פוסט יום הולדת וסיום עשור

פוסט יום הולדת וסיום עשור….רגע, אל תתלהבו, לא סוגרת עשור. עוד לא. ילדי חורף 73, זה עליי. אז מה אם נולדתי ברומניה? למה להיות קטנוניים? יודעים איזה חורף קשה היה שם? כמה שלג ירד? איך אמא הגיעה לבית חולים עם שלג בגובה שלה? ולא, לא הולכת להקל עליכם, תעשו את המתמטיקה לבד. זהו. את זה מיצינו.
138.1
אבל אנחנו סוגרים עשור, סוף 2019 וזה…לא אתייחס קצת? לא אחפור לכם על מה היה לנו כאן בעשור האחרון? ברור שכן. נתחיל היום עם קצת המצאות מגניבות ונמשיך עד סוף השנה עם כל מני נושאים אחרים (תגידו תודה שלא התחלתי לפני חודש)
כמה המצאות מגניבות שלא היו בשכונה ב2009:
1. Google assistant – אם כל הכבוד לסירי ולאלכסה, מעבר לזה ששתיהן נשים ולא ברור לי למה אין אלכס במקום, העוזר של גוגל הרבה יותר טוב. מאז שהגמד התחיל להשתמש בו בשוטף לפני איזה ארבע שנים, נדבקתי קשות. הוא מתקשר לאנשים, מזכיר לי דברים, מספר לי בדיחות קרש ובכלל עושה מיליון דברים. מטורפת עליו
2. Autonomous cars גם גוגל וגם אפל החלו לפתח בסודיות מכוניות אוטונומיות כבר בחצי הראשון של העשור. מאז עשינו מרחק (לא רק בקילומטרים), ונראה שממש בעתיד הקרוב נראה מכוניות שנוהגות לבד, מבוססות מערכות AI וה"סכנה" היא שהן באמת ינהגו טוב יותר מרוב האנשים. יש כמה סטארטאפים ישראלים (גאווה ממש), עם טכנולוגית מדהימה. מוכנה מחר בבוקר לצאת לסיבוב על רכב כזה. למרות שקושי האישי לשחרר שליטה #רקאומרת
3. Venmo – הרעיון פשוט נורא: שלח כסף לאנשים על ידי לחיצה על כמה כפתורים בסמארטפון שלך. 2010ונמו, שהושק על ידי שני חברים בקולג' בשנת ,
יצר דרך חדשה לפצל את חשבונות או לשלם את שכר הדירה והשאיר דור שתהה איך הוריהם חיו. לחברה, שנרכשה על ידי PayPal בשנת 2015, יש -40 מיליון משתמשים שנתיים – בסיס לקוחות דיגיטלי גדול מזה של מרבית הבנקים הגדולים – ומצפה כי היקף התשלומים שלה בשנת 2019 יעלה על 100 מיליארד דולר.
4. iPad – מי זוכר שרק ב2010 הושק האייפד הראשון? הוא היה עוף מוזר, לא טלפון ולא מחשב, סוג של הכלאה מוזרה שלא חשבו שתתפוס.
איזה לא תתפוס?!?! אחת ההמצאות היותר מגניבות של אפל, כן, כן…הייתי מכורה כבדה. אייפוניסטית שכולם היו עולים אליה לרגל שתתקין להם סידיה ועברית (מי רצה עברית על האייפון?!), וככזו, היה ברור שגם האייפד יעבור לגור אצלי מהר מאד. יש לי עדיין את האייפד הראשון, ששודרג אחרי איזה חמש שנים, בערך בשלב בו עברתי לטלפון אנדרואיד, ו…נחשו מה קיבלתי מתנה ליום הולדת?! נכון!!! אייפד חדש, 12.9, חתיך עלללל!!! (תודה לארבעת המוסקטרים )
138.3
בתמונה: עוד לא ממש היו חגיגות יום הולדת, לא לדאוג, לא מוותרת על חגיגות.
בנתיים, תודה לכל מי שבירך, בכל הדרכים והאמצעים כולל יונת דואר….חיממתם את ליבי והעלתם חיוך
1382
tantiroza
Tanti Roza הייתה סבתא שלי, אישה מדהימה, אמא ענקית, רצה למרחקים ארוכים, פשיניסטה ואופה המון. אני....אישה גבוהה, אמא ענקית, רצה למרחקים ארוכים, מנהלת אפליקציות (מערכות מידע), פשיניסטה ואופה המון....מה ייצא מזה....הזמן יגיד.