פיטר בנס – הפסנתרן ששבר את הרשת וגם הצגת ילדים חדשה

בחורה עם מחשב נייד

בחודש נובמבר הקרוב יגיע לכאן אחד האמנים המסקרנים ביותר בשנים האחרונות שמציג את כוחו של יוטיוב כקטליזטור רציני לקדם אמן מוסיקלי כיום. מדובר בפסנתרן פיטר בנס (Peter Bence) הנחשב לאחד מכוכבי יוטיוב הידועים ביותר עם מיליוני צפיות וסרטונים ויראליים שמגיעים לכל פינה בעולם. בנס הוא סוג של פסנתרן עילוי. ילד פלא שכבר מגיל 4 הראה לסובבים אותו שהוא כאן כדי להישאר.

ואם התעניינתם במופע זה, יכול מאוד להיות שגם תתעניינו במופע הבא: ההצגה הנסיכה והצפרדע עם יובל המבולבל ורינת גבאי יוצאת לדרך בקיץ 2019 הקרוב. זאת הצגה חדשה שמביאה לילדים ולכל המשפחה את הסיפור המפורסם הנסיכה והצפרדע בעיבוד חדש הומוריסטי וחינוכי בפרשנותו השנונה של יובל המבולבל עם המשחק המשובח של שני כוכבי הילדים האהובים.

כבר מגיל צעיר פיטר בנס הראה את יכולתו וכישרונו בפסנתר ואף החל להלחין יצירות כשהוא לפני גיל 10. נקפוץ קדימה בזמן ל-2012 שם קבע שיא גינס מוזר ביותר – הפסנתרן המהיר ביותר בעולם. כן, בנס הוא הפסנתרן המהיר ביותר בעולם עם, שימו לב, 765 הקשות בדקה אחת.

אבל לא זה מה שהביא לבנס את החשיפה. הסרטונים שאותם החל להעלות ליוטיוב, אלו הם האחראים להצלחה הגדולה שלו וזה מה שהביא לו את החשיפה הגדולה. מדובר בסרטונים מלוטשים ומצולמים כהלכה, המציגים ביצועים מרהיבים של בנס לבד על הפסנתר לשירים הידועים והמוכרים ביותר. אלו ביצועים מאוד ייחודיים שתופסים מיד את האוזן של כל אחד. זאת לא סתם נגינה בפסנתר כפי שאתם מכירים אלא משהו מיוחד שקשה לתאר במילים וכדאי פשוט להקשיב ולהבין לבד.

כך למשל תוכלו לצפות בבנס מבצע על הפסנתר את "דספסיטו" הידוע, את השיר המפורסם "אפריקה" של להקת טוטו, או את השיר "באד" של מייקל ג'קסון. את כל הביצועים לשירים אלו ושירים נוספים תוכלו לראות בהופעות של פיטר בנס בישראל שיתקיימו בחודש נובמבר בתל אביב וחיפה.

בנוסף לעיבודים המגניבים לפסנתר שהוא מבצע, בנס גם מלחין בעצמו קטעים משלו וגם אותם הוא יבצע בהופעה שלו בישראל. בנס מוכר מאוד בקרב הקהל הישראלי שמעבירים את הסרטונים שלו בוואטסאפ או בפייסבוק מאחד לשני.

מכירת כרטיסים לפיטר בנס בישראל כבר נפתחה בשבוע שעבר והמחירים נעים בין 255 ל-355 ש"ח לכרטיס לפי סוג הכרטיס ומיקום הישיבה. אני ממליצה בחום על ההופעה שלו ובינתיים, עד שהוא יגיע לכאן, הנה ביצוע מדהים של בנס לשיר "Cheap Thrills" של סיה.

[youtube Z7HeNqe9Ins]