פצעים בישבן?אקנה בישבן?טיפים לטיפול משמר בבית|איריס לוי

בחורה עם מחשב נייד

פצעים בישבן אינם בבחינת מפגע אסתטי חולף שניתן להתעלם ממנו, מדובר במחלת עור, המחייבת טיפולאקנה בישבן לא חולפת מעצמה, ללא טיפול מתאים היא עלולה להחמיר-ולהתפשט גם לאזור ירכיים ומפשעות אצל נשים…שלא יעבדו עליכן!

גם אם חשבת להמתין עד יעבור זעם ושהפצעים יתייבשו, יגלידו, תגלי שאם לא טיפלת בפצעים בישבן בזמן, העור יוותר מצולק ומוכתם. לעיתים אדמומי, מחוספס מגורה ומגרד. לכן, טיפול מהיר, ממוקד ומתאים הוא חיוני לשמירה על מראה אזור הישבן אחיד, חלק בהיר נקי ואסתטי מכתמים ומפצעים המופיעים לעיתים כנגעים גדולים עמוקים כואבים ומפרישים.

 

  • השיטה הנפוצה בטיפול בפצעים בישבן – אקנה בישבן הינה כ "טיפול פנים רגיל" על ידי מריחת כשירים, חומצות, עיסוי האזור ע"י פילינג סקראב על בסיס אשכוליות ולימון, אדים לריכוך (ידוע שמים חמים מעוררים חיידקים), ובסיום הטיפול עיצוב ומיצוק – עיצוב ומיצוק שייך לחדר כושר ולא לקליניקה המתיימרת לטפל בבעיות עור – שלא יעבדו עליכן!.

 

מדוע  עיסוי – שיוף – בעזרת מברשת – פילינג סקראב – ומריחת חומצות,  אינו טיפול יעיל לפצעים בישבן, אקנה בישבן – על פי פרסומים כבר מהטיפול הראשון תראי שינוי! 

  • הטיפול במריחת תכשירים, עיסוי בפצעים בישבן –  חושף את העור לזיהום ועלול לגרום להתפשטות הפצעים, הפצעונים, הכתמים והצלקות לאזורים נוספים, ולהחמרת הדלקת.
  •  מריחת קרמים באקנה פעילה גם בישבן הינו טיפול חיצוני בלבד,  שאינו חודר לשכבות הדרמיס הבינוני והעמוק ולא עובד/לא פועל על שורש הבעיה,  חיידקי אקנה P.ACNE הגורמים העיקריים   להתפרצות פצעים בישבן.

פצעים בישבן -פצעונים בישבן, חצ'קונים, ציסטות (פצעים כואבים אדומים ונפוחים) פרונקלים, שחורים שומנים קומודונים, כתמים חומים-אדומים, חטטים צלקות חספוס,  נקבוביות מורחבות, עור  שומני, אפרורי. כל אלה הם הביטוי הראשוני של מחלת האקנה – חזזית או חטטת בעברית

זה מביך, זה מעצבן וזה עושה שמות לדימוי העצמי, וכאבי לב לא קטנים למי שלוקים בה. החדשות הטובות יש פתרונות יעילים..!

אם את/ה סובל/ת מאקנה פצעים, פצעונים, פרונקלים, שחורים שומנים חטטים וכתמים, אקנה בגב,   שום דבר אינו גזירת גורל לראשונה יש אלטרנטיבה יעילה ובטוחה יותר, גם בהמלצת הרופאים,

הטיפול בטכנולוגיית IPL ואנרגיית גלי רדיו RF  הניתן על ידי בלבד כטיפול פנימי וחיצוני בשילוב טיפול בתכשיירים  המיועדים לשמר את המצב בבית, ותוספי תזונה העובדים על סימפטום הבעיה, בחיזוק מערכת החיסונית של הגוף, מערכת העיכול ופרוביוטיקה,  (עם אפשרות לשלב גם תרופות הורמונאליות- גלולות).

הטיפולים בקליניקה נעשים באמצעות מכשור מתקדם ותכשירים פעילים וידידותיים לעור. הניסיון והידע באים לידי ביטוי בהצלחת הטיפולים אותם אני מבצעת באופן אישי, בבני נוער ומבוגרים הסובלים מאקנה.

ולכן חשוב לשמור על מספר כללים  בהתייחסות לפצעים בישבן  – אקנה בישבן  כהמשך טיפול משמר בבית.

להלן מספר טיפים לשימור לאחר ובהמשך הטיפולים אצל איריס לי בטכנולוגיית קרן אור :

  • מצעים – מומלץ להקפיד על החלפת המצעים.
  • מגבות – הם כר אדיר לחיידקים לכן מומלץ השימוש בגלילי בד ניקול אותם ניתן לזרוק לפח לאחר הניגוב.
  • מים חמים – יש להימנע משימוש בקומפרסים חמים, באדים חמים או במים חמים. החום עלול לגרום לביקוע הנקבוביות ואף לפגוע ביכולתו להלחם בחיידקים המחוללים את הדלקת.
  • לא מומלץ לסבן את אזור הישבן עם ליפה, או מברשת העלולים לגרות האזור ולגרום להתפשטות הנגעים.
  • לא מומלץ השימוש בפילינג, שיוף העלולים לגרום להתפשטות הדלקת .
  • לא מומלץ הסרת שיער בשעווה או בלייזר/או גילוח העלולים לגרות את האזור ולעורר התפרצות פצעים חדשים.

מומלץ השימוש בתחתוני בוקסר לנשים מכותנה – ומכנסים רחבות.