פסטיבל ישראל ירושלים 2017

פסטיבל ישראל בירושלים שיתקיים בין התאריכים 1-18 ביוני 2017, יתרכז השנה במתחם תיאטרון ירושלים על אולמותיו וחלליו השונים. ביום חמישי האחרון לפני סיומו יתקיים אירוע רב תחומי אל תוך הלילה ברחבי מתחם התיאטרון. מחכה לנו פסטיבל עשיר במופעים של אומנים בינלאומיים, הפקות מיוחדות לפסטיבל, פסטיבל מגוון שפונה לקהל בכל הגלאים.
אירוע הפתיחה יערך בבריכת הסולטן עם הילולת גרוב סוערת תחת כיפת השמיים עם מיטב הזמרים וההרכבים הישראלים

הפסטיבל יסתיים עם "משמרת לילה": אירוע רב-תחומי אל תוך הלילה ברחבי תיאטרון ירושלים עם אמנים מהארץ ומהעולם ובין לבין מבחר מופעים מדהימים

איל_שר-קרדיט_צילום_אמיל_סלמןאיל שר מנכ"ל פסטיבל ישראל,  צילום: אמיל סלמן

יצאתי  נרגשת  ממסיבת העיתונאים  לכבוד פסטיבל ישראל 2017  שיתקיים 1-18 ביוני 2017 ויתרכז במתחם תיאטרון ירושלים על אולמותיו וחלליו השונים.

 השנה סיסמת הפסטיבל: "מה שרואים פה ,לא רואים שם"  כפי שהסבירו המארגנים המנכ"ל, איל שר, ולצדו המנהל האמנותי, איציק ג'ולי "מה שנראה על במות הפסטיבל לא היינו רואים אם לא היינו מביאים".

התוכנית  העשירה והמגוונת שהוצגה בהמשך מבהירה למה התכוונו המארגנים.  הפסטיבל  מזמן הזדמנות נדירה למפגשים מרגשים עם גדולי היוצרים לצד השמות העכשוויים החמים על מפת אמנויות הבמה בעולם .

כל זאת, מתוך  רצון לחשוף את הקהל  לשפות בימתיות חדשות,  התבוננות אמנותית  מנקודת מבט חברתית ותרבותית  שמאתגרת את הצופה  לשאול את עצמו  ולקבל תשובות  מעניינות על החיות והרלוונטיות של  עולם האמנות ועל מקומו של היחיד  בחברה.

בשנתו ה-56, מציע פסטיבל ישראל תכנית אמנותית מקורית, חדשנית, עשירה ומגוונת, שממשיכה לקבע את מעמדו כפסטיבל הרב תחומי החשוב בישראל.

הפסטיבל בראשותו של המנכ"ל איל שר יוקדש בשנה זו למיכה לבינסון שהלך לעולמו בטרם עת: "אנחנו מבקשים להקדיש את הפסטיבל לחברינו מיכה שהיה מעמודי התווך של הפסטיבל בשנות התשעים, ומי שבחזונו האמנותי, ובאנושיותו, התווה את ערכי היסוד של הפסטיבל ותרם רבות לביסוס מעמדו ויוקרתו בארץ ובעולם. אנחנו גאים להיות ממשיכי דרכו.״(איל שר)

מה בפסטיבל

מופע הפתיחה

הילולת גרוב סוערת שמחה ובלתי מכופתרת, החוגגת את הפלורליזם התרבותי של העיר, שתתקיים בבריכת הסולטן תחת כיפת השמיים ובהשתתפות סוללת אמנים ששינו ועודם משנים את מפת המוזיקה והגרוב השתתפו: טיפקס, כנסיית השכל, קותימאן והאורקסטרה, יאמן בלוז,פירקאת אל נור, נסרין קדרי, A-WA ועוד

פסטיבל_ישראל-מוזיקה-הילולת_גרוב-טיפקס_צלם_יואב_איתיאל_-

להקת טיפקס, צילום: יואב איתיאל

המופע בשיתוף עם עירית ירושלים ולציון 50 שנה לאיחוד ירושלים- יתקיים במעמד שרים, ראשי ערים, דיפלומטים ואורחים בינלאומיים של הפסטיבל. (יום חמישי, 1 ביוני, 20:30, בריכת הסולטן).

