פציעות קטנות- הצגה בהאנגר של תאטרון גשר

בחורה עם מחשב נייד

_MG_1900
צילום: אורן בירן studio OnE

"פציעות קטנות " הוא מחזה חדש מאת המחזאי האמריקני רג'יב ג'וזף ,המועמד לפרס פוליצר, הנותן פרשנות שונה למונח "אהבה זה כואב".
המחזה מתאר מערכת יחסים בין דאג וקיליין, מערכת יחסים בין שני חברים ההופך במרוצת השנים לסיפור אהבה,כשבמרכז המערכת יחסים עומדים מפגשים על רקע פציעה של האחד מהם או של שניהם.

דאג וקיליין נפגשים בפעם הראשונה בחדר האחות בגיל 8 כאשר קיליין היתה שם כי לא חשה בטוב והקיאה ודאג נפצע כשקפץ עם אופניו מגג בית הספר כששיחק בבטמן.
במפגש זה נזרעו זרעי הידידות המוזרה בין השניים. הקשר קרם עור וגידים על רקע הפציעה של דאג. דאג הרגיש שלקיליין מגע של קסם מרפא וקיליין הצליחה למצוא בדאג את החבר שיבין אותה ולא ישפוט אותה למרות הצורך התמידי שלה בפגיעה עצמית.

_MG_1878
צילום: אורן בירן studio OnE

מחזה זה מעביר בצורה קומית את הטרגדיה של השניים, טרגדיה של קשר בין שני אנשים האוהבים זה את זה, אך מחזקים את המשפט "אהבה זה כואב".
הכאב הפיסי שלהם הוא שולי לעומת כאבם הנפשי של השניים, שאותו הם מנסים לרכך על ידי כאב פיסי.
לעיתים אף נראה שהם פוצעים ומחבלים בעצמם כדי שהצד שני ימצא אותו ויחזור לחייו.

דמותו של דאג באופן משונה (ואולי זה מכוון) הזכירה לי את דאג בסדרה הקומית "מלך השכונה". גם מבחינת המראה של יובל ינאי, ששיחק את דאג בהצגה שהזכיר את דמותו של דאג בסדרה וגם מבחינת הדמות הקומית שלוקחת את החיים כרצף של בדיחות.

_MG_1969
צילום: אורן בירן studio OnE

במהלך השעה וחצי של ההצגה, הצופה מתבונן בתפאורה מיוחדת של רצף של ארונות שמהם שני השחקנים שולפים את הבגדים והאביזרים לכל סצנה, מדברים ביניהם ומתארגנים מול הקהל. בהתחלה זה יוצר מעט בלבול בקרב הצופה, אך לאחר סצנה או שניים, הצופה מרגיש בנוח ומרגיש שהוא חלק ממה מההצגה, שהוא שם איתם בסיפורם של דאג וקיילין, סיפור מר ומתוק יחדיו….

XOXO
אחת שיודעת 😉

"פציעות קטנות" מאת: רג'יב ג'וזף| ביצוע: נעי לבוב ויובל ינאי | בימוי ותרגום: ארז דריגס | עיצוב במה ותלבושות: ולינה אדמוב | תנועה ועריכה מוזיקלית: מירי לזר | עיצוב תאורה: תמר אור

_MG_1971
צילום: אורן בירן studio OnE

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)