פסטיבל אילת למוסיקה קלאסית מציג: נשים קלאסיות בחזית

בשורה משמחת לאוהבי המוסיקה קלאסית. פסטיבל אילת למוסיקה קלאסית המוביל של ישראל, יערך בין התאריכים 1-4 לפברואר 2017. הפסטיבל בחסות מלונות דן, זאת השנה ה-5 ברציפות וכל הקונצרטים וכיתות האמן יתארחו במלון דן אילת ודן פנורמה אילת.

בשורה משמחת לאוהבי המוסיקה קלאסית.
פסטיבל אילת למוסיקה קלאסית המוביל של ישראל, יערך בין התאריכים 1-4 לפברואר 2017.
הפסטיבל בחסות מלונות דן, זאת השנה ה-5 ברציפות וכל הקונצרטים וכיתות האמן יתארחו במלון דן אילת ודן פנורמה אילת.

לפני מספר ימים התקיימה במלון דן תל אביב, מסיבת עיתונאים לקראת פסטיבל אילת למוסיקה קאמרי שיתקיים בעיר אילת  במלון דן,   בהשתתפות:   מאיר יצחק הלוי, ראש עיריית אילת , רפי שדה, מנכ"ל רשת מלונות דן, לאוניד רוזנברג, מנכ"ל פסטיבל אילת ומנהל אמנותי  ומרב אפק, אמו של הנער נבו אפק שתערוכת ציוריו תוצג בפסטיבל, יוסי חן, מנכ"ל תאגיד התיירות העירוני אילת, ליאור מוצ'ניק, מנהל מלון דן אילת. והאמנים אלון אולארצ'יק, יועד ניר וגיא מינטוס.
גם אני הייתי שם.

15965796_1330044670380453_1513793883811850471_n
מימין לשמאל: צילום: נדיה היבא
ליאוניד רוזנברג – מנכל"ל פסטיבל אילת והמנהל האמנותי
מאיר יצחק הלוי – ראש עיריית אילת
רפי שדה – מנכ"ל רשת מלונות דן

מסיבת העיתונאים נפתחה עם דבריו של ראש עיריית אילת, מר מאיר יצחק הלוי, שסיפר על תולדות הפסטיבל שהחל מחזונו של לאוניד רוזנברג לפני 12 שנים. "זהו פסטיבל איכותי שממתג את העיר אילת כעיר שוחרת תרבות. תודה ללאוניד רוזנברג – מנכ"ל פסטיבל אילת, על המקצועיות, הנחישות וההתמדה שלו בהובלה ובשדרוג הפסטיבל" והוסיף "שמתי למטרה להפוך את העיר לתרבותית וקוסמופוליטית, בשנה הבאה בעת הזאת, ננחת בשדה התעופה הבינלאומי החדש באילת בהשקעה של כשני מיליארד ש"ח, ובנוסף, נקים בעיר מרכז קונגרסים שייתן מענה לאירועים של אלפי משתתפים".
לאוניד רוזנברג מנכל פסטיבל אילת למוסיקה קאמרית צלם אלכס לרנר
לאוניד רוזנברג מנכל פסטיבל אילת למוסיקה קאמרית צלם אלכס לרנר

ראש העיר ציין גם את מרב אפק, אמו של נבו אפק, נער שאובחן בגיל צעיר כאוטיסט בתפקוד גבוה ואיבד כמעט לחלוטין את מאור עיניו אולם אז החל להתפתח בתחום הציור. תערוכה של נבו אפק תוצג באכסדרת אולם הכחול הגדול במלון דן בו יתקיימו קונצרטים של הפסטיבל. "התערוכה תוצג ולו רק בשביל דבר אחד, מעבר לכך שהציורים מצוינים" אמרה אפק, "אם הציורים יכולים להוות השראה לעוד מבוגר ועוד ילד בעל צרכים מיוחדים כדי לפרוץ את תקרת הזכוכית הזאת שעוטפת אותם, הרי עשינו את שלנו."
ראש עיריית אילת מר מאיר יצחק הלוי -צלם אלכס לרנר
ראש עיריית אילת מר מאיר יצחק הלוי -צלם אלכס לרנר

