פצעים בגב? |אור-כחול| לא מעלים פצעים בגב|איריס לוי

בחורה עם מחשב נייד

פצעים בגב? ההבטחה לטיפול ב"אור כחול" המעלים את הפצעים בגב ללא השארת כתמים וצלקות אינה נכונה!…שלא יעבדו עליכם!

ההתניה הקיימת ממשרד הבריאות: לא להבטיח לצמיתות, לא להבטיח נפטרים, לא להבטיח נעלם (גם בתחום הסרת שיער) יש כן… שיפור ניכר, ריכוך, עידון, טשטוש.

 מדוע לא ניתן להבטיח טיפול ב"אור-כחול" להעלמת הפצעים בגב, הצלקות והכתמים בגב?
 • ידוע שהטיפול המהפכני ב "אור כחול" מתאים בעיקר לאקנה קלה, מתונה עד בינונית עם מיגולים, ופחות לאקנה ציסטית, עור  שומני מפריש, נקבוביות פעורות וגדולות, פצעים פצעונים עור מחוספס אדמומי ולא חלק.
 • השימוש "באור-כחול", אורך גל אידיאלי 415nm אינו חודר לעומק הדרמיס, קרי שכבת העור הפנימית ובכך פחות אפקטיבי לנגעי אקנה (נודולות, ציסטות) הנמצאים בעומק העור.
 • אחת הבעיות של "אור כחול", היא חדירה שטחית מתחת לפני העור. לכן לעיתים באקנה דלקתית קשה עם ציסטות גדולות, ובעור מאוד שומני, יעילות הטיפול פוחתת, כמו כן, גם בעור עבה כמו בגב, הטיפול באור כחול קשה יותר ויעיל פחות.

על פי דעת רופאים העוסקים בתחום לעיתים נדרשים עד 30 טיפולים בשילוב "אור- כחול" על מנת להגיע להטבה ושיפור במראה 

 • השאלה המתבקשת – לכמה זמן נעלמים אותם פצעים כתמים וצלקות בגב?
 • על פי פרסומים מהר מאד אותם נגעים צצים ועולים כאילו לא היה טיפול.

 

לרב במכונים המפרסמים טיפול ב"אור -כחול" הטיפול ניתן ממטפלות שניסיונן אינו מוכחהטיפול בפצעים בגב נעשה ללא ניקוז-ניקוי השחורים השומנים הקומודונים עליהם מתקיימים החיידקים הגורמים העיקריים להתפרצות הפצעים בגב – אקנה בגב.

 • ברב המכונים העוסקים בתחום המטפלות לא מורשות לטפל בפצעים, לנקז-לנקות את השחורים השומנים "סבום" עליהם מתבססים החיידקים P.Acne . מכיוון שגם לנקז ולנקות צריך ניסיון והתמחות רבת שנים בתחום בעיות עור,  ניקוז וניקוי הינו שלב הכרחי בטיפול בפצעים בגב.

ניקוי פנים קוסמטי

האם ידעת – שטיפול ניקוי/ניקוז שחורים, הוצאת שחורים,שומנים, קומודונים הינו שלב הכרחי ואבן היסוד ללימודי הקוסמטיקה הפרא-רפואית?

האם ידעת – שעל אותם שחורים, שומנים קומודונים  מתקיימים חיידקי האקנה P.Acne הגורמים העיקריים להתפרצות פצעים בגב, ציסטות, פרונקלים, כתמים, צלקות חטטים וסימנים בגב?

 • אקנה – מתבטאת בעור שמן, מבריק, בעל מרקם אפרורי ולא אחיד ולא אסתטי, אדמומי מחוספס, נקבוביות מורחבות, פצעים פצעונים, שחורים שומנים, קומודונים, פרונקלים ציסטות (אקנה ציסטית)  צלקות חטטים וכתמים-גירוי מתמשך ודלקת בעור כל אלה הם הביטוי הראשוני של מחלת האקנה- חזזית או חטטת בעברית.
 • השארתם של שחורים שומנים קומודונים הנראים מעל העור ולעיתים אף מתחת לעור, איננה מהווה בעיה פתולוגית אלא אסתטית.  
 • ריחם של השחורים – השומנים – על הגב אינו נעים וכן המראה שלהם. הופעתם בצפיפות על אזור הגב יוצר מראה לא נקי, לא אסתטי ולא חלק ועל כן נהוג ורצוי להוציאם , בניקוי – ניקוז להוצאת השחורים/השומנים, טיפול יעיל אפקטיבי הנשמר לאורך זמן, וזה ניתן בשלוב…

טיפול חדשני בטכנולוגיית IPL ואנרגיית גלי רדיFR –   הנותן מענה אפקטיבי ולאורך זמן

טיפול ההורס באופן סלקטיבי את חיידקי האקנה P.Acne  הגורמים העיקריים להתפרצות אקנה בפנים, מייבש את הסבום השומן (השחורים, השומנים, הקומודונים) עליו מתקיים החיידק .

