פטריות ממולאות בדמעות

קבוצת נערים בסיכון שהתרגשה מפטריות ממולאות והרגישה להם בית

כהרגלי בקודש פעם בחודש, כבר כמעט שלוש שנים  ביחד עם חברותיי המלאכיות אנו מבשלות ביום שישי בבוקר ב"מקום אחר". מקום אחר נמצא ברחוב בזל  בתל אביב ומשמש כבית זמני למתבגרים בגילאי 13-18 שבית משפחתם אינו מהווה בית עבורם או שאין להם בית מכל סיבה שהיא. מאות נערים ונערות מגיעים לשם  מידי שנה במצבי קצה עם פגיעות פיזיות ורגשיות קשות מנשוא. יש ביניהם יתומים, נטושים, ילדי מהגרים, חסרי כל, רעבים – וכולם מוצאים ב"מקום אחר" בית חם. תמיד.. הבית פתוח כל ימות השנה 24 שעות, 7 ימים בשבוע, לרבות חגים ושבתות –  כדי להציל אותם מציפורני הרחוב.

אנחנו מכינות ארוחת שבת, התפריט כמעט קבוע, בהתאם למצרכים שהעירייה מספקת ולמצרכים שמתנדבים שולחים, ובעיקר, אנחנו כבר יודעות מה הילדים אוהבים. אוכל של בית!

דגים בסגנון חריימה, קציצות בשר ברוטב אדום, עוף בתנור, ירקות בתנור, פתיתים, מוקפצים, שקשוקה לשישי בצהריים, מלא סלטים ועוד

ארבע שעות של עבודה, 3 נמלות חרוצות ויש אוכל בשפע לכ 20 נערים "שנשארים שבת".

ואתמול, לקחתי איתי את מארז הפטריות הענק שקיבלתי מפטריות מרינה במסגרת סדנת הבישול של סלונה, והחלטתי שהיום אני מגוונת לילדים ומכינה גם פטריות ממולאות.

בשר לא היה במלאי..אלתרתי מחומרי הגלם שהיו שם

15 פטריות סטייק פורטובלו

2 בצלים קצוצים מטוגנים

כוס פטרוזיליה קצוצה

כוס בורגול שהושרה במים פושרים

גזר אחד מגורד (זה מה שהיה אתמול במטבח)

וכל התבלינים שבעולם.

התערובת התבשלה לה לאיטה כ10 דקות, הוספתי ביצה שתדביק את העסק,  ובינתיים רוקנתי את התוכן של הפטריות, שימנתי בשמן זית את התחתית והכנתי "רוטב" ממים הרבה שמן זית וכל התבלינים שהיו שם"מלח פלפל שחור כמון קינמון כורכום אבקת שום ואבקת מרק.

הפטריות נכנסו לרוטב, לכחצי שעה..הכל הסמיך שם, ונראה נהדר.

עד עכשיו, כיממה אחריי,  אני לא מצליחה  שלא לדמוע ולהתרגש מהתגובות של הנערים שהגיעו לארוחת צהריים וראו את הפטריות.  אחד מהם אמר לי שזה מזכיר לו בית ועושה לו טוב בבטן וחם בלב .  ונער אחר שהיה צריך "לצאת שבת" לאנשהו אמר "אני לא רוצה לצאת מכאן השבת, רק בגלל הפטריות הממולאות".

הרגשתי שליחת מצווה. אוכל ביתי חם וטרי שנעשה באהבה היה הדבר הכי גדול ומחבק שיכולנו לתת אתמול לנערים

פטריות 1  פטריות סטייק של פטריות מרינה הגליל ממולאות, צמחוני

ארוחה מקום אחר המטעמים שהכנו לילדים אתמול, לארוחת שבת.

הנערים קטינים ואסור לצלם את הבית,  ואותם.

תאמינו לי ששום עין לא נשארה יבשה.

מודה על הזכות.

כשאני לא מבשלת ב"מקום אחר" , אני מתנדבת כל יום רביעי אחהצ בפרוייקט  ביקור בית אצל  קשישים בודדים מטעם  עיריית תל אביב שנקרא "תן כבוד".

אני עובדת במשרה מלאה בבנק, אמא ל 3 ילדים בוגרים הורסים

והכי הכי ציירת ואמנית בנשמה

מוזמנים לעקוב אחריי https://www.facebook.com/layzagallery/

https://bit.ly/2HUQgog

https://etsy.me/2uqY7C1