פעם הייתי ברזילאית

מה קורה כשהייטקיסטית רוקדת סמבה ועושה מדיטציה בג׳ונגל

סלפי מחבר לנשמה על החוף בטרנקוסו, 2018

אחת האהבות שלי מאז ומתמיד היא לטייל בעולם, לחוות תרבויות חדשות, להכיר ולהתחבר עם אנשים, לצלם פורטרטים שלהם ופשוט להנות מהרגע. במדינות כמו ברזיל,ארגנטינה, ספרד, פורטוגל, אני נראית מקומית ובחלקן אני מרגישה גם חיבור מיוחד למקום, מעין תחושה שכבר הייתי שם קודם.

אחרי פעמיים בברזיל, התאהבתי והיה לי ברור שהרומן רק מתחיל. כמו כל דבר אצלי בחיים גם עם זה הלכתי עד הסוף. לקחתי שיעורים פרטיים ולמדתי לקרוא, לכתוב ולדבר פורטוגזית. הבטחתי לעצמי שאת הטיול הבא שלי אני אחווה כמו מקומית לכל דבר. מאז לא רק נראיתי, אלא גם נשמעתי מקומית ובפעם הראשונה שהצחקתי ברזילאי מבדיחה שתרגמתי מעברית לפורטוגזית, הייתי בעננים.

לפני שנה בדיוק ביקרתי שוב בברזיל או המולדת שלי כמו שאני אוהבת לקרוא לה. פיזזתי ברחובות סלבדור בקרנבל, בטן גב בחופים ופגשתי חברים מהעבר וחברים חדשים. לראשונה בחיי בטיול כזה כיפי וקליל, החלטתי להירשם לסדנת מודעות, כזו שבאים לעבוד בה, לא לשחק.

סאולו פרננדז בקרנבל, צילום: אשרת פחימה
סאולו פרננדז בקרנבל, צילום: אשרת פחימה

זה היה ריטריט איוואסקהבחווה מדהימה באמצע ג׳ונגל, ליד עיר בשם איטקרה, עם אוכל מדהים וריזורט יפהפה. ריטריט שהיווה עוד אבן דרך במסע של חיי, חוויה שחיברה אותי לעצמי ולריפוי שלי יותר מאי פעם.

איטקרה, ברזיל  צילום:אשרת פחימה
איטקרה, ברזיל צילום:אשרת פחימה
ארוחת בוקר מדהימה  צילום: אשרת פחימה
ארוחת בוקר מדהימה צילום: אשרת פחימה

כמה שבועות לפני הנסיעה לברזיל, במהלך מדיטציה אותה העבירה חנה אבני בארץ, ראיתי בעיני רוחי חדר עגול ובו יישויות אור הנמצאות במעגל ומטפלות בי כשאני במרכז החדר. זו היתה חוויה עוצמתית ונעימה. אתם בטח תוהים מה זה היישויות האלה אבל זה כבר לפוסט אחר.

בלילה השני בחווה, צעדתי לראשונה לתוך חדר הטקסים והייתי בשוק – זה היה אותו החדר בו נרפאתי בעיני רוחי בארץ. אותו חדר בדיוק מצמרר.
חדר עגול עם מזרונים לכל היקפו ואותן יישות מרפאות התגלמו בצורת השותפים שלי למסע בריטריט.
כשנכנסתי אליו, ידעתי שכבר הייתי שם. הרגשתי בבית.

חדר טקסי האיואסקה . צילום: אשרת פחימה
חדר טקסי האיואסקה . צילום: אשרת פחימה

עברתי סדנא בלתי נשכחת של 9 ימים עם עוד 14 אנשים מקסימים מכל העולם שכל אחד הגיע עם החבילה שלו ויצא אחר לחלוטין. רכבת רגשית עם עליות ומורדות ואנשים זרים שהפכו למשפחה החדשה שלי. ואשה אחת מדהימה, סילביה פוליווי, שתיזמרה את כל האורקסטרה ברגישות ואהבה גדולה. בזכותה ובזכות הצוות שלה, קיבלנו רוח גבית וכלים עוצמתיים להמשיך את הריפוי בתהליכים המטורפים שעברנו.

סילביה והמשפחה החדשה שלי
סילביה והמשפחה החדשה שלי
כשמרוקו ממרוקו פוגש מרוקו מישראל, חיבור נשמתי
כשמרוקו ממרוקו פוגש מרוקו מישראל, חיבור נשמתי

תמיד אחרי נסיעות ארוכות לברזיל החיים שלי משתנים ועוברים ל-next level. משהו באנרגיות שלי משתנה ונותן החלטיות ומוטיבציה לעוף קדימה ולהיות בעשייה של ספידי גונזלס. גם הנסיעה הזו לא איכזבה, חזרתי מברזיל לשנה הכי מדהימה שהיתה לי בחיים. עזבתי את ההייטק אחרי 15 שנים, הקמתי עסק עצמאי ללימוד קורסי רייקי וסדנאות מודעות וקליניקה לריפוי הוליסטי המשלב רייקי ושיטות נוספות.

היום בגיל 40, כ״כ גאה ושמחה על הצעד שעשיתי, אני הכי מאושרת שאי פעם הייתי.
מרגישה שהגעתי אל הנחלה.

אז כן, בטוח הייתי ברזילאית באחד הגלגולים הקודמים שלי. האדמה, האנשים, החופים והמוזיקה – הכל מרגיש לי כ״כ בבית. במסע של הנשמה שלי, היא בחרה עוד מדינה מיוחדת במינה לעבור דרכה.
אלופה את, יא נשמה שלי. תודה שבחרת בי.

מחוברת לנשמה שלי בטרנקוסו, ברזיל  צילום:אשרת פחימה
מחוברת לנשמה שלי בטרנקוסו, ברזיל צילום:אשרת פחימה

 

קצת מוזיקה שתכניס אתכם לאווירת קרנבל עם 3 מהמוזיקאים/הרכבים שאני הכי אוהבת מסלבדור.
פופולרים בטירוף בכל ברזיל ובמיוחד בבאהיה
Ivete Sangalo
Saulo Fernandes
Harmonia Do Samba – הופעה לרגל 20 שנה להרכב שהיתה לי זכות להיות בה לפני שנה וחצי!!!