פילטר פחם – מה זה ולמה זה חשוב?

פילטר פחם
פילטר פחם

פילטר פחם הוא מוצר למעשנים שפועל באופן כמעט פלאי ומסנן כ-90% מהחומרים המזיקים שיש בסיגריה או בטבק מגולגל. פילטר פחם זה לא גמילה מעישון, אבל זה הפסקה אקטיבית של מרבית הנזק שלו.

פילטר פחם, כאשר מדובר על פילטר פחם המשמש לגלגול סיגריות או קנאביס רפואי ולא פילטר פחם המשמש לניקוי ונטרול ריחות בחללים גדולים, הוא מוצר שכל מעשנת צריכה להכיר ואולי גם לאמץ לניסיון.

פילטר פחם הוא צינור קטן שעשוי מהמון סיבי פחם התפורים בצורה כזו שהופכת אותם לצינורית אחת גדולה שמורכבת מהמון צינוריות קטנות – צורה בעלת שוח פנים גדול מאד שכולה למעשה פילטר אחד גדול שמסנן החוצה חומרים מזיקים מתוך עשן הסיגריה.

פילטר פחם
פילטר פחם

פילטר פחם מונע ממרבית החומרים המזיקים, כאמור כ-90% מהם פחות או יותר, מלהגיע מראש לתוך הריאות או חלל הפה ובכך מרחיק אותם באופן אקטיבי ואבסולוטי ממערכות הגוף החיוניות. כלומר, זה עדיין עישון אבל זה ממש לא אותו דבר מבחינת נזק רפואי.

כמובן שאף פילטר פחם או מוצר דומה לא יכול להחליף הפסקה אמיתית ומלאה של העישון, אבל מכיוון שמדובר במטרה ממש לא קלה להשגה, יש כאלה שיעדיפו לנסות קודם פילטר פחם שקצת יפחית את מימדי הבעיה ונזקיה הפוטנציאליים לעתיד.