מר רפי שדה מנכ"ל מלונות דן,   התרגש מדבריה של הגברת אפק וסיפר על שיתוף הפעולה של הרשת עם עמותה לבעלי צרכים מיוחדים. בהמשך דבריו ציין רפי שדה כי בשנה האחרונה השקיעה רשת מלונות דן בשיפוץ מלונותיה ברחבי הארץ. הוא הבטיח שכבר בפסטיבל הקרוב יוכל הקהל ליהנות מהחדרים הרבים ששופצו במלון דן אילת. שדה הוסיף "מאיר (ראש עיריית אילת) תמיד היה איש של חזון ומזל לעיר אילת שיש לה את מאיר שעומד בראשה" הוא סיפר על המעורבות של רשת מלונות דן במוסיקה ובתרבות "אנחנו גאים בפסטיבל הזה ואירועים נוספים שאנחנו עושים. הכל נעשה מתוך אמונה שזה טוב לעיר אילת ולמלונות דן. אני שמח לחבירה ללאוניד, תמיד ידעתי שהפסטיבל הוא האיכותי שבהם. תמיד אמרו בפסטיבל גרגייב– המוסיקה טובה אבל בפסטיבל של לאוניד היא יותר טובה."
לאוניד רוזנברג, מנכ"ל הפסטיבל ומנהלו האמנותי  התרגש כאשר סיפר כי בפסטיבל השנה הוא יסגור מעגל. יועד ניר הצ'לן צ'לן ישראלי צעיר ששב לאחרונה מניו יורק כשמאחוריו קריירה מצליחה ומתארח במופע של אלון אולארצ'יק. יועד ניר היה רק בן 7 כשלאוניד אחז את ידו הקטנה והוביל אותו אל הצ'לו. וכך הוא החל את דרכו המוסיקלית כשלמד בקונסרבטוריון אותו ניהל רוזנברג. "מה שיפה בפעילות שלנו באילת" אמר רוזנברג הוא שרבים מהמוסיקאים מתחילים כתלמידים ולאחר מכן חוזרים כשותפים כמו במקרה של יועד ניר" והוסיף "הפסטיבל הוא לא רק אירועי תרבותי, אלא אירוע חינוכי מדרגה ראשונה לעיר אילת ומאיר (ראש עיריית אילת) מבין ותומך בכך".
16114903_1330042723713981_2136103794389749846_n
המוסיקאי אלון אולארצ'יק והצ'לן יועד ניר – עיבודים מיוחדים לויולה, צ'לו וכינור
מלון דן תל-אביב. צילום: נדיה היבא

15977067_1330042537047333_2379469547530224189_n
המוסיקאי אלון אולארצ'יק והצ'לן יועד ניר – עיבודים מיוחדים לויולה, צ'לו וכינור
מלון דן תל-אביב. צילום: נדיה היבא

בסיום הדברים הושמעו טעימות מתוך הפסטיבל:   אלון אולארצ'יק ביצע את שיריו האהובים "נערה במשקפיים" ו"בואי נגיד" בעיבודים לצ'לו ולגיטרה ופסנתר.  אחריו עלה פסנתרן הג'אז הצעיר מניו יורק גיא מינטוס   שיופיע בפסטיבל עם החצוצרן הקנדי האגדי ינס לינדמן והשמיע קטעים מתוך אלבומו שעתיד לצאת בפברואר הקרוב.
15977555_1330041863714067_7553253198695776645_n
פסנתרן הג'ז ומוסיקת עולם – גיא מינטוס
מלון דן תל-אביב. צילום: נדיה היבא

פסטיבל אילת הבינלאומי ה-12 יוצא לדרך. השנה יתארחו שתי תזמורות בינלאומיות מהגדולות בעולם, סולנים בעלי שם, תכניות של מוסיקה קלאסית, בארוק, ג'אז, מוסיקה לכלים שונים, מוסיקה קולית ואף מופע מלהיב לילדים.
בתכנית הפסטיבל השנה:
הכנרת הידועה בעולם ויקטוריה מולובה תחבור לתזמורת קאמרטה ג'נבה בניצוחו של דוד גריילסמר לתכנית נוצצת ומלכותית ובה קונצ'רטו מס' 3 מאת מוצרט, סימפוניית "המלכה" מאת היידן ויצירות מאת מתיו לוק ומרטין ג'גי בבכורה ישראלית. ויקטוריה מולובה, היא כנרת בעלת שם עולמי, זכתה במקום ראשון בשלוש התחרויות החשובות ביותר בעולם: ויניאבסקי, צ'ייקובסקי וסיבליוס; למולובה, ביוגרפיה מעוררת כבוד, כאשר ערקה מברית המועצות בגניבת גבול נועזת, ב-1983 הצליחה מולובה שהייתה בת 24 וכוכבת גדולה ומוערכת בארצה רוסיה, להערים על הקג"ב בסיור קונצרטים בפינלנד ולקבל מקלט מדיני במערב.
בנוסף, תארח התזמורת את פסנתרן הג'אז הווירטואוז ג'קי טרסון, בתכנית שמחברת יצירות קלאסיות גדולות, מוסיקה ממחזות זמר וג'אז.
הגבריאל יקונסורט  מהרכבי הבארוק המפורסמים והחשובים בעולם, בכיכובה של זמרת הסופרן המבוקשת ג'יליאן וובסטרו בניצוחו של פול מקריש,יגיעו לפסטיבל אילת בהרכב מלא של תזמורת ומקהלה, ה"גבריאלים" יבצעו תכנית של בארוק איטלקי ואנגלי ובמרכזה "דיקסיט דומינוס" מאת הנדל.
רביעיית כלי הקשת ואן קואיק מצרפת    זוכי תחרות היידן ובטהובן לשנת 2015, יגיעו לראשונה לישראל. הרביעייה תגיש שתי תכניות: בראשונה יציגו רפרטואר צרפתי מהמאות ה-19 וה-20, ובשנייה יחברו לפסנתרן הישראלי אמיר כץ לביצוע חמישיית הפסנתר של פרנק לצד יצירות של שוברט ונישימורה.
המוסיקאי אלון אולארצ'יק,    יקיים מופע שנבנה במיוחד עבור פסטיבל אילת ויבצע מבחר משיריו: נערה במשקפים; כל דבר קטן; בואי נגיד; בא לשכונה; כל הליל אני בגנך; ילד מזדקן; ואחרים בעיבודים מיוחדים לכלי מיתר.בביצוע יוליה קליין בכינור, דניאל תנחלסון בויולה והצ'לן יועד ניר.
דגש מיוחד יינתן השנה על פסנתרנים מרחבי העולם שמתמחים בז'אנרים שונים:    לצד ג'קי טרסון ואמיר כץ שיעלה רסיטל מאתגר ובו המוסיקה של פרנץ ליסט, יגיעו הפסנתרן האיטלקי פדריקו קולי בתכנית המבוססת על אלבומו האחרון ובה מוסיקה מאת בטהובן ואלסנדרו סקרלטי; "ילד הפלא" אלכסנדר מאלופייב; ושני פסנתרני הג'אז כריסטיאן אלכסנדרו בוגיא מינטוס שיחברו לחצוצרן ינס לינדמן בתכניות שמשלבות בין סגנונות שונים של ג'אז, מוסיקת עולם ומוסיקה קלאסית.
השנה ירחיב פסטיבל אילת את פרויקט כיתות האמן   ובמסגרתו יגיעו כנרים, ויולנים, צ'לנים, פסנתרנים, חצוצרנים, סולנים בעלי שם ופרופסורים באקדמיות חשובות מרחבי העולם, לכיתות אמן מרגשות מהן ילמדו מוסיקאים מקצועיים בתחילת דרכם. בין המרצים האורחים יהיו הכנרת מריאנה ואסילייבה, הצ'לן הפיני מארטי רוסי, הויולן הרוסי מיכאיל ברזניצקי ורבים אחרים.
השנה ישוב ויארח הפסטיבל את סדנת זמרי האופרה, "הקשר הווקאלי וינה תל אביב" בה מלמדים מורים מהאופרה הלאומית של וינה ומישראל.
הליצן האהוב פיודור מקרוב   יגיש לקהל הצעיר של הפסטיבל קונצרט/קרקס על חייו ועל המוסיקה של וולפגנג אמדאוס מוצרט.
pizap.com14846446110001
פסטיבל אילת למוסיקה קלאסית – ויקטוריה מולובה-כינור
צילום: נדיה היבא

