים אצל הקוסמטיקאית או במכון קוסמטי שם הבטיחו לך שיטת טיפול מהפכנית – פתרון מהיר ומקצועי ( אם זה מהיר זה לא מקצועי – כי אין טיפול ופתרון מהיר בפצעים בישבן)- סוף  לאקנה… ולא ראית תוצאות…!
  • וזה ברור, כי את החיידקים מקור בעיית התפרצות הפצעים לא ניתן לחסל במהירות ובוודאי שלא ב"טיפול פנים"  – החושף את העור לזיהום ועלול לגרום להתפשטות הפצעים, פצעונים, ציסטות וכתמים לאזורים נוספים בגוף ולהחמרת הדלקת.

 

אקנה היא מחלה כרונית אשר יכולה להתפרץ בגלל גורמים שונים, כמו מתח נפשי, שינויים הורמונליים, סוג עור, מאפיינים תורשתיים, תנאים סביבתיים ועוד. על כן, גם לאחר הטיפול ולאחר השיפור במצב, יתכנו התפרצויות אקנה ויהיה צורך לחזור לטיפולים נוספים.

כדי לתחזק את תוצאות הטיפול ולמנוע התפרצויות חוזרות של אקנה כדאי להקפיד על טיפול משמר גם בבית וגם בקליניקה. השילוב של הטיפול בטכנולוגיית IPL  עם טיפול משמר בבית מביא תוצאות אופטימליות לטווח הרחוק. על כן יש חשיבות רבה להגעה סדירה לטיפולים בקליניקה ושימוש בתכשירים הנלווים בבית.