פאזל של החיים

מאז שאני זוכרת את עצמי אני מכינה קולאז'ים של תמונות משפחתיות. אפשר להגיד שזה סוג של הפרעה אצלי. מפתחת 50 תמונות ומדביקה אותן אחת על השניה, ממסגרת, עוטפת בעטיפה חגיגית ומוסרת זכרונות במתנה. לאמא, לאבא, לאחותי, לבעלי, לסבים, לסבתות, אפילו לימי הולדת בגן של הילדים. בקיצור מעייפת.
כי תמיד חשבתי שתמונה אחת זה נחמד, ושתי תמונות זה עוד יותר נחמד, אבל כשיש אוסף של תמונות ביחד אז כבר יש סיפור שלם. יש עלילה, יש תוכן, יש זכרונות, מלא זכרונות…ומי לא אוהב להיזכר ברגעים מתוקים מהחיים?

לאחרונה שמתי לב שכשאני נכנסת לבית חדש שעומד למכירה אני ישר נשאבת לעבר קיר התמונות. עוד הרבה לפני שאני בודקת מה מצב הבית ומה שווי המחיר שלו בשוק, איכשהו קיר התמונות קורץ לי להתחיל דווקא איתו. תמיד אפשר למצוא בו תמונה מהחתונה, ותמונות של הילדים, תמונות עם מדים של צבא ותמונות של חג פורים. כאילו הכל דומה בכל הבתים אבל יחד עם זאת מאוד מאוד שונה. לפעמים התמונות תלויות על הקיר, לפעמים מונחות על שידה, לעיתים מוגדלות מעל המיטה בחדר השינה. ומתוך אוסף של 10-15 תמונות אפשר לקבל תקציר משפחתי שמאחוריו יש סיפור ארוך שהתרחש במשך שנים. אני יכולה לבכות מרוב התרגשות כשאני נעמדת ליד קיר תמונות.

את הבית שלי שיפצתי לפני 3 שנים בדיוק. והיה לי ברור שיהיה בו קיר תמונות. אבל לא עוד קולאז' נדוש ומעייף, משהו אחר…
במשך חודשים שוטטתי בכל מיני אתרי אינטרנט והוצאתי דוגמאות של דברים שמצאו חן בעיני. רשמתי לי כל מיני הערות של איך לתלות, איפה למקם, איזה מסגרות לקנות, באיזה גודל לפתח את התמונות, כמה תמונות לתלות וכו' ….עד שקלטתי שעברו שנתיים וחצי מאז שסיימנו את השיפוץ ועדיין אין לי קיר תמונות. אני לא מצליחה להבין איך הוא צריך להיראות…

מזל שפגשתי את גלית יום אחד. מעבר לחיבור האישי והערכה המקצועית לקסמים שהיא עושה בבתים, גיליתי מישהי שיש לה עניין עם קיר תמונות בדיוק כמוני.
אמרתי לה שאני חייבת שהיא תכין לי קיר תמונות בבית כי נראה לי שרק היא תדע להעניק לזה חיים ומשמעות כפי שאני רוצה. כמובן שגלית קפצה על ההזדמנות ואמרה לי להביא לה מלא תמונות והמון פיצ'יפקעס ששייכים לתקופות שונות בחיים והיא כבר תדע מה לעשות עם זה.

היא עבדה על זה במשך יום שלם והשקיעה מחשבה בכל תמונה ותמונה, התאימה מסגרת, בחרה רקע, ישבה וגזרה וחייכה לעצמה מידי פעם (כן כן צפיתי מהצד). היא קיבלה החלטות אמיצות (למשל לא לשים תמונות של הילדים כי זה נדוש ולא כזה מיוחד), החליטה ללכת עם הזכרונות עד הסוף, עם ההיסטוריה האישית שלי, עם הדברים שהכי הכי נוגעים לי בבטן, כאלה שגורמים לי לחייך או להסתיר דימעה בכל פעם שאני חולפת על פני התמונה…

ולכל תמונה על הקיר הזה יש משמעות עבורי. לכל תמונה יש זיכרון. כל תמונה היא עוד חלק בפאזל של החיים.
הפאזל היחיד בעולם שאפשר תמיד להוסיף בו עוד ועוד חלקים…

עכשיו זה ללא ספק הקיר הכי אהוב עליי בבית 🙂
www.noa-nadlan.co.il

לעמוד הפייסבוק של גלית הירשפלד: https://www.facebook.com/galithirshfeld.design

תמונה1

תמונה2 תמונה3 תמונה4 תמונה6

קיר תמונות הלבשת הבית עיצוב הבית בתים בכוכב יאיר בתים בצור יגאל למכירה בכוכב יאיר למכירה בצור יגאל נועה יריב מלו נועה מלו בתים יפים בכוכב יאיר בתים יפים בצור יגאל