כמידי שנה יציג הפסטיבל באכסדרת אולם "הכחול הגדול" תערוכה מוסיקלית ייחודית – השנה תתקיים תערוכת כינורות של אגודת "גוארנרי" במסגרתה יוכלו סולני הפסטיבל והתלמידים להתנסות בכלים יוקרתיים במיוחד והקהל יוכל להתרשם ולהכיר את הכלים השונים, חלקם בעלי ערך מוסיקלי והיסטורי גבוה, כמו גם ערך כספי גבוה מאד.
מחירי הקונצרטים נעים בין 100- 300 ₪
פסטיבל אילת גאה להמשיך את שיתוף הפעולה הפורה עם מלונות דן זאת השנה החמישית ברציפות. במסגרת שיתוף פעולה זה, דן אילת יארח את הקונצרטים בשני אולמות המלון: אולם תרשיש ואולם הכחול הגדול.
בנוסף, רשת מלונות דן תציע לאורחי הפסטיבל חבילות הכוללות כניסה לקונצרטים עם לינה ומחירי תעופה מיוחדים במלון דן אילת ודן פנורמה אילת.
מכירת כרטיסים וחבילות מתקיימות ב:
אתר הפסטיבל – www.eilatfest.com
פייסבוק – www.facebook.com/EilatFestival
המרכז למוסיקה הים האדום – 08-6444816 ,08-6377036, info@eilat-festival.co.il
מבצעים מיוחדים וחבילות כרטיסים:
10% הנחה לרוכשים מעל שלושה כרטיסים למופעים שונים
20% הנחה לרוכשים מעל 6 כרטיסים למופעים שונים
רוכשי החבילות זכאים לכניסה ללא תשלום לריף הדולפינים
מחירים לקונצרטים בודדים בפירוט הקונצרטים באתר
כרטיסים וחבילות:
eventim.co.il/eilat
*9066
חבילות אירוח מיוחדות במלונות דן אילת ודן פנורמה אילת:
מרכז ההזמנות של מלון דן – 5450*, 1-700-50-50-80, www.danhotels.co.il
הטבות לחברי מועדון E-DAN
להזמנת חופשה כולל טיסות: ארקיע – 5758*
פסטיבל אילת ה-12 יתקיים בתמיכתם של עיריית אילת, קרן ארניקה, משרד התיירות, מלון דן, משרד התרבות, משרד החוץ, התאחדות בתי המלון, בנק הפועלים, הפורום האוסטרי לתרבות, אשטרום, וקרן ליונז.
ערכה וצילמה: נדיה היבא
בכתבה גם צילומים באישור שימוש היח"צ