פוסט ראשון כאן, אז בואו נכיר

את התארים האמתיים ואלה שבאמת יועילו לי בהמשך החיים, לא הייתי צריכה לחפש באוניברסיטה. מסע חיי על כתפיי, ארוז בתיק מצויד המכיל תובנות, דרכי התמודדות, מטרות ויותר מדי חלומות

צילום: דנה אופיר

בהסתכלות לאחור, אני לעתים תוהה, איך החיים שלי היו נראים היום, אם תשע שנות חיי האחרונות לא היו מלאות  בתהפוכות רבות ואולי בכלל, תשע השנים האלו הם החלק הטוב בחיי?

צילום: דנה אופיר
צילום: דנה אופיר

אז אני איה גונן, בת כמעט 33 ולפני הסטטוס אני מחלקת את החיים שלי עד כה לשניים:

עד גיל 24- "החיים לפי הספר"- ילדות מדהימה שהשאירה זיכרונות קסומים, ילדה ומתבגרת בביה"ס, צבא בשרות מאתגר, טיול גדול שאחרי, לימודים אקדמאים, חתונה, הריון והופ נסיכה נולדה. ליה הגיעה לעולם ואני, אני אמא צעירה שמתחילה לעכל את היותי א-מ-א.

וכמו בכל סיפור טוב, יש תפנית בעלילה וכדי שהסיפור שלי לא ישעמם אתכם (או אותי) החליט להתפלש לו לגופי ס-ר-ט-ן!!! כן, קטן כזה אבל חתיכת שתלטן, כזה שהצליח להרעיד את כל המערכות- את הנפש השקטה, היופי החיצוני, רגשות הפחד והבהלה אבל בעיקר הצליח להרעיד את הראש, את המחשבה, התפיסה וההחלטה שתוביל אותי בסופו של דבר לעמוד על הרגליים האחוריות, להרים את הראש ולבחור בחיים!!!

ועם תינוקת קטנה ומתוקה (באמת), עם בעל צעיר שקיבל "חתול בשק" דקה אחרי חתונה, עם משפחה ורשת של תמיכה מסביב, אני יוצאת למסע, כבר לא תקופה אלא ממש שיגרת חיי.

אודם אדום עושה את העבודה
אודם אדום עושה את העבודה

בשנים האלה אני בעיקר נלחמת על השגרה, השמחה, האופטימיות ומנהלת את החיים כמו האדם הבריא ביותר ובעיקר דואגת שליה שלי תדע שיש לה אמא פעילה, אמא בריאה, חזקה ושהיא כאן, תמיד.

המציאות והנסיבות הובילו לכך שליה גדלה כבת יחידה וכשזה התחיל להפריע לה, זה התחיל להציק לי, לחדור עמוק ללב ובעיקר לראש, לחשוב על כל הפתרונות (במשך שנים) כדי להגשים לילדה הקטנה הזאת חלום פשוט- היא רק רצתה אחות. בגיל 8 היא זכתה באחות, שיה שמה וכשמה כן היא מתנה מהאל.  זה לא שינה שלא נשאתי אותה ברחמי ולא שינה שפיזית היא הייתה במקום אחר, על תהליך הפונדקאות המדהים אקדיש פוסט שלם, כפי שהוא באמת, עולם ומלואו.

הסרטן לא היסס לחזור מספר פעמים, מה שהצריך בכל פעם כזאת ניתוח וטיפול משלים. הרופאים הבינו שעליי לקבל טיפול מניעתי קבוע על מנת להשקיט את השטח ולכן כבר כמעט שלוש שנים אני נוסעת אחת לשלושה שבועות להדסה עין כרם כדי לקבל טיפול ביולוגי. אני מתלבשת כמו שאני אוהבת, לעיתים עם עקבים ולעיתים עם סניקרס ומגיעה לשם עם חיוך, מבחינתי הטיפול הזה הוא מתנה.

ההתמודדות שלי בכל השנים היא שונה ומלאה באופטימיות שבסוף בסוף יהיה טוב. אני בוחרת בכל פעם מחדש להרים את הראש שוב ושוב ולהזכיר לעצמי שזה כמה ימים קשים שיחלפו. אני משתפת ברשתות באופן קבוע את החוויות שלי, את דרכי ההתמודדות ולאורך כל הדרך מצאתי את עצמי מלווה המון נשים שחלו בתמיכה נפשית. הכי מדהים זה שפונים אליי אנשים שלא חלו וטוענים בפניי שאני מעבירה להם השראה להתמודדות עם משברים אחרים.

הבנתי שזה כנראה הייעוד שלי, להעביר את הדרך שלי, להראות שאפשר אחרת והחלטתי למנף את זה ולכתוב הרצאה "להנהיג את חיי"  על צמיחה מתוך משבר. המטרה להגיע ליותר ויותר אנשים ולזעוק להם- שאין לנו שליטה על מצבים שאנחנו נקלעים אליהם אבל יש לנו אפשרות לבחור: בין אם ליפול ולהישאב לקושי לבין להרים את הראש, להתמודד ולבחור בחיים.

מתוך ההרצאה "להנהיג את חיי"
מתוך ההרצאה "להנהיג את חיי"