פלפלים ממולאים – המתכון המנצח שלי!!

כשאני שואלת את ילדיי איזה מתכון תזכרו מהבית, איזה ריח של תבשיל יעלה בכם זיכרונות, יעלה בכם דמעה של ערגה וגעגועים לילדות? אני נענית בקול אחד – פלפלים ממולאים.

לכל אחד יש ריח, טעם או מראה שמזכיר לו ילדות, מזכיר לו את הבית, מזכיר לו ימים אחרים…..

כשאני נותנת לילדים פלפל ממולא לכל אחד יש העדפה ברורה איך לאכול אותו. למיכל – לחצות אותו לשניים ולשים מעל הרבה רוטב. ליונתן – לשים פלפל בצלחת בכל זוית ובכל צורה – העיקר שיהיה הרבה אורז ויהל – תמיד בוחר את היפה ביותר מכולם. אני כל כך אוהבת לראות אותם אוכלים את הפלפל ממולא ואני בטוחה שיבוא יום ויספרו לילדיהם על הריח של הפלפל ממולא של אמא.

לעבודה:

המצרכים:

12 פלפלים (בכל הצבעים – חוץ מירוק שהוא מר ואני לא אוהבת)

750 גרם בשר טחון

1/2 ק"ג אורז שטוף ומסונן (מעדיפה בסמטי)

תבלינים (פפריקה, כורכום, מלח, פלפל, אבקת מרק עוף)

בקבוק מיץ עגבניות (של MUTI)

1 קופסא עגבניות חתוכות של 850 גרם (או 2 קטנות)

שמן זית

סוכר

להכנה:

לטגן בשמן זית את הבשר הטחון עד שישנה צבעו. לערבב ולפורר אותו בזמן הטיגון. להוסיף את התבלינים- (המופיעים לעיל) לפי טעם אישי. לערבב שכל הבשר יכוסה בתבלינים. להוסיף את האורז, לערבב ולטגן עוד 2 דקות עד שגם האורז יהיה מצופה כולו  בתבלינים. לקרר היטב.

לרוקן את הפלפלים לשטוף שלא יהיו גרעינים ולשמור את הכיסוי של הפלפל.

למלא כל פלפל במילוי (לא לדחוס ולא למלא לגמרי עד הסוף כי האורז מתנפתח) ולכסות עם המכסה שלו ששמרנו קודם.

להניח בסיר שטוח גדול את הפלפלים בעמידה אחד ליד השני.

בקערה (אני אוהבת בכד מידה של ליטר) לשים את העגבניות החתוכות, להוסיף 2 כפות אבקת מרק, 1 כפית מלח, 3 כפות סוכר, 4 כפות שמן זית ומים עד לסוף כד המידה לערבב היטב- זה סמיך ומרוכז בטעמו וזה בסדר. לשפוך בין הפלפלים, לקחת שוב את כד המידה ולשפוך בתוכו את מיץ העגבניות, לערבב היטב עם הטעמים שנשארו בכד מקודם לשפוך שוב בין הפלפלים. להוסיף מים רותחים לסיר עד שיגיעו לגובהם העליון של הפלפלים, לטעום תיבול ולבשל עד רתיחה, לאחר מכן להנמיך את האש ולבשל עוד כשעה בערך עם סיר חצי מכוסה. לפני שמכבים את האש לבדוק שהאורז רך.

אפשר לאחר מכן להכניס את הסיר (לא מכוסה) לתנור שחומם מראש ל- 200 מעלות ואז הפלפלים נהיים קלויים. ממש ממש ממש ממש טעים. יאמי!