פיבי והחברה הכי טובה- דיינה סימפסון

בחורה עם מחשב נייד

פיבי והחברה הכי טובה- דיינה סימפסון

נוסח עברי: אורית יואב

הוצאת ספר לכל. 2019. 120 עמ'

277-1851

האם ילדה קטנה ומתוחכמת מכפי גילה וחד קרן המרוכזת בעצמה יכולות להיות החברות הכי טובות?
בואו לגלות איך פִיבִּי מתמודדת עם הדברים הרגילים של גיל הילדות.

די נהניתי לעקוב אחר ההרפתקאות של פיבי ומריגולד שמצאו חן אחת בעיני השניה והפכו לחברות טובות. פיבי היא קצת אאוטסיידרית, לא הילדה הכי פופולארית בכיתה, שצריכה חברה, ומריגולד היא חד קרן שזקוקה למישהו שיזכיר לה שיש דברים חשובים  יותר בחיים מאשר הופעתה החיצונית. למרות שמריגולד שקועה כלכך בעצמה יש בה גם חמלה והבנה. וגם אם היא ופיבי לא תמיד משדרות על אותו גל עדיין הן מסתדרות ביניהן יפה.

בהתחלה חשבתי שזה רומן גרפי, אבל למרות שיש כמה סיפורים מתמשכים בתוך הספר, אין עלילה כוללת. רק הרפתקאות שונות שאין חיבור ביניהם וזה למעשה מה שהופך את הספר לאוסף קומיקס.

זה לא מנע ממני ליהנות מהסיפורים הקטנים שנכללו,  כמו מסיבת יום ההולדת ,שיעורי הפסנתר, הפגישה עם ההורים, שותף האיות החדש של פיבי והפגישה עם  טוד, דרקון הממתקים. באמצעותם אנחנו רואים איך חבר דמיוני יכול לעזור לפיבי להתמודד עם אתגרים של להיות ילדה בת  9.

משאלתה של פיבי להיות מיוחדת ושחבריה יבחינו בה מנוגדת לאופן שבו מריגולד רואה את עצמה. פסגת היופי,מושלמת,ומעל לבני האדם. והניגודיות בן שתיהן יוצרת קשר מיוחד עם הרבה שכבות מאופקות ונעימות .

קל לקריאה כי יש מעט מלל, ולכן יתאים גם לכאלה שהם סרבני קריאה.אמנם לא יגרום לקורא לצחוק בקול רם ומכל הלב, אך בטוח שיגרום לקורא לחייך.

הטקסט אינו מנוקד כך שאינו מתאים לראשית קריאה.

הכריכה הורודה והמפתה מטעה.  לא מסתתרת כאן חשיבה פילוסופית כלשהי, אבל זה גם לא ספר מתקתק כמו צמר גפן מתוק , אלא יש כאן סרקזם ושנינות והומור יבש.

הגרפיקה נחמדה ,צבעונית במידה והופכת את הספר, לקומיקס חמוד. בסוף הספר יש הדרכה איך להכין ספרון הנפשה.

אפשר לומר שהספר סביר, אבל אני לא שוק היעד. אני מתארת לעצמי שהקוראים הצעירים בטוח  יאהבו יותר ממני…

 מתאים גילאי 8-12 (שקוראים ללא ניקוד)

תודה לנורית ולקבוצת “גם ספרים – ספרים לסקירה” ” על עותק של ספר זה כדי לקרוא ולסקור.