פסטיבל אשה בחולון משוטט במוזאון העיצוב:

בחורה עם מחשב נייד

צילום לואיז גרין
צילום לואיז גרין

 

"שוטטות"

יוצרות מתחומים שונים ישתלטו על חללי המוזיאון השונים ויזמינו את המבקרים לקחת חלק במפגשים ייחודים ומרגשים – מיצגים אינטראקטיביים, אירועי מוסיקה, עבודות וידיאו ארט וסדנאות

ההתרחשויות יקרו במקביל ולצד התערוכה מבט על המוצגת בימים אלו במוזיאון

 

מוזיאון העיצוב חולון, יום שישי, 24/3, בין השעות 12:00 – 15:30 ,

 

הכניסה חינם!

 

מוזיאון העיצוב חולון הופך ליום אחד לזירת התרחשות מסעירה – שוטטות –  חוויה טוטאלית בה יתארחו יוצרות מתחומים שונים למפגשים שונים (מיצגים אינטראקטיביים, אירועי מוסיקה, עבודות וידיאו ארט וסדנאות ) בין חללי המוזיאון.

האירוע, במסגרת פסטיבל אשה בחולון, יתקיים ביום שישי ה 24 במרץ בין השעות 12:00- 15:30. הכניסה למוזיאון ולאירועים היא בחינם!

 

ההתרחשויות בשוטטות שיתקיימו במקביל ולצד התערוכה מבט על המוצגת בימים אלו במוזיאון, מחדדים את תפקידו של המוזיאון כיום וכן מציעים נקודת מבט חדשה ומרעננת על החיבור שבין המוזיאון למדיות אחרות בכלל ובין במה לעיצוב בפרט.

המנהלת האמנותית של הפסטיבל סיגל וייסבין-רוזמן מציינת כי זהו אירוע שכולו קולות ומראות של נשים ועל נשים.  הקהל מוזמן לקחת חלק פעיל בהתרחשויות השונות ולראות לרגע את העולם מנקודת מבטן של נשים: פועלות ניקיון, מהגרות עבודה, אימהות דורשות שלום, נשים שאוהבות נשים, אקרובטיות בקרקס שמעזות גם ליפול ועוד ועוד. במיקרופון הפתוח שלנו תוכל ויוכל כל אחד ואחת לומר מה שעל ליבה.

מ"מ האוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב חולון, מיה דבש אומרת כי כחלק מחזון המוזיאון והאמונה שתפקידו של מוזיאון הוא לעסוק באופן נרחב בתרבות ולא רק להציג אובייקטים אנחנו שמחים לקחת חלק פעיל באירועים השונים המתקיימים בעיר חולון ולהיות שותפים פעילים בקידום התרבות בעיר.

בין האירועים שיתקיימו:

בכניסה למוזיאון העיצוב חולון (אנדר בלי) יתקיימו מופעים של להקת "הזאבות" – להקת רוק נשית המדובבת את הצד הנשי של מערכות יחסים, סקס והליכות חשוכות בפארק (חברות ההרכב: יפעת בלסיאנו- שירה וגיטרה, מורן סרנגה- גיטרה, מורן מנגד- בס, שירן פרנקו- תופים).

אמנית המיצג גבריאל נויהאוז תופיע בכניסה לגלריה התחתונה של המוזיאון  במיצג בו היא תגלם דמות פנטסטית, לבושה עיטורי נייר המדקלמת שירים, תפילות וטקסטים ספרותיים בשפות שונות ומרובות (לבקשת הקהל). טקסטים אלה נאספו מאנשים זרים ברחוב ובמבנים ציבוריים – ממטפלות, מלצריות ועד לעובדי ניקיון.

הנבלנית ואמנית המיצג עדיה גודלבסקי, תופיע במיצג המוסיקלי "נִ כְ תֶּ בֶ ת" – לשירי משוררים ונבל ותזמין את הקהל לדיאלוג אינטימי עם שירה כתובה ומוסיקה. המיצג יתקיים בגלריה העליונה של המוזיאון בה מוצג בימים אלו אוסף המשקפיים הגדול והחשוב בקנה מידה בינלאומי של קלוד סמואל. בין מאות הפריטים המוצגים: המשקפיים הראשונים בעלי הידיות, משקפי מספריים ששימשו את האריסטוקרטיה הפריזאית של המאה ה-19, משקפי אסקימוסים אותנטיים עשויים עצם, משקפיים של מעצב העל פייר קרדן, משקפיים סינים מתקפלים מהמאה ה-17 ועוד.

המופע לסביהונסט– שירים ומערכונים מקוריים על נשים שאוהבות נשים, יתקיים במעבדת העיצוב של המוזיאון. המופע הינו הצצה, גדושה בהומור עצמי, אל תוך מערכות היחסים שבינה לבינה – מהנשיקה הראשונה דרך המפגשים המקריים עם האקס ועוד. הקאסט מורכב מארבע שחקניות ודי ג'יי LIVE. שחקניות: מיקה בן שאול, ענת זמשטייגמן, אילה דנגור, תמר עמית יוסף, טל שחר בן ארי.

בחדר רון ארד במוזיאון תציג האמנית לירון בראייר עבודת וידיאו  "Running on hills " המבקשת לנסח אמירה מורכבת על מושג הנשיות ככלל ועל המורכבות של היותנו נשים במרחב הציבור בפרט.

עוד במוזיאון המיצג Self Me  של אמנית המיצג אלה סולומון בו היא תזמין את הקהל לפרפורמנס אינטימי שנועד למשתתף/ת יחיד/ה בכל פעם.

ברחבת המדיטק יתקיים Shall we fall– נועה לארה מאיר ונטע פולק במופע אקרובטיקה אווירית מלהטטות בין קרקס מסורתי ובין אמירה אישית המחפשת את המקום שלהן כנשים בתוך אמנות המקדשת גוף וחוזק.

כמו כן יתקיימו "אוטול'ה" סדנת מכונאות רכב עם תהילה גבאי – דויטש אשר תכיר לנשים מקרוב את עולם הרכב ופעולות בסיסיות הנוגעות לתחזוקת הרכב. סדנת "קווילט לשלום"- במסגרתה יוזמן הקהל למלא ריבועי קווילט באיורים ובצבע שיצורפו לשמיכת השלום הנוצרת על ידי נשים מכל העולם. שיעורי בלט והיפ הופ שיועברו לקהל הרחב על ידי בנות החוגים למחות ממרכז "רעים" בחולון.

וברוח יום השישי יתקיים בית מדרש "יוצאות לאור" ב-24 במרץ החל משעות הבוקר ועד הצהריים. אירוע שהוא  שיתוף פעולה מיוחד לפסטיבל בין קהילת קודש וחול בחולון בראשות הרבה הרפורמית גלית כהן-קדם וחברות תנועת "נשים עושות שלום". הקהל מוזמן לרב שיח ולימוד משותף עם מגוון נשים מכל הקשת החברתית בישראל.

"שוטטות"

יום שישי, 24/3 בין השעות 12:00 – 15:30 – הכניסה חינם!

 

marina
בלוגרית דיסלקטית עם הפראות קשב וריכוז שכותבת עם שגיאות כתיב לא יודעת מתי כותבים עם "י" ומתי בלי....אבל תמיד יודעת מה להגיד :-))))