פעילויות עם הילדים בבית – מבשלים ביחד

צילומים מרהיבים, הסברים פשוטים לילדים ומתכונים לפי עונות השנה, חגים, מסיבות ומשחקים של הילדים בספר חדש "אני רוצה לבשל לחברים שלי"

מגיל קטן רציתי לבשל, אבל אמא שלי, שחששה שאלכלך את המטבח, תמיד מצאה תרוץ למה לא. חיכיתי לכיתה ו, לחוג כלכלת בית ביום חוגים בבי"ס, אבל דווקא כשהגעתי לכיתה ו, משרד החינוך עשה קיצוצים והתוכנית בוטלה. לשמחתי המורה לכלכלת בית, שלא רצתה לאכזב את התלמידים, החליטה לתת לנו להנות מהמטבח בימי שישי בסוף הלימודים. כל-כך אהבתי את השיעורים האלה. הייתי מגיעה הביתה עם טעימות מעשה ידי ושואלת את אמא שלי, אם אני יכולה להכין מהמנה של אותו יום לארוחת שישי. לשמחתי אמא שלי לא סרבה וכך כל יום שישי, הייתי מיישמת מיד את מה שלמדתי.
זו היתה תחילת דרכי במטבח. בכיתה ז, אחרי שקיבלתי פטור משיעורי ימאות (זה כבר סיפור לפוסט אחר), הפכתי לשוליה של המורה לכלכלת בית (הקיצוצים בוטלו) וצברתי ניסיון רב במטבח. עם השנים אספתי מתכונים לרוב ואמא שלי כבר מאוד אהבה את נוכחותי במטבח.
כשהפכתי לאמא והגדולה היתה בת כשנתיים, התחלנו להשתעשע יחד במטבח. בהתחלה עם עוגיות וכדורי שוקולד ובהמשך הוספנו מאפים. כשהקטנה היתה בת שנה וחצי, לקראת פורים, בעודה יושבת בכסא אוכל, היא הצטרפה אלינו להכנת עוגיות למשלוחי מנות. שתיהן מאוד אוהבות את המטבח ורק מחכות להזדמנות לבשל, לאפות, לחתוך ירקות ולהכין מאכלים. מה שבטוח, שכיף להן לאכול מאכלים, שהכינו בעצמן וזה עוד טיפ שמצטרף ל-10 הטיפים, שנתתי על איך להרגיל ילדים לאכול בריא.

יש לנו בבית הרבה ספרי בישול וביניהם גם כמה לילדים (גם אלה שליוו אותי כילדה). הקטנה מאוד אוהבת לדפדף בספרי המתכונים ובמיוחד בספרי הבישול שלה ולבחור מהם מתכונים, שתוכל להכין בעצמה. לאחרונה היא קיבלה ספר בישול חדש, "אני רוצה לבשל לחברים שלי", מאת מרטין קמיליירי.

צילום : מרטין קמיליירי

מיד כשקיבלה את הספר, היא התיישבה בשיכול רגליים והתחילה לדפדף בו. הצילומים בספר, שמשלבים בובות ואביזרים ממשחקי הילדים, שובים את העין ומזמינים לדפדף בספר.
צילום : מרטין קמיליירי

הקטנה ביקשה, שאשב על ידה ונבחר מתכונים. זה היה ביום שישי והיא החליטה, שגם היא רוצה להכין משהו לארוחת שישי. הספר מלווה את הילדים עקב בצד אגודל. מלמד על כלי המטבח, איך עושים קניות וכמובן לבשל. בספר יש מתכונים, שמתאימים לחגים, לעונות השנה ולמשחקים של הילדים.
הקטנה מיד חיפשה את מתכוני הקיץ ובחרה מתוכם 2 מטבלי גבינות, ירקות חתוכים וסלט עגבניות. תוך זמן קצר כל המצרכים הדרושים היו על השיש והיא ניגשה להכנות.
כמובן, שהקטנה היתה גאה במעשה ידיה וסיפרה לכל הנוכחים מה היא הכינה לארוחת הערב ואיך מכינים כל מאכל.
מאז שקיבלה את הספר, היא מראה אותו לכל אורח שמגיע ובשבת היא אפילו ישבה עם סבא שלה והם בחרו יחד מה היא תכין לאורחים שיבואו ליום ההולדת שלו. גם בראש השנה הקרוב, היא מתכננת להיות במטבח ולהכין סירות מפרש לראש השנה, לפי המתכון שבספר.

צילום : מרטין קמיליירי

הטבה : הספר "אני רוצה לבשל לחברים שלי" מוצע עכשיו לקוראי ולקוראות סלונה בחצי המחיר, בקניה ישירה מההוצאה – 70 ש"ח במקום 139 ש"ח (לא כולל דמי משלוח).
למימוש ההנחה, יש להתקשר לטלפון: 072-221-0050 ולבקש את ההנחה של סלונה.