ממדים לבגדים באמצע החיים

לפני 6 שנים פרשתי משירות קבע. לא ידעתי מה ארצה לעשות כשאהיה גדולה, היה לי ברור שבקריירה השנייה אעסוק במשהו שיחבר את כל האהבות שלי: אנשים, בגדים ובמה

אחרי 25 שנים במדים, החלטתי להפוך לסטייליסטית. הסיבה העיקרית שבגינה החלטתי להפוך משכירה לעצמאית הייתה, להיות נוכחת יותר עבור שלושת הנסיכים שלי, שכשאני קוראת להם כך, הם צוחקים עלי שאני פשוט רוצה להרגיש מלכה. סיבה נוספת היא, שהחלטתי שהגיע הזמן אחרי שנים רבות בצבא (25 בקבע ושנה במילואים), לנהל את עצמי באופן עצמאי. עד כה, במהלך כל שנותיי בקבע התנהלתי בכפוף לפקודות, לנהלים ולצרכי הצבא, וכשהסתיים השירות החלטתי שתם עידן המפקדים, הבוסים ושאני יוצאת לדרך חדשה ועצמאית.

למרות פרישתי מהצבא ההתנתקות אינה מוחלטת, "אפשר להוציא אותי מהצבא אבל אי אפשר להוציא את הצבא ממני", אני מתנדבת למילואים וממשיכה ללבוש מדים בגאווה ובאהבה מזה 6 שנים. יש לי תואר ראשון במזרחנות ותואר שני במנהל מערכות בריאות, בצבא עסקתי בתחום משאבי אנוש, אולם היה לי ברור שאני משנה כיוון, בשל העובדה שהרגשתי תחושת מיצוי. כמובן, רציתי משהו שתהיה לי אליו תשוקה אמיתית, שאוכל להתפתח, לצמוח ולחיות דרכו את היצירתיות, הקצב והאופי שלי, שאת הצבעוניות המאפיינת אותי אוכל לשלב באופן קבע בשגרת יומי, שאקום כל יום עם שיר חדש בלב ושאוכל להביא את ענת לעיסוק שאבחר. אני אישה של אנשים.

234e298e-a33a-4410-a017-7c46c94d0079

תמיד אהבתי את העיסוק בבגדים, הייתי “גברת מגונדרת” מגיל צעיר, גם בשירותי הצבאי השתדלתי תמיד להיראות טוב במדים ולדאוג שהמדים והנראות ישדרו את מי שאני. דאגתי לבדל את עצמי בצבע שיער ייחודי ובאקססוריז מיוחדים (אבל רק כאלה שמותרים במסגרת הפקודות והנהלים). סיימתי את לימודי הסטיילינג במכללת "קונספט" שבתל אביב ובסיומם נגלה אליי עולם שונה לחלוטין ממה שדמיינתי. השינוי הראשון שרציתי להעביר לנשים עמן אני עובדת הוא העובדה שהעיסוק בביגוד אינו שטחי וכ"שצוללים" לתוכו מבינים עד כמה הוא עמוק. סטיילינג בכלל לא עוסק באופנה, סטיילינג עוסק באהבה עצמית, בחסכון כספי ובביטחון עצמי. אצל אנשים רבים בחירת הבגדים אינה תהליך מודע, אך בסופו של דבר הבגדים שאנחנו בוחרים מעידים על האישיות שלנו, המזג שלנו, המצב הנפשי ועל פרמטרים נוספים (יש תחום שלם של פסיכולוגיה שעוסק בריפוי דרך סטייליניג). באמצעות הבגדים אנו מבטאים ומביעים עמדות, רגשות, תסכולים ומשדרים מסרים שאנו רוצים להעביר.

התהליך שאני מעבירה נשים הוא תהליך של גילוי והשלמה. נשים רבות סבורות שישנו קשר בין המשקל והמידה לבין היכולת להתלבש ולהיראות בסטייל. אני סבורה, ואף מוכיחה הלכה למעשה ללקוחותיי, שאין קשר: אפשר להיות מידה 48 ולשקול מעל 80 ק”ג ולהיראות בסטייל ולשדר נשיות. סטיילינג לא קשור לגיל, למידה או למשקל. הוא קשור למבנה גוף ולאופי. לכן, כשאני מגיעה ללקוחה חדשה שאינני מכירה, אני יושבת איתה לכוס קפה. ההיכרות עמה עוזרת לי להבין לאן אני רוצה לקחת אותה בתהליך.

eeb09b39-a5c6-43bb-9e51-91e8b32c3663

היום אני מרצה בתחום הסטייליניג וייעוץ התדמית בארגונים ובחברות, באירועים פרטיים כגון: ימי הולדת, מסיבות רווקות, ערבי גיבוש ומסיבות פרישה של נשים. אני מלווה גברים ונשים לשופינג וקניינות על מנת לסייע להם בבחירה מדויקת ונכונה של פרטי הלבוש והאביזרים המתאימים להם. אני מתנדבת במוסדות לנזקקים ובמעונות לנשים מוכות, שם אני תורמת הרצאות, פריטי לבוש ואביזרים שונים בהתאם למקום, לגיל ולסיטואציה.

רוצים להתלבש בסטייל? צרו קשר:

ענת אברהם – סטייליסטית אישית (פייסבוק)                                                                                                                                                                     054-4443980 (נייד)