תיאטרון ופרפורמנס

מפגשים נדירים עם ענקים:

last tape2

רוברט וילסון צילום: Lucie_Jansch

 רוברט וילסון יגיע לפסטיבל עם המונודרמה "הטייפ האחרון של קראפ"– מחזה המופת מאת סמואל  בקט. וילסון, מביים את המחזה, מעצב את התפאורה ואף מגלם בעצמו, בביצוע מבריק, את קראפ הזקן המאזין להקלטות שלו כצעיר ומתמודד עם זהותו, זיכרונותיו וקיומו בהווה. הצגת היחיד, שעשויה ביד אמן, היא הזדמנות נדירה להציץ מקרוב אל טכניקות העיצוב, הבימוי  והמשחק של יוצר עלית עם איכויות עוצרות נשימה במפגש מכונן עם טקסט אגדי. דואט מופלא בין שני ענקים.

)שני, 5 ביוני, 20:30 | שלישי, 6 ביוני, 20:30, אולם שרובר, תיאטרון ירושלים)

Angelica_Liddell@Luca_del_Pia_1

אנג'ליקה לידל צילום:  Luca del Pia

אנג'ליקה לידל  הסופרת, המשוררת, הבמאית, היוצרת והפרפורמרית הספרדיה ,נסיכת האופל של התיאטרון הפוסט דרמטי צוללת ביצירתה החדשה, "ומה אעשה בחרב הזאת?" (שאורכה ארבע וחצי שעות והוצגה בבכורה בפסטיבל אביניון האחרון), לפינות האפילות של הטבע האנושי. במופע טווה לידל חוטים שקופים בין שני אירועי אמת שהתרחשו במציאות: סטודנט יפני שרצח ואכל את חברתו ללימודים בשנת 1981, ופיגוע הטרור שהתרחש במועדון הבטהקלן בנובמבר 2015 בפריז. לידל נעה ברווחים שבין המוסרי לחייתי, בין ההגיוני לבלתי נתפס וצוללת עמוק אל מקורות הטרגדיה. בשפה ויזואלית מרהיבה, שנשענת על גדולי הציירים הקלאסיים, היא מחברת בין יופי, ארוטיקה ומוות. המופע נפרש על פני ארבע שעות וחצי, וכולל עירום.

(שישי, 9 ביוני, 14:00 , אולם שרובר ירושלים.)

 

Miss_Revolutionary_@Cyclone_A.jpg3

צילום: Cyclone_A

מיפן תגיע קבוצת מיס רבולושנרי איידול בראשותה של הבימאית והכוריאוגרפית טוקו ניקאידו עם המופע "נערות מופרעות מצילות את העולם". ניקאידו ו-20 פרפורמריות מכניסות את הקהל לטראנס של פופ יפני צבעוני ואינטנסיבי ומספקות הצצה לעולמן של נערות יפניות החיות בעולם הטכנולוגי-דיגיטלי .הכוח והאנרגיות ביצירה, שואבים השראה מהאמזונות ומדמויות נשים מיתולוגיות אחרות. המופע גדוש בהקרנות וידאו,במוזיקת פופ-אנימה, בכמות עצומה של אביזרים, קונפטי, מקלות זוהרים, דליים של מים ואצות. הקהל יצויד בכניסה במעילי גשם.

(שישי, 2 ביוני, 16:00, 12:00 | מוצ"ש, 3 ביוני, 23:30, 21:00, האולפן, תיאטרון ירושלים)

 