ומדוע ישנה התנגדות מניקוז – ניקוי השחורים השומנים בגב?

 • הטיפול  –  בפצעים בגב מחייב התמחות מיוחדת, אבחנה והבנה של מבנה רקמות העור.  
 • הטיפול  – בפצעים בגב על ידי ניקוז-ניקוי שומנים – שחורים-קומודונים בגב, מאריך את זמן הטיפול.
 • הטיפול  – בפצעים בגב מחייב ידע בניקוז השחורים השומנים הקומודונים בשלמות ללא פגיעה ברקמות העור.
 • מחוסר ידע וניסיון יש המשתמשות במחט ובכך גורמות נזק רב ברקמות העור. בצורת כתמים חומים/אדומים צלקות וחטטים גם באזוו הגב.

אין ספק שיותר מהיר וקל להדליק מכשיר כמו "אור כחול" לרוב נעשה שימוש בחומצה אמינו-לבולאנית (ALA) או נגזרותיה , בתמיסה או קרם, אותה מורחים על פני האזור הבעייתי, משהים עד שהחומר נספג,. שלאחריו מוקרן "האור הכחול" כ-20 דק' על האזור.

לרב במכונים המפרסמים טיפול ב"אור-כחול" הטיפולים קצרים – וההבטחה להעלמות כל הפצעים בטיפול מהיר מאד מפתה, אך לא מציאותית, ומדוע? שלא יעבדו עליכם!
אקנה בגב – נגרמת מ-2 סוגי חיידקים,  חיידקי ה – P.acne פועלים על זקיקי החלב, גורמים לפירוק החלב לחומצות שומן חופשיות ולדלקת סביב זקיק השערה ויוצרים אזורים מוגלתיים ברמה שטחית או עמוקה. חומרת התהליך הסופי תלויה ברגישות אינדיבידואלית לחיידק. ללא התערבות מקצועית נכונה, עלול התהליך להסתיים בהצטלקות קשה.
הידעת – חיידקים אלה מפרקים בעזרת אנזימים מסוג ליפאז את השומנים שבחֵלֶב והופכים אותם לחומצות שומן חופשיות שעלולות לגרום לגירוי העור, ויצירת תגובה דלקתית ומוגלה – אקנה פצעי בגרות – פצעים פצעונים, פרונקלים כואבים אדומים ונפוחים, שומנים שחורים, פנימיים וחיצוניים עור מחוספס אדמומי מגורה ומגרד – כל התופעות הנלוות לאקנה בגב.

האם חשבת – שע"י מריחת מסכות/קרמים בשילוב "אור-כחול" שאינו חודר לדרמיס, ניתן לחסל באופן סלקטיבי את חיידקי האקנה P.Acne  הגורמים העיקריים להתפרצות פצעים בגב? חיידקים הנמצאים בשכבת הדרמיס הבינונית והעמוקה? 

האם ידעת – שאחד מהפונקציות שקיימות בטיפול טכנולוגיית IPL ואנרגיית גלי רדיו RF היא חיסול חיידקי האקנה  P.Acne  באופן סלקטיבי, ייבוש הסבום, השומן עליו מתקיים החיידק?

ןההבטחה בטיפול אצלי הוא טיפול אפקטיבי ולטווח ארוך – מדוע דווקא אצלי?כנס/י

 

טיפול באמצעות טכנולוגיית IPL – ואנרגיית גלי רדיו RF , טיפול חדשני המונע את הצורך בשימוש בתרופות רואקוטן ואנטיביוטיקה – מינוציקלין וללא תופעות לוואי.

 • התוצאות מוכיחות כי ב-אחוזים גבוהים מהמקרים נרשמה הצלחה בטיפול פוטותרפי בטכנולוגיית IPL ו- RF הטיפול הפחית את הסבל, ריפא את הפצעים, החליק העור ומנע צלקות וכתמים לאורך זמן.

קרני האור בהם משתמשים בטכנולוגיית IPL הינם קרני אור שאינם מסוכנות ואינן גורמות כל נזק לעור. אלו הם קרני אור הנראה לעין, כמו פלש של מצלמה ללא המרכיבים המסוכנים הנמצאים בקרינת השמש (אולטרה ויאולט).

 • אחד מהיתרונות העיקריים בטיפול פצעים בגב – אקנה בגב  בטכנולוגיית IPL היא ההחלמה המהירה, למעט אדמומית נקודתית ולעיתים תחושת רגישות קלה שחולפת אין כל כאב או אי נעימות וניתן לחזור מיד לשגרה.
 • עקרון הפעולה של השיטה ב- IPL ו-RF הינה החדרת אנרגית אור חזקה ההופכת לאנרגית חום מרוכזת וממוקדת מבלי לפגוע בסביבה הקרובה.

 

 הטיפול ניתן לך כטיפול אישי ופרטני מאיריס לוי עצמה ולא ממטפלות אחרות שניסיונן אינו מוכח.