פינות ישיבה בגינות ציבוריות

בחורה עם מחשב נייד

פינות ישיבה ציבוריות יכולות להיות ממש כמו נווה מדבר עבור העוברים והשבים. הבעיה היא להתאים את פינת הישיבה בצורה מדויקת לכל הפרמטרים החשובים, מהנוחות של היושבים בה ועד העיצוב שחייב להיות בהרמוניה מושלמת עם שאר המקום. הנה כמה דברים שחייבים להתחשב בהם.

פינות ישיבה שימושיות ומעוצבות

גינות ציבוריות הן אלו שהופכות את הערים למקום יפה. אם ניקח לדוגמה עיר כמו תל אביב, שהיא אחת הערים הגדולות בארץ ולבטח המפותחת ביותר שבה, נשים בקלות שעם היתרונות הרבים שלה במקומות עבודה ובילוי שלא נגמרים, יש גם כמה חסרונות. בגלל הביקוש הגבוה הבניינים הופכים להיות יותר ויותר גבוהים והמתאר האורבני יכול להרגיש מחניק. גינות ציבוריות יכולות להיות ממוקמות במרכזי ערים כמו תל אביב או בפארקים שונים בטבע וחייבות להיות שימושיות ומעוצבות.

פינות ישיבה ציבוריות

כיצד מתאימים פינות ישיבה בגינות ציבוריות?

  • הדבר הראשון שצריך לזכור היא שהפינה חייבת להיות מעוצבת ומתאימה למקום שבו היא נמצאת. פרגולות עץ נפוצות מאוד בכל העולם וגם בישראל ניתן לראות אותם בכל המגזרים. יש פרגולות עץ בתור תחנות אוטובוס ובגינות ציבוריות, אפשר למצוא אותן גם בפארקים לאומיים וכולה. פרגולות עץ מגיעות במחיר זול במיוחד בעיקר בהשוואה לפתרונות קירוי מאותה משפחה אך מחומרים שונים כמו למשל פרגולות אלומיניום.
  • מעבר לעובדה שפינות הישיבה חייבות להיות מעוצבות ולהתאים לעיצוב הטבעי של המקום, יש צורך בפתרון מעמיק לאורך שנים. פרגולות עץ למשל יכולות להיות מעט בעייתיות יוצר בנושא זה ומצריכות תחזוקה שנתית, דבר שלעירייה ולכל רשות מקומית אחרת ככל הנראה לא תהיה בעיה לספק. בכל מקרה חשוב לבחור רהיטים מתאימים ועמידים שלא יסבלו משמש חזקה או מתנאי לחות קשים.
  • פינת ישיבה חייבת להכיל את כל רהיטי הרחוב הרלוונטיים לנוחות מקסימלית עבור המשתמשים בה. מעבר לפתרון קירוי שהפך להיות דבר הכרחי כדי שפינת הישיבה בכלל תהיה רלוונטית לשימוש, יש צורך למקם רהיטים נוחים ומספקים בהתאם לכמות האנשים שצפויים להשתמש בה. כמו כן, יש צורך למקם אשפתונים שיעזרו לשמור עלה פינה נקייה ונעימה לשימוש ולעתים יש גם ברזיות שמיועדות לשתייה.