When_I_Die@Karin_Hofer_05

כשאמות – סיפור רפאים מוזיקלי צילום: Karin Hofe

טום לוז הבמאי השוויצרי המסומן כאחד היוצרים המסקרנים בתחום התיאטרון המוזיקלי, יציג בפסטיבל את "כשאמות – סיפור רפאים מוזיקלי"– תיאטרון מוזיקלי לשלושה נגנים, שחקנית ושחקן , הנע על הגבול הדק שבין העולם הזה לעולם הבא. לוז יצר מחזה רפאים המבוסס על סיפורה האמיתי של רוזמרי בראון, אלמנה ואם לשתיים שחיה בלונדון ולטענתה זכתה לביקורי בית קבועים של רוחות מלחינים דגולים בהם  ליסט,  גריג, באך, דביסי, שופן, שוברט, סטרבינסקי, ברהמס ואחרים. למרות היותה חסרת הכשרה מוזיקלית, כתבה סונטות, סימפוניות ופנטזיה שלטענתה הוכתבו לה על ידי המתים. במרכז היצירה, עומדות שאלות שאין עליהן תשובות כמו נוכחותן של רוחות רפאים בחיינו, גלגול נשמות והתמודדות עם היעדר. "

(שני, 5 ביוני, 22:00 | שלישי, 6 ביוני, 22:00, אולם רבקה קראון, תיאטרון ירושלים)

J

צילום: אלון ז'ראר

תיאטרון האינקובטור והבמאי יוסי יזרעאלי זוכה פרס איבסן ,יעלו הפקה ישראלית יוצאת דופן "איוב", יזרעאלי, מגדולי היוצרים של התיאטרון הישראלי, משתף פעולה בעבודה זו עם המלחין המוערך יוסף ברנדשווילי. היצירה מתמקדת באשת איוב, דמות שנויה במחלוקת, שיש אף שכינו אותה "שליחת השטן". דרך כאבה משתקפים ייסורי איוב ודבקותו באמונה. בהצגה משתתפים ששון גבאי (בתפקיד איוב), קרן הדר (בתפקיד אשת איוב), אריק עשת (בתפקיד אלוהים) ושחקני תיאטרון האינקובטור.

(ראשון, 4 ביוני, 21:00 ,אולם הנרי קראון, תיאטרון ירושלים)

מה צפוי המרחב הציבורי

חוצות-_לה_פוטיקה

צילום:  Pavel Kolsky

  •         במשך יומיים רצופים ולכבוד שבוע פראג בישראל, תהפוך כיכר ציון, לזירת פעילות ערה וצבעונית בניצוחו של אחד ההרכבים המסקרנים ביותר בעולם בתחום הקרקס העכשווי: קרקס לה פוטיקה מצ'כיה שיגיע  לכבוד שבוע פראג בירושלים. הקרקס בוחן את תרבות הפאבים הצ'כית במופע ספקטקולארי ומלא הומור שמשלב מחול, תיאטרון, אקרובטיקה, תיאטרון בובות ומוזיקה חיה. המופע שיתקיים בשעות הערב ייקח את הקהל מדמדומי החשיכה, אל התפוצצות תוססת וצבעונית של תנועה ותיאטרון פיזי לצלילי מוזיקה מאת מוצרט, הנדל, שוסטקוביץ' ועוד.

(יום רביעי, 7.6, 17:00, 21:00, יום חמישי, 8.6, 17:00, 21:00, כיכר ציון ירושלים)

  • הפקה נוספת במרחב הציבורי והפעם במוזיאון ישראל וחלליו, היא "מבצע כפפות משי", של אנסמבל כאן. הקהל יוזמן לסיור שיפגיש אותו עם המוזיאון באופן מפתיע ולא צפוי. בגלריות השונות יערערו ארבע דמויות את הנרטיבים המושרשים שמרכיבים את הזהות הקולקטיבית-המקומית כפי שהיא משתקפת מתוך  אוספי המוזיאון. אחת הדמויות היא מש"קית חוי"ה שבסיור תרבות יזום תגולל באופן פחות שגרתי את נרטיב השואה והתקומה של העם היהודי על כל מרכיביו הסימבוליים ומנגנוניו הרגשיים. דמות נוספת היא מאבטחת שתפנה זרקור לאנשים "השקופים" שעובדים במוזיאון ולסיזיפיות שבתחזוקה היומיומית של ה"מקדש המודרני".

(שלישי, 6 ביוני, 19:00 | שישי, 9 ביוני, 12:00 | שלישי, 13 ביוני, 19:00 | שישי, 16 ביוני, 12:00מוזיאון ישראל)

 

מה במחול

 

בתחום המחול, הפסטיבל גאה לארח את Judson Dance Theatre ובשנת 1976 הייתה שותפה ליצירת האופרה האוונגרדית איינשטיין על החוף עם רוברט וילסון ופיליפ גלאס. מאז יצרה 50 עבודות שזיכו אותה במעמד והכרה עולמיים.

Dance-Lucinda_Childs-DANCE_@Sally_Cohn_(3)

DANCE צילום: Sally Cohn

לוסינדה צ'יילדס מהרקדניות והכוריאוגרפיות המשפיעות של המאה ה-20  תציג  את "DANCE", יצירתה המכוננת שנוצרה בשנת  1979 ונחשבת לאבן דרך בתולדות המחול הפוסט מודרני. כעת מקבלת היצירה מימד היסטורי כאשר רקדני הלהקה רוקדים לצלילי יצירתו המקורית של פיליפ גלאס "Dance nos. 1-5" וברקע מוקרן הסרט שיצר האמן הקונספטואלי המנוח סול לויט עבור המופע ב-79'.

(מוצ"ש, 17 ביוני, 21:00, אולם שרובר, תיאטרון ירושלים)

FLA.CO.MEN

FLA.CO.MEN צילום:    Hugo Gumiel

הוירטואוז  ישראל גלבאן מגדולי הרקדנים בדורו, מי נחשב לפורץ דרך ייחודי בתחום הפלמנקו ומכונה על-ידי רבים "ניז'ינסקי של הפלמנקו" יבצע ביחד עם שישה מוזיקאים יבצע את  FLA.CO.MEN -יצירה הקוראת תיגר על הדימוי המיתולוגי של רקדן הפלמנקו, מפרקת ובונה מחדש את המסורת המוקפדת של ז'אנר הפלמנקו

(שישי, 2 ביוני, 15:00| מוצ"ש, 3 ביוני, 21:00 , אולם רבקה קראון, תיאטרון ירושלים)

אחרי הסיפור

מבוסס על סיפור אמיתי    צילום: MarcDomage

כריסטיאן ריזו הכוריאוגרף והאמן הרב תחומי הצרפתי, יתארח לראשונה בפסטיבל עם "מבוסס על סיפור אמיתי"- אירוע בימתי, מעין פולקלור עתידני. ביצירה, שעלתה בבכורה באולם הסדלרס וולס היוקרתי בלונדון, וזכתה לביקורות משבחות, מחוללים שמונה גברים לקצב רוק ההולך ומתגבר של שני מתופפים המנגנים בלייב על הבמה. הם נעים בין מקצבים שבטיים לרוק נטול מעצורים, בתנועה המבוססת על זיכרון שחווה ריזו במופע פולקלור לו נחשף באיסטנבול. הקהל נסחף לחוויה הנעה בין טקס פולחני למסיבת רייב פסיכדלית. ריזו, מנהלו האמנותי של מרכז המחול ICI במונפלייה, חוקר את הקשר בין מחול לקהילות כמו גם את השאלה כיצד תנועה מחברת וקושרת בין אינדיבידואלים.

 (יום ג, 13 ביוני, 21:00, אולם שרובר, תיאטרון ירושלים)

PINDORAMA@sammi_landweer

פינדורמה צילום: sammi landweer

ליה רודריגס כוריאוגרפית היוצרת בתוך הפאבלות בברזיל ומהקולות המרעננים והמובילים בסצנת המחול הברזילאית, תבצע עם להקתה את פינדורמה-מופע העוסק בסופה כתופעת טבע. היא ממקמת את הקהל על הבמה ומאפשרת לו לצלול לסערה הבימתית שמסביב. (רודריגז תופיע גם במסגרת אירוע הסיום "משמרת לילה").

יום ד, 14 ביוני, 20:30 | יום ה, 15 ביוני, 20:00 במת שרובר, תיאטרון ירושלים.

 

מה במוזיקה

Ars_Antiqua

צילום:   Brendon Heinst

"וינה-איסטנבול- מוזיקה בין שתי האימפריות"-פרויקט מיוחד של הפסטיבל במסגרתו יבוצעו  שלושה קונצרטים המתמקדים במוזיקה מהמאה ה-18 ומפנים זרקור לאופן שבו תרבויות וזהויות מושפעות מיצירה מוזיקלית ומשפיעות עליה. החגיגה המוזיקלית הזאת תפגיש את הקהל עם הופעות חד-פעמיות של מיטב ההרכבים הבינלאומיים שיגיעו במיוחד לפסטיבל.

האנסמבל האוסטרי, ארס אנטיקווה אוסטריה, בראשותו של גונאר לצבור מהכנרים המובילים בעולם, יבצע בבכורה עולמית, קונצרט מיוחד בשם "צבען של תרבויות", שבמרכזו דיאלוג בין יצירות של מלחינים וינאים שהושפעו מסגנונות חוץ-אוסטריים לבין יצירות שכתבו מלחינים שהגיעו לווינה ממדינות שונות בממלכה האוסטרו-הונגרית.

 (שישי, 2 ביוני, 13:00, אולם הנרי קראון, תיאטרון ירושלים)

Tourbillon-Petr_Wagner

 צילום: Vojtech Havlik

מצ'כיה יגיע לביצוע הקונצרט "וינה 1709" אנסמבל טורביון בניצוחו האמנותי של פטר ואגנר, מנגני הויולה דה גמבה המובילים כיום. האנסמבל שחוקר ומבצע מוסיקה עתיקה מן המאות ה-17 וה-18 יארח את זמרת הסופרן הישראלית, רויטל רביב וביחד יבצעו אריות, אופרות ואורטוריות שנכתבו למשפחת המלוכה על ידי מיטב המלחינים בהם פוקס, בונצ'יני ואריוסטי.

 (שישי, 9 ביוני, 14:00, אולם הנרי קראון, תיאטרון ירושלים)

מתורכיה יגיע אנסמבל סרבנד המתמחה במוסיקה עתיקה מהאימפריה העות'מאנית. האנסמבל פועל בהנהגת נגן כלי ההקשה והלוטה, ולדימיר איוונוב, שהיה מועמד לשני פרסי גראמי וזוכה פרס התעשייה הגרמנית בתחום מוזיקת העולם. חברי האנסמבל, מוזיקאים ממוצאים ומרקעים תרבותיים שונים, יוצרים שיח בין תרבותי המחבר בין המוזיקה היהודית, המוסלמית והנוצרית. מעשה הרקמה העדין של האנסמבל שוזר ביחד אלמנטים מערביים ומזרחיים ומייצר פס קול חדש הכולל יצירות של מלחינים כמו עלי אופקי, וויצ'ך בובובסקי מפולין, הנסיך קנטמיר מרוסיה לצד מלחינים קלאסיים אירופים חשובים שהושפעו מהסגנונות המוזיקליים שהתפתחו בממלכה העות'מאנית.

(שישי, 16 ביוני, 14:00, אולם רבקה קראון, תיאטרון ירושלים)

 

ספר תהילים, יעמוד במרכזו של שיתוף פעולה מיוחד בין התזמורת הסימפונית ירושלים, התזמורת ע"ש מנדי רודן של האקדמיה למוסיקה בירושלים, מקהלת האקדמיה למוסיקה בירושלים ומקהלת האקדמיה למוזיקה של ויימאר.  בקונצרט בניצוחם  של סטנלי ספרבר ואיתן גלוברזון, יבוצעו סימפוניית תהילים מאת סטרווינסקי, "מזמורי צ'יצ'יסטר" מאת ברנשטיין, "מזמורי "תהילים" של צבי אבני, הפרק השני של סימפוניה מס' 1 של פאול בן חיים ופיוטי תהילים בנוסח יהדות ספרד על ידי הרב חיים לוק מגדולי הפייטנים בדורנו.

(רביעי, 7 ביוני, 20:00 אולם הנרי קראון, תיאטרון ירושלים)

מערבה_מכאן-מוזיקה-יובל_דיין-_צילום_זוהר_רון

מערבה מכאן מוזיקה-יובל דיין,   צילום: זוהר רון

במלאת 40 שנה למותה של המשוררת, הפזמונאית, הסופרת והמתרגמת תרצה אתר, יעלה הפסטיבל בהפקה מקורית את " מערבה מכאן" מופע שיצרו בנה של אתר, המוזיקאי נתן סלור, המפיק האמנותי משה ברון והמוזיקאי והמפיק והמנהל המוזיקלי ערן צור. במופע יבוצעו  שיריה המוכרים של אתר בעיבודים ים תיכוניים ובעיבודים עכשוויים אלקטרוניים. בין השירים :  "אהבתיה", "אני חולם על נעמי", "שבת בבוקר", "מערבה מכאן", "בלדה לאשה", "אהבה יומיומית" כמו גם שירים בחשיפה ראשונה שיולחנו במיוחד עבור ערב זה. הזמרים המשתתפים הם  אפרת בן צור, דיקלה, יובל דיין, נתן סלור, שלומי סרנגה וערן צור.

(יום ה, 8 ביוני, 21:00, אולם הנרי קראון, תיאטרון ירושלים)

הפקת מקור נוספת היא סאונד צ׳רטר –  שנוצרה במיוחד לחללי תיאטרון ירושלים על ידי היוצר והאוצר אילן וולקוב. וולקוב מציב את נגני אנסמבל המאה ה-21 ביחד עם מאיה דוניץ, מיכל אופנהיים, אסף תלמודי והזמרת הפולנייה מנוחה ביקונט בפינות שונות ברחבי התיאטרון ויוצר משחקי מיקום-סאונד מפתיעים שמזמנים לקהל האזנה שיוצאת מהקונבנציה. המסע שיתחיל ברחבת התיאטרון ויסתיים במופע באולם רבקה קראון. במהלך הערב ינוגנו יצירות מוכרות וחדשות מסירינקס של דביוסי, מוטטים של וויליאם בירד ושל היינרך איזאק מתקופת הרנסנס, פנטזיות מאת פרסל מתקופת הבארוק ועד שורה של יצירות מהמאה ה-20 ומיצבי סאונד עכשוויים.

(רביעי, 7 ביוני, 21:00, 3 שעות ברחבי תיאטרון ירושלים)

 

שבתות של מוסיקה במרכז עדן תמיר שבשכונת עין כרם הציורית. – במסורת של 40 השנים האחרונות, יתקיימו במסגרת הפסטיבל שבתות של מוזיקה קלאסית לאורך שלוש שבתות בפסטיבל יבוצעו שלושה קונצרטים: רסיטל לפסנתר מיצירותיו של י' ס' באך, קונצרט שלישיות פסנתר מאת רחמנינוב וצ'ייקובסקי, וקונצרט מאת שומאן וברהמס שבו יבוצעו נוסחי דואו לחמישיות הפסנתר.

(שבת, 3 ביוני, 11:00, שבת, 10 ביוני, 11:00,שבת, 17 ביוני, 11:00)

 

 

"משמרת לילה"- אירוע שיא מתמשך: שיתקיים בחללי תיאטרון ירושלים, משקיעה ואל תוך הלילה. לאורכו של הלילה יתרחשו אירועי מחול, פרפורמנס, פופ, תקלוט ווידאו – השוברים את התבנית הפרונטלית של קהל- אמן והופכים את הבאים לחלק מההתרחשות.

הפסל, הצייר, הפרפורמר והביולוג ,אוליביה דה סאגאזן יזמין את הקהל להצטרף אליו ל"טרנספיגורציה" – מופע יחיד הנע בין פרפורמנס לאמנות פלסטית. בהשראת מנהגים שבטיים הוא מקיים טכס פולחני שבמהלכו הוא מפסל את ראשו בחמר ומפרק את זהותו. עיניו מכוסות וקהל הצופים משמש לו כעיניים. המופע נוצר בשנת 1999 כחלק מסדרת עבודות העוסקות בחיפוש אחר קיום שאמאני, חייתי ובלתי ניתן לביות של הטבע האנושי.

פרוט מופעי הלילה:

  • באולפן שבתיאטרון ירושלים, יבצע היוצר והפרפורמר היווני, יוריפידס לאסקארידיס את "שריד קדוש" – מופע יחיד פרוע ומלא הומור העוסק בחיפוש אחר מקום וזהות. במופע ששואב השראה מהז'אנרים קברט וודוויל, הוא נע כשלגופו חליפת גוף מבליטת חמוקיים, הופך לדמות אנדרוגינית וגרוטסקית הפורצת במונולוג בג'יבריש, רוקדת בגמלוניות ומחפשת חיבור עם הסביבה בה היא נמצאת. המופע, נבחר לפתוח את פסטיבל Aerowaves שבברצלונה, ומאז הוצג בעשרות פסטיבלים ברחבי העולם.

(חמישי, 15 ביוני, 20:00 ,21:30, 40 דק' ללא הפסקה, אולפן, תיאטרון ירושלים)

 

  • ליה רודריגס הכוריאוגרפית והיוצרת הברזילאית תקיים שוב את המופע שלה ושל להקתה גם במסגרת זו של אירוע הנעילה. כאמור המופע פינדורמה עוסק בסופה כתופעת טבע ובו היא ממקמת את הקהל על הבמה ומאפשרת לו לצלול לסערה הבימתית שמסביב.  ("שצף של מצבים קצרים ויפים, אלימות ועדינות של נצח שלובים זה בזה." לה מונד 2013).

(יום ד, 14 ביוני, 20:30 | יום ה, 15 ביוני, 20:00 אולם שרובר, תיאטרון ירושלים).

  • באולם הנרי קראון, תופיע לראשונה בארץ להקת האינדי רוק הדנית MEW. הלהקה נחשבת למשפיעה הגדולה של סצנת המוזיקה הצעירה בארצה, מבצעת מוזיקה הנעה בין פופ חלומי לרוק פרוגרסיבי כאשר כחלק מן המופע מוקרנים דימויים שיצר הסולן יונס בייר שהיוו השראה ליצירת השירים.

(חמישי, 15 ביוני, 22:15, אולם הנרי קראון, תיאטרון ירושלים)

  • באולם הקולנוע של תיאטרון ירושלים יוקרן הסרט The Ferryman של הכוריאוגרף דמיאן ג'לט והבמאי ג'ילס דלמאס . הסרט המלווה בקריינות של האמנית האגדית מרינה אברמוביץ' ופסקול מכשף שהלחין ריוצ'י סאקאמוטו. זהו שיתוף פעולה קולנועי-כוריאוגרפי שבמרכזו מסע מטאפורי פואטי של דמות שחציה צבי וחציה צַיד – העולה במעלה הר שמסמל מחזוריות של לידה ומוות.

(חמישי, 15 ביוני, 20:00, 23:00, קולנוע, תיאטרון ירושלים)

  • הפסטיבל יציין את חגיגות ה-30  לבית הספר מוסררה ללימודי אמנות רב-תחומיים בערב שבו ישתלטו תלמידים, מורים ובוגרים על אולם רבקה קראון ויציגו הופעות, מיצגים, הקרנות ומיצבי וידאו. ברצף של פעולות יופר הסדר שבין המושבים, הבמה והמעברים, החלל יהפוך חי ודינאמי, וההפרדה בין הקהל והמופיעים תיטשטש. ביחד עם האמנים יהפוך המרחב המשותף למרחב של יצירה ניסיונית שבה נשברים הכללים שבין צופה-יצירה-יוצר.

(יום ה, 15 ביוני, החל ב-20:00,  אולם רבקה קראון, תיאטרון ירושלים)

  •          מנורבגיה יגיע, סטיאן ווסטרהוס, אחד הגיטריסטים העוצמתיים והמיומנים ביותר שפועלים בסצנת המוזיקה האקספרימנטלית המתמחה ביצירת מוזיקת סולו ופיתוח טכניקות המותחות את  המדיום בעזרת משחקים עם אפקטים והגברה. במהלך משמרת לילה, יוזמן הקהל להאזין מקרוב לשברי המוזיקה שהוא יוצר ולמלאכת הרכבה שלהם.

(יום ה, 15 ביוני, 23:30, אולם שרובר, תיאטרון ירושלים).

  • הלילה הסוער יסתיים במסיבה על הבמה בתיאטרון שרובר עם יאנוס ראסמוסן, הצלע האלקטרונית של הצמד האיסלנדי-פארואזי המצליח קיאסמוס, שיתקלט מוזיקת טכנו בסאונד אלקטרו-פופ נורדי ייחודי. קיאסמוס ההרכב שבו שותף גם המוזיקאי והפסנתרן אולפור ארנלדז, שחרר את אלבומו הראשון ב-2014. האלבום, שתואר כ"מרשים, מעודן וחשוף לחלוטין", משלב מוזיקה אקוסטית עם צלילי סינטי ואלקטרו-אקספרימנטלי חלומי.

(יום ו, 16 ביוני, 00:30, במת שרובר, תיאטרון ירושלים)

 

 

כנסים, שיחות וכיתות אמן

לראשונה יתקיים בפסטיבל כנס אי"ב (ארגון יוצרים עצמאיים בתיאטרון המטפח את תחום היצירה התיאטרונית העצמאית בישראל כדי ליצור אופק פעולה ליוצרים עצמאיים, ולקדם יצירה עצמאית ישראלית בארץ ובעולם). הכנס מציע פלטפורמה מקצועית לקהילת היוצרים העצמאיים הפועלים בשדה האמנות והתרבות בתיאטרון הישראלי. הכנס, יארח את הבמאי רוברט וילסון והיוצר טום לוז המתארחים בפסטיבל. על הפרק דיון ביצירה העצמאית בתחום התיאטרון ואמנות המופע והשאלה מהי יצירה עצמאית. (*האירוע מתאפשר הודות לתמיכת משרד התרבות, מפעל הפיס, והודות לשיתוף הפעולה עם פסטיבל ישראל).

שיחות אמן וכתות אמן:

2 ביוני, 12:00 – שיחה עם גונאר לצבור (ארס אנטיקווה אוסטריה) – צבען של תרבויות

2 ביוני, לאחר המופע – שיחה עם ישראל גלבאן – FLA.CO.MEN

9 ביוני, לאחר המופע – שיחה עם פטר ואגנר (אנסמבל טורביון) – וינה 1709

15 ביוני, לאחר המופע – שיחה עם ליה רודריגז – PINDORAMA

15 ביוני, 15 דק' לאחר המופע – שיחה עם יוריפידס לאסקארידיס – שריד קדוש

18 ביוני, 10:00, שיחה עם הכוריאוגרפית לוסינדה צ'יילדס (DANCE) במרכז האמריקאי לתרבות

בנוסף ובשיתוף עם עיריית ירושלים, אגף תרבות, המחלקה לתיאטרון והמחלקה למחול, משיק הפסטיבל סדרת סדנאות ומפגשים עם מיטב היוצרים הישראלים ועם היוצרים הבינלאומיים שיופיעו בפסטיבל. שיתוף פעולה זה נועד לייצר חיבור בין תכני הפסטיבל לבין יוצרים מקומיים בתחומי התיאטרון, המחול ואמנות המופע, ולהקנות רעיונות וכלים יצירתיים בתחומים אלה.

צוות הפסטיבל:

יו"ר ההנהלה הציבורית: דן הלפרין

מנכ"ל הפסטיבל: איל שר

מנהל אמנותי: איציק ג'ולי

מפיקת הפסטיבל: מירי מנירב

מנהלת שיווק: אלישבע בראון לפידות

מנהלת תוכן וקשרים בינלאומיים: שירה ויטלי

יועץ מוסיקה: עמנואל ויצטום,

 יחסי ציבור: אורה לפידות

 את השפה הגראפית מעצב קובי לוי "הליגה", זוכה פרס משרד התרבות בעיצוב לשנת 2017, לצדו שי ענבר מהכישרונות הצעירים הבינלאומיים של ישראל, זוכת פרס .TDC

שיווק דגיטאלי: חברת דייס, בראשותו של נמרוד דוויק

 

למידע ולרכישת כרטיסים:

www.israel-festival.org.il

או בטלפון 2561*

שלכם ובשבילכם,

נירה פרי

בלוגרית בסלונה , מאמנת המתמחה באימון נשים

נירה פרי
נירה פרי ,מאמנת אישית ומאמנת קבוצות מתמחה בהעצמת נשים במעגלי החיים,בלוגרית ,לוכדת רגעים ,חולמת ציורים :) מחייכת